Automatyka i robotyka. Nowy kierunek Politechniki Morskiej w Szczecinie

Automatyka i robotyka. Nowy kierunek Politechniki Morskiej w Szczecinie

Studia Szczecin - Politechnika Morska w Szczecinie

01.02.2024

Automatyka i robotyka. Nowy kierunek Politechniki Morskiej w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie uruchamia nowy kierunek kształcenia. Jest nim Automatyka i robotyka, prowadzona w ramach studiów pierwszego stopnia.

Studia na kierunku automatyka i robotyka w PM
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Automatyka i robotyka to nowość w ofercie dydaktycznej szczecińskiej uczelni. Kierunek realizowany na Wydziale Mechatroniki i Elektroniki to szansa na pozyskanie wiedzy i umiejętności nieustannie poszukiwanych na rynku pracy, w szczególności w zakresie projektowania, konstruowania, eksploatacji i diagnostyki układów regulacji automatycznej i systemów robotycznych oraz narzędzi i technik informatycznych, w tym oprogramowania SCADA.

W programie nauczania nie zabraknie zajęć poświęconych między innymi: inżynierii materiałowej, technice cyfrowej, przetwarzaniu sygnałów, czy sterownikom programowalnym. Ponadto, duży nacisk położony będzie na rozwijanie tzw. kompetencji miękkich oraz poznanie prawnych i ekonomicznych aspektów zawodu inżyniera automatyka, jak również naukę języków obcych, co zapewni szerokie możliwości w aspekcie ubiegania się o praktyki zawodowe, w tym zagraniczne, oraz pracę w nowoczesnym przemyśle.

Co po studiach? Po ukończeniu kształcenia absolwenci kierunku Automatyka i robotyka będą przygotowani do podjęcia pracy we wszystkich gałęziach nowoczesnej gospodarki, w których wykorzystywane są roboty, złożone układy mechatroniczne, czy zautomatyzowane systemy wytwórcze. Oznacza to, że odnajdą się między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, zbrojeniowym, jak również transporcie, telekomunikacji oraz biurach konstrukcyjno- projektowych.

Rekrutacja na nowy kierunek w Politechnice Morskiej w Szczecinie rozpocznie się 9 maja bieżącego roku.

Komentarze (0)