Kierunek filologia angielska studia w Uniwersytecie Wrocławskim – rekrutacja 2022/2023

Kierunek filologia angielska studia w Uniwersytecie Wrocławskim – rekrutacja 2022/2023

Studia Wrocław - Uniwersytet Wrocławski

14.02.2022

Kierunek filologia angielska studia w Uniwersytecie Wrocławskim – rekrutacja 2022/2023

Język angielski to jeden z najpopularniejszych języków świata, a jego znajomość wymagana jest dziś w większości branżach. Wybierając studia na kierunku filologia angielska, studenci mają okazję do rozwinięcia swoich zdolności lingwistycznych oraz nauki praktycznego wykorzystania języka w mowie i piśmie.

Studia na kierunku anglistyka w UWR
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Program studiów i przedmioty

Studia we Wrocławiu na kierunku filologia angielska to szansa na zdobycie rozległej i interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu języka angielskiego, a także literatury, historii i kultury anglosaskiej.

W programie studiów na kierunku filologia angielska znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • literatura angielska,
 • wstęp do językoznawstwa,
 • gramatyka opisowa,
 • fonetyka,
 • kultura brytyjska,
 • teorie przyswajania języka.

 

W trakcie studiów na kierunku filologia angielska studenci będą mogli doskonalić swoje umiejętności w zależności od językowego poziomu. Poznają kulturę oraz historię obszaru anglojęzycznego, a także opanują zasady analizy gramatycznej, fonetycznej i morfologicznej tekstów w języku angielskim.

Studia filologiczne to szansa na sprawne posługiwanie się językiem specjalistycznym oraz zdobycie umiejętności w zakresie poprawnego redagowania tekstów w języku angielskim.

Celem kształcenia na kierunku filologia angielska jest wykształcenie specjalistów, którzy w przyszłości będą biegle posługiwać się językiem angielskim.

Sprawdź także:

Uniwersytet Wrocławski kierunki studiów

Wrocław kierunki studiów

 

Przykładowe specjalności

Tłumaczeniowa – studenci poznają różnorodne techniki tłumaczeniowe oraz dowiedzą się więcej o ich praktycznym zastosowaniu.

Język angielski w komunikacji profesjonalnej – studenci zdobędą profesjonalne umiejętności komunikacyjne, które pozwolą im m.in. tworzyć odpowiednio skonstruowane teksty czy przekazywać konstruktywną krytykę.

 

Praca po studiach

Jako absolwent studiów na kierunku filologia angielska nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy. Z łatwością odnajdziesz się na stanowisku lektora, tłumacza czy specjalisty ds. reklamy. Co więcej, studia oferują również realizację modułu nauczycielskiego, gdzie realizowane są przedmioty przygotowujące do nabycia pełnych uprawnień w zakresie nauczania języka angielskiego we wszystkich typach szkół.

Absolwenci kierunku filologia angielska mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach, jak:

 • redakcje prasowe,
 • wydawnictwa,
 • biura tłumaczeń,
 • agencje turystyczne,
 • placówki edukacyjne.

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku filologia angielska w Uniwersytecie Wrocławskim stanowi konkurs świadectw. W przypadku studiów II stopnia, kandydat zobowiązany jest do przedłożenia konspektu pracy badawczej, certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie C1 (dotyczy jedynie absolwentów kierunków innych niż filologia angielska), a także przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Uniwersytecie Wrocławskim

Uniwersytet Wrocławski to uczelnia publiczna z siedzibą we Wrocławiu, oferująca kształcenie na kierunkach zarówno humanistycznych, jak i ścisłych. Ukończenie tej prestiżowej szkoły z pewnością pomoże absolwentom w zdobyciu ciekawej i rozwijającej pracy.

Komentarze (0)