Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Dziś język polski

Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Dziś język polski

Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Dziś język polski

14.05.2024

Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Dziś język polski

Już 14 maja 2024 r. o godzinie 9:00 ósmoklasiści zasiedli do arkuszy z języka polskiego. Egzamin potrwa 120 minut. Przed rozpoczęciem egzaminu uczniowie poszukiwali przecieków oraz dzielili się swoimi przewidywaniami w sieci. Padały lektury takie jak m.in.: "Kamienie na szaniec", "Dziady" czy "Latarnik". Arkusze egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego opublikujemy po godzinie 14:00.

Jak wygląda egzamin ósmoklasisty 2024?

We wtorek 14 maja 2024 r. językiem polskim rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminu ósmoklasisty 2024. Przypominamy, że przystąpienie do egzaminów jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki egzaminacyjne, które zostaną ogłoszone 3 lipca 2024 r., mogą przesądzić o tym, czy absolwent dostanie się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Sprawdź wyniki egzamin ósmoklasisty 2024

Co istotne, egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, nawet najniższe wyniki gwarantują uczniom ukończenie szkoły. Jednakże warto przyłożyć się do wyników. Ponad połowa wszystkich punktów do zdobycia, liczonych w trakcie rekrutacji do liceum i technikum, to punkty z egzaminu.

Warto zaznaczyć, że tegoroczny egzamin jest ostatnim, jaki zostanie przeprowadzony na podstawie okrojonych wymagań egzaminacyjnych, powstałych w wyniku pandemii. Sprawdź ile punktów uzyskasz i czy się dostaniesz do wybranej szkoły kalkulator ósmoklasisty.

Przedegzaminacyjna atmosfera

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego składa się z dwóch części: testowej – tekst literacki, tekst nieliteracki oraz otwartej wypowiedzi pisemnej. Dzisiejszy egzamin napisze ponad 226 000 uczniów z całej polski. Największą zmorą zdających jest wypracowanie, to właśnie jego obawiają się najbardziej. Rok temu w arkuszu pojawiła się rozprawka: „Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że to, jakimi jesteśmy ludźmi, zależy od nas samych?” oraz opowiadanie: „Napisz opowiadanie o Twoim spotkaniu z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej. Wasza przygoda przekona Cię, że swój cel osiąga ten, kto wytrwale do niego dąży”.

Tuż przed rozpoczęciem egzaminu uczniowie dzielili się swoimi przewidywaniami w sieci. Pojawiły się głosy, mówiące, że w egzaminie pojawią się: „Krzyżacy”, "Kamienie na szaniec", "Dziady" bądź „Latarnik”. Na swoich profilach pisali także - "Nie chce was straszyć, ale obstawiam Quo Vadis, ewentualnie Opowieść Wigilijną” czy „Obstawiam, że będą Kamienie na szaniec albo Qvo Vadis. Co finalnie pojawiło się w arkuszu egzaminu ósmoklasisty 2024? Tego dowiemy się już za kilka godzin.

Sprawdź

harmonogram egzaminu ósmoklasisty

egzamin ósmoklasisty arkusze

polski egzamin ósmoklasisty 2024

matematyka egzamin ósmoklasisty 2024

angielski egzamin ósmoklasisty 2024

kalkulator ósmoklasisty - jak liczyć punkty do liceum i technikum

progi punktowe do liceów i techników

wyszukiwarka liceów

wyszukiwarka techników

ranking liceów

ranking techników

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia