Kierunek Lekarski

Kierunek Lekarski

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski - kierunki studiów

Kierunek Lekarski – Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie to 74 kierunki kształcenia. Jednym z nich jest Kierunek Lekarski, prowadzony na jednolitych studiach magisterskich.

Celem kształcenia jest przekazanie szerokiej wiedzy z zakresu rozwoju, budowy i funkcjonowania organizmu człowieka w warunkach prawidłowych i patologicznych. Istotne jest poznanie sposobów postępowania diagnostycznego i terapeutycznego oraz rozpoznawanie stanów zagrożenia życia i wymagających niezwłocznej interwencji lekarskiej. Kierunek Lekarski na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie to połączenie wielu dziedzin, w tym nauk klinicznych zabiegowych, klinicznych niezabiegowych, morfologicznych, behawioralnych.

Na długiej liście przedmiotów do zaliczenia znajdują się, między innymi: biologia molekularna i genetyka, biostatystyka, immunologia, farmakologia z toksykologią, lekarskie umiejętności zabiegowe i kliniczne, diagnostyka laboratoryjna, prawo medyczne i deontologia lekarska.

Na zakończenie nauki, absolwenci Kierunku Lekarskiego otrzymują dyplom i tytuł zawodowy lekarza. Po zdaniu lekarskiego egzaminu końcowego otrzymują pełne prawo wykonywania zawodu i mogą podjąć pracę, między innymi, w: publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach naukowo-badawczych i akademickich.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Ewelina studentka Kierunku Lekarskiego mówi:

„Nie potrafię powiedzieć jakie wydarzenie sprawiło, iż zdecydowałam się na studia na kierunku lekarskim. Po prostu, od dziecka chciałam być lekarzem. Czy studia są ciężkie? Tak. Nauki jest bardzo, bardzo dużo – ale musi być jej dużo, jeśli w przyszłości mamy brać odpowiedzialność za swoje decyzje, a co za tym idzie za czyjeś życie. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Kierunek Lekarski na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • anatomii, histologii i embriologii,
  • naukowych podstaw medycyny,
  • prawnych i organizacyjnych aspektów medycyny,
  • etyki lekarskiej,
  • planowania postępowania diagnostycznego,
  • nauk klinicznych niezabiegowych oraz nauk klinicznych zabiegowych,
  • integrowania różnych dziedzin medycyny.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po Kierunku Lekarskim:

Absolwent Kierunku Lekarskiego na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie :

  • publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej,
  • ośrodkach naukowo-badawczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku lekarskim - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko- Mazurski kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Olsztynie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)