Architektura
Szczecin
POKAŻ
Automatyka i robotyka w Szczecinie to 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie). Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej).
Studia na kierunku automatyka i robotyka w Szczecinie | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) |
Uczelnie
czytaj dalej wszystko o Automatyka i robotyka - Szczecin
W procesie rekrutacji na studia na kierunku automatyka i robotyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Rekrutacja na Automatykę i robotykę to procedura mająca na celu wyodrębnienie wyłącznie najlepszych kandydatów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki maturalne. Dlatego jeśli marzysz o podjęciu roli studenta tego kierunku, już dzisiaj rozpocznij swoje przygotowania do egzaminu z matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki – to właśnie te przedmioty wezmą udział w konkursie świadectw maturalnych.
Należy mieć na uwadze to, że szczegółowe procedury aplikacyjne na konkretny kierunek studiów będą zależały od danej uczelni w Szczecinie. Mogą one również ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu, dlatego aby być w pełni świadomym przyszłym studentem, należy systematycznie sprawdzać ustalenia zawarte na stronie internetowej uczelni.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Dużym ułatwieniem trudności wynikających z nauką na Automatyce i robotyce w Szczecinie jest zagwarantowanie możliwości podjęcia tego kierunku dwojako – w ramach studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych. Jeżeli nie boisz się dużej konkurencji i zależy ci na całkowitym poświęceniu się zdobywanej edukacji, pierwsza z opcji powinna w doskonały sposób zaspokoić twoje potrzeby. Jeśli natomiast chciałbyś pogodzić edukację na studiach wyższych z pełnoetatową pracą w zawodzie, wychowywaniem dziecka lub dowolną aktywnością pochłaniającą duże zasoby czasowe, powinieneś wybrać studia niestacjonarne.
Bez względu na to, na jaką opcję zdecydujesz się ostatecznie, musisz wiedzieć, że będziesz miał takie same szanse na rynku pracy, jak każdy inny absolwent Automatyki i robotyki. Tryb studiów w żaden sposób nie różnicuje poziomu wykształcenia ani możliwości zawodowych, dzięki czemu każdy absolwent jest wobec siebie równy.
Automatyzacja większości procesów pozwala nie tylko zaoszczędzić ogromne zasoby czasowe, ale również ułatwić codzienną pracę każdego człowieka, którego zawód jest ściśle związany z obcowaniem z elektroniką i maszynami. Jednak dorobek naukowy absolwentów Automatyki i robotyki zauważalny jest nie tylko na gruncie czysto zawodowym – czy wyobrażasz sobie przeciętne gospodarstwo domowe, na którego wyposażeniu nie znajduje się przynajmniej jeden sprzęt elektroniczny?
Z dorobku naukowego Automatyki i robotyki korzystają niemal wszystkie dziedziny, w których potrzeba automatyzacji i usprawniania działania podsystemów elektronicznych jest nagląca. Dlatego też każdy absolwent tego kierunku będzie mógł liczyć na stabilne zatrudnienie w różnych sektorach, niekoniecznie bezpośrednio związanych ze zgłębianą tematyką.
Studia w Szczecinie na kierunku Automatyka i robotyka powstały stosunkowo niedawno, jednak już od początku cieszyły się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego, bowiem techniczne kierunki uznawane są za najbardziej przyszłościowe i dające obiecujące perspektywy zawodowe. Na zainteresowanie przyszłych studentów oraz zapotrzebowanie dzisiejszego rynku pracy postanowiła odpowiedzieć uczelnia w Szczecinie, dając możliwość zgłębiania edukacji z tego zakresu. Automatykę i robotykę podejmiesz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.
2. Forma:
Studia na kierunku automatyka i robotyka w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Czego się nauczysz na studiach
Wykształcenie kompetentnych fachowców w interdyscyplinarnych dziedzinach ścisłych to nie lada gratka nawet dla najwybitniejszych profesorów, dlatego powinieneś być przygotowany na mnóstwo prac domowych i materiału do zgłębienia w zaciszu domowym. Jednego możesz być pewien – cały wysiłek z pewnością się opłaci, a wysokość comiesięcznego wynagrodzenia zapewni dostatnie życie. Przedmiotami, dzięki którym nabędziesz potrzebne kompetencje, będą:
3. Dla kogo te studia
Studia w Szczecinie na kierunku Automatyka i robotyka ze względu na swoją specyfikę i wymaganie, jakie za sobą niosą, z pewnością nie są dla każdego. Oczywiście, wszyscy mogą spróbować swojego szczęścia aplikując na dowolny kierunek, jednak gwarancją powodzenia będzie posiadanie pewnych wrodzonych predyspozycji oraz zainteresowań o określonej tematyce. Chciałbyś zatem wiedzieć, czy spełniasz definicję idealnego kandydata na ten kierunek?
Posiadasz tak zwany umysł ścisły, w związku z czym zawsze osiągałeś ponadprzeciętne wyniki z przedmiotów technicznych? Zawsze chwalono twoją analityczność i umiejętność szybkiego rozwiązywania skomplikowanych problemów logicznych? Chciałbyś związać swoją przyszłość z prestiżowym, niezwykle przyszłościowym kierunkiem? Długie godziny wyczerpującej nauki nie są ci straszne?
W takim razie bez wahania aplikuj na Automatykę i robotykę w Szczecinie, bo najpewniej jest to kierunek stworzony właśnie dla ciebie!
4. Wiedza i umiejętności
Wiedza, w jaką uposażą cię studia na kierunku Automatyka i robotyka w Szczecinie, będzie oscylowała głównie wokół nauk matematycznych, gdyż to właśnie matematyka jest solidnym filarem pod rozwój przeważającej większości nauk technicznych. Nikogo nie powinien wobec tego dziwić fakt, że naukę na tym niezwykle prestiżowym kierunku rozpoczniesz od przypomnienia sobie niektórych zagadnień matematycznych, które będziesz systematycznie poszerzał, w miarę przechodzenia na kolejne etapy studiów.
Moduł wiedzy kierunkowej nauczy cię wdrażania działań optymalizacyjnych w obszarze podzespołów elektronicznych różnorakich maszyn przemysłowych oraz przeznaczonych do użytku dla gospodarstw domowych. Podstawy programowania pozwolą ci na ustalanie sposobu działania skonstruowanych systemów elektronicznych, a zasady bezpiecznej pracy z urządzeniami podłączonymi do prądu pozwolą uniknąć wielu sytuacji zagrażającym zdrowiu lub nawet życiu.
Studia na kierunku Automatyka i robotyka w Szczecinie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Zdobycie tytułu inżyniera, który jest nieodłącznie związany z technicznymi kierunkami studiów, wymaga poświęcenia trzech i pół roku czasu. Po pozytywnym zdaniu wszystkich egzaminów, jakie są przewidziane podczas tych siedmiu semestrów edukacji, zostaniesz nagrodzony dyplomem potwierdzającym wyższe wykształcenie oraz możliwość podjęcia pracy w zawodzie.
Automatyka i robotyka w Szczecinie - czas trwania
Poziom studiów | czas trwania | otrzymywany tytuł |
studia I stopnia | od 3,5 do 4 lat | inżynier |
Kierunki studiów w Szczecinie zwykle gwarantują uzyskanie takich kompetencji, które pozwolą na sprostanie wymaganiom światowego rynku pracy. Sytuacja jest jeszcze lepsza, jeżeli pod lupę weźmiemy techniczne kierunki, kształcące wszechstronnych inżynierów.
Pracę w zawodzie związanym z Automatyką i robotyką będziesz mógł podjąć już w trakcie studiów, zdobywając dzięki temu pierwsze doświadczenie zawodowe i gromadząc oszczędności na przyszłość. Dzięki praktykom w wielu miejscach na świecie, wiele firm pragnie zatrudnić najlepszych, którzy jeszcze nawet nie posiadają wyższego wykształcenia – pamiętaj jednak, że musiałbyś być niezaprzeczalnie najlepszy.
Na absolwentów tego niezwykle przyszłościowego kierunku, czeka praca w międzynarodowych korporacjach o dowolnym spektrum działania, bowiem wszystkie dobrze prosperujące firmy posiadają obszerne wyposażenie w postaci komputerów i innych sprzętów elektronicznych, nad działaniem których muszą czuwać wysoko wykwalifikowani fachowcy.
Szeroka wiedza informatyczna pozwoli ci na podjęcie współpracy z firmami z branży IT, w których zajmiesz się optymalizacją działania komputerów od strony technicznej oraz samym oprogramowaniem, bowiem wyniesiona ze studiów wiedza będzie niezwykle szeroka.
Założenie własnej firmy, której działanie oprzesz na własnym pomyśle, uzupełnionym o ogrom ponadprzeciętnej wiedzy, z dużym prawdopodobieństwem zapewni ci bardzo wysokie zarobki, a wraz z nimi niezwykle dostatnie życie, będące obiektem zazdrości sąsiadów i członków rodziny. Przyznasz sam, że gra jest warta świeczki.
Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie oraz Politechnice Morskiej w Szczecinie.
W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku automatyka i robotyka, w roku akademickim 2023/2024, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oferuje 90 miejsc. Bezpłatne studia stacjonarne oferuje również Akademia Morska w Szczecinie.
Kierunek automatyka i robotyka - uczelnie w Szczecinie
czytaj dalej uczelnie w Szczecinie
Automatyka i robotyka studia stacjonarne - uczelnie w Szczecinie
Każdego roku wielu chętnych składa aplikację na automatykę i robotykę w Szczecinie, jednak nie każdy może się dostać, bowiem szczecińskie uczelnie ustalają limity miejsc na poszczególne kierunki studiów. W przypadku Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie jest to 90 miejsc, a w przypadku Politechniki Morskiej w Szczecinie są to 32 miejsca.
Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci automatyki i robotyki w Szczecinie? Rekrutacja na uczelnie w Szczecinie opiera się na konkursie świadectw – warto mieć na uwadze, że tylko kandydaci z najlepszymi wynikami z kandydatów mogą zostać zakwalifikowani.
Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na automatykę i robotykę w Szczecinie, to m.in.: chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski oraz matematyka.
Limity miejsc na kierunku automatyka i robotyka w Szczecinie:
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)
Automatyka i robotyka w Szczecinie w trybie stacjonarnym jest bezpłatna. Z kolei studia niestacjonarne niezależnie od wybranej uczelni zawsze są płatne. W przypadku uczelni prywatnych czesne wymagane jest w przypadku obu form studiów.
Szczecińskie uczelnie oferują rozłożenie czesnego na raty.
Wybór trybu studiów należy do studenta i uzależniony jest od indywidualnych preferencji kandydata na automatykę i robotykę w Szczecinie.
Automatyka i robotyka studia w Szczecinie - ceny 2023:
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Po tym jak kandydaci zarejestrują się na automatykę i robotykę w Szczecinie będą musieli czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można spodziewać się wyników rekrutacji w Szczecinie?
Kandydaci opublikowania list rekrutacyjnych mogą spodziewać się mniej więcej w połowie lipca, bowiem terminy ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie w Szczecinie. Gdzie można znaleźć wyniki?
Kandydaci informację o zakwalifikowaniu się na automatykę i robotykę w Szczecinie będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).W systemie IRK. W systemie IRK można również znaleźć takie informacje jak, uzyskana ilość punktów, zajęte miejsce, czy nawet ilość chętnych jaka przypadała na jedno miejsce.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych w Szczecinie:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Kiedy wyniki na automatykę i robotykę w Szczecinie zostaną ogłoszone, kandydaci będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Jak należy złożyć dokumenty rekrutacyjne na uczelnie w Szczecinie?
Składanie kompletu dokumentów na automatykę i robotykę w Szczecinie wygląda podobnie, jak na inne kierunki studiów. Kandydaci na studia musza złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, a dla osób, które nie mogą się pojawić na wydziale istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu.
Dokumenty jakie przyszli studenci automatyki i robotyki muszą mieć ze sobą to m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu. Ważne, aby były one kompletne i w odpowiedniej formie.
Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych szczecińskich uczelni.
Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy dostali się na automatykę i robotykę w Trójmieście muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
Kiedy należy złożyć dokumenty na automatykę i robotykę w Szczecinie? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.
Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych w Trójmieście:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Uczelnie w Szczecinie - kierunek automatyka i robotyka:
Uczelnia | Forma studiów | Poziom studiów | |
---|---|---|---|
Politechnika Morska w Szczecinie (Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki) | stacjonarne | studia I stopnia | więcej |
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Wydział Elektryczny) | stacjonarne | studia I stopnia | więcej |
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Przed przystąpieniem na jakikolwiek kierunek studiów w wybranym przez siebie miejscu, należy zawczasu dowiedzieć się nieco o szczegółowych procedurach postępowania w przypadku rekrutacji, aby być w pełni świadomym kandydatem z możliwością uniknięcia niepożądanych niespodzianek wynikających z niewiedzy.
Jeśli kandydujesz na pierwszy stopień wybranego kierunku, powinieneś już dzisiaj rozpocząć naukę do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z matematyki, fizyki oraz chemii, pamiętając o sprawdzeniu wiodących dla wybranej przez siebie uczelni przedmiotów.
Konkurs dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia, a dokładniej mówiąc znajdujących się na nim ocen, będzie przepustką do rozpoczęcia drugiego stopnia studiów, więc jeśli jako inżynier planujesz kontynuować naukę, postaraj się o uzyskanie jak najlepszych wyników.
Możesz również wziąć udział w olimpiadach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim, starając się o zdobycie tytułu laureata lub finalisty. Wówczas nie będziesz musiał martwić się o swoją przyszłość, bowiem każda uczelnia zagwarantuje ci wolny wstęp na dowolnie wybrany kierunek.
Potrzebne dokumenty
Do zwieńczenia całej procedury rekrutacyjnej władzom uczelni potrzebne są:
STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje
AUTOMATYKA I ROBOTYKA - ważne informacje
studia inżynierskie i techniczne w Szczecinie
Rozważasz podjęcie Automatyki i robotyki, ale nie wiesz, czy warto? Studia inżynierskie cieszą się znakomitą renomą, którą potwierdzają opinie studentów.
Michalina, studentka trzeciego roku Automatyki i robotyki w Szczecinie, mówi:
„Przy wyborze swoich studiów kierowałam się nie tylko ich pragmatycznością, ale również własnymi zainteresowaniami. Jako że zawsze lubiłam przedmioty ścisłe, wybór był prosty. Mimo faktu, że kierunek ten nie należy do najprostszych, daje mi dużo satysfakcji. Wiem też, że po jego ukończeniu znajdę dobrze płatną pracę w zawodzie.”
Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia