Ekonomia GUV

Ekonomia – Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Grupa Uczelni Vistula to 13 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Ekonomia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Studia na kierunku Ekonomia realizowane są w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, i poprzez szeroki wachlarz specjalności, skierowane są zarówno do osób o umysłach ścisłych, jak i o zacięciu humanistycznym. Celem kształcenia jest przekazanie dogłębnej wiedzy, pozwalającej na samodzielne rozwiązywanie problemów zawodowych oraz podejmowanie wiążących decyzji.

Studia na kierunku Ekonomia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula dzielą się na następujące specjalności: Biznes międzynarodowy I, Ekonomia przedsiębiorstwa I, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Biznes międzynarodowy II, Ekonomia przedsiębiorstwa II, Ekonomia międzynarodowa. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie solidnej wiedzy z konkretnego obszaru, a co za tym idzie nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

Specjalność Biznes międzynarodowy I to nauka jak efektywnie prowadzić własną działalność gospodarczą za granicą. Studenci poznają reguły funkcjonowania przedsiębiorstw w otoczeniu międzynarodowym.

Specjalność Ekonomia przedsiębiorstwa I to poznanie zasad prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Studenci zapoznają się z prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi kwestiami związanymi z założeniem i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa.

Specjalność Międzynarodowe stosunki gospodarcze to szeroka wiedza z zakresu prawa i polityki ekonomicznej, a także wiedza o współzależnościach regionalnych, wynikających z uczestnictwa poszczególnych krajów w organizacjach i ugrupowaniach integracyjnych.

Specjalność Biznes międzynarodowy II to poszerzenie znajomości tematu planowania, zaopatrzenia, produkcji, logistyki, badań, rozwoju, finansów i controllingu.

Specjalność Ekonomia przedsiębiorstwa II to poszerzenie wiedzy z obszaru działania przedsiębiorstwa na rynku. Studenci poznają praktyczne aspekty funkcjonowania organizacji gospodarczych, analiz sektorowych i projektów inwestycyjnych.

Specjalność Ekonomia międzynarodowa to zaawansowana wiedza z zakresu funkcjonowania gospodarki otwartej, teorii międzynarodowej wymiany dóbr, przepływów kapitału i technologii, a także alokacji działalności ekonomicznej w przestrzeni.

Lista przedmiotów do zaliczenia na kierunku Ekonomia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia: podstawy prawa, statystyka matematyczna, analiza społeczno- gospodarcza, komunikacja międzykulturowa, psychologia społeczna, prawo gospodarcze, ekonomia matematyczna, gospodarowanie zasobami ludzkimi, ekonometria, prognozowanie procesów ekonomicznych.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Ekonomii mogą wykorzystać w korporacjach, bankach, przedsiębiorstwach, ministerstwach, organizacjach międzynarodowych, administracji centralnej, administracji lokalnej.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Akademii Finansów i Biznesu Vistula opinie? Błażej, student II- stopnia Ekonomii mówi:

„Ekonomia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to połączenie wielu dziedzin, w których należy wykorzystać logiczne myślenie, wyobraźnię, zdolności matematyczne. To ekonomia przyszłości. „

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Ekonomię w Akademii Finansów i Biznesu Vistula:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zarządzania procesami finansowymi podmiotów gospodarczych,
 • psychologii społecznej,
 • prawa gospodarczego,
 • prowadzenia analizy procesów finansowych zachodzących w skali całej gospodarki.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Ekonomia:

Absolwent kierunku Ekonomia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula znajdzie zatrudnienie:

 • w korporacjach,
 • w bankach,
 • w przedsiębiorstwach,
 • w instytucjach unijnych,
 • w ministerstwach,
 • w instytucjach międzynarodowych,
 • jako menedżer średniego lub wyższego szczebla,
 • jako doradca,
 • jako ekspert,
 • jako konsultant.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Proces rekrutacji zakłada dowolność w wyborze zdawanych na maturze przedmiotów.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku Ekonomia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki ekonomiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (30)

Yudi odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

@apa co rozumiesz przez dokonczenie II stopnia? NIe ma różnic programowych?

apa W odpowiedzi do: Yudi odpowiedz

ale jakich różnic programowych?

apa odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Wybrałam zarządzanie na AFiB , mam zamiar na tej uczelni dokończyć też II stopień .

dajanara W odpowiedzi do: apa odpowiedz

Dlaczego akurat ta uczelnia?

mua odpowiedz pokaż odpowiedzi (9)

@weronika niestety nie mam żadnej wiedzy o akademikach. Ja celuje raczej w studia online. W tedy mamy tylko jeden egzmain stacjonarnie.

apa W odpowiedzi do: mua odpowiedz

Dla mnie to też było łatwiejsze, choćby ze względu na akademik.

fias W odpowiedzi do: mua odpowiedz

nawet jeśli nie ma akademików to co za problem. W przypadku uczenia się online są zupełnie niepotrzebne a w przypadku nauki stacjonarnej co za problem znaleźć stancję?

apa W odpowiedzi do: fias odpowiedz

jak ktoś będzie szukał problemów to znajdzie. Mi sie podoba ,że jest możliwość nie przebywania na wszytskich wykładach tylko właśnie odczyt online

Art W odpowiedzi do: fias odpowiedz

@fias w stancji zawsze jest większa prywatność ;) @mua ze wszystkich przedmiotów jest tylko 1 egzamin?

wilt W odpowiedzi do: apa odpowiedz

@apa ale wtedy chyba wszystko poza egzaminami jest online? Nie ma ćwiczeń? @Bartosz nigdy się każdemu nie dogodzi niestety.

Bartosz W odpowiedzi do: Art odpowiedz

@Art to już zależy od upodobań i tyle. Jedni będą woleli akademik, inni pokój w mieszkaniu. @Art na stronie na pewno jest napisane co i jak.

marcz W odpowiedzi do: Bartosz odpowiedz

@Art wątpię, żeby był jeden, byłoby za pięknie. Jest jeden zjazd, więc pewnie wtedy da się upchnąć chociaż ze 2 :p @Bartosz z tego co mi wiadomo, to uczelnia ''pomaga'' znaleźć jakieś miejsce do życia, także nie ma się o co martwić.

kubster W odpowiedzi do: marcz odpowiedz

@marcz na pewno nie ma z góry nakreślonej ilości egzaminów. To zależy na pewno od podstawy programowej, od danego semestru itp, nie ma co się nad tym rozwodzić. @marcz w jaki sposób pomaga?

gosc W odpowiedzi do: kubster odpowiedz

@kubster oni chyba współpracują z jakimiś prywatnymi domami studenckimi z tego co kojarzę. @marcz a co sądzisz o coachingu stylu życia?

monika odpowiedz

A czy ktoś wie jakie sekcje sportowe są dostępne na AFiB ? Nigdzie nie mogę znaleźć ..

Weronika odpowiedz

A wiecie może czy vistula ma jakieś akademiki? Nie jestem z Warszawy i chętnie bym się w jakimś zatrzymała.

Karolka odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

@Jomes właśnie też chce studiować online, nawet wybrałam już kierunek dla siebie, ale mam trochę obawy, że niczego się nie nauczę i wszystko pójdzie na marne

apa W odpowiedzi do: Karolka odpowiedz

No coś ty! ja już jestem w trakcie nauki na AFiB Vistula i pochłaniam mega wiedzę z tego konkretnie co chcę, a czasu trochę więcej na pracę

fias W odpowiedzi do: Karolka odpowiedz

jeśli boisz się o to, że nie będziesz mieć motywacji do nauki to jesteś w błędzie. Wszystkie egzaminy odbywają się na miejscu więc i tak musisz być przygotowana.

Anonim odpowiedz

Macie na tej uczelni stypendia na takich samych zasadach co uczelnie publiczne?

Klara odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula a czy na kierunkach jak architektura i grafika , otrzymujemy dyplom inż, czy lic?

Jomas odpowiedz

@Doradca właśnie tak, rozważam studia online ale mimo wszystko nie jestem przekonany. Dyplom może i ten sam, a czy widnieje na nim jakaś informacja, że to były studia online?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Diuna! Nie wszystkie kierunki są realizowane w trybie online. Jeśli chodzi o studia I stopnia są to: Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość oraz Ekonomia. Jeśli interesują Cię studia II stopnia to do wyboru jest tylko jeden kierunek, tj. Zarządzanie. Czy któryś z nich Cię satysfakcjonuje? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Diuna! Studiując online tylko 40% czasu spędzasz na terenie uczelni. Zajęcia te odbywają się na początku i na końcu semestru podczas weekendowych zjazdów. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Diuna odpowiedz

@DoradcaOnlineVistula A jaki % zajęć odbywa się online a jaki stacjonarnie? I czy te weekendowe zjazdy są jedynie na początku i na końcu semestru czy w skali całego semestru ? @DoradcaOnlineVistula Zastanawiam się też, czy wszystkie dostępne kierunki na waszej uczelni można realizować w trybie online czy tylko wybrane ?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Jomas! Oczywiście jest możliwość opłacenia czesnych w systemie ratalnym. Wtedy kwota jest rozkładana na 10 równych rat. Możesz również opłacić z góry cały rok lub semestr. Jeśli chodzi o Twoje drugie pytanie, dotyczące studiowania online, mogę Cię zapewnić, że są odbierane tak samo, jak studia tradycyjne, o czym świadczy fakt, że nasi absolwenci otrzymują dokładnie ten sam dyplom, co inni absolwenci studiów niestacjonarnych. Czy chciałbyś studiować online? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Jomas odpowiedz

@Doradca Czy opłatę semestralna można rozłożyć na raty? @Karolka studia online? Pierwsze słyszę... Warto? Nie są one odbierane tak, jak kiedyś zaoczne( płaci to zdaje) ?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Karolka! Studia Online dają dokładnie tyle samo korzyści, co studia tradycyjne, o czym świadczy fakt, iż nasi absolwenci dostają taki sam dyplom, co absolwenci studiów niestacjonarnych. Poziom nauczania nie odbiega od poziomu w pozostałych trybach. Nasi wykładowcy są ekspertami i praktykami w swoich dziedzinach, dzięki czemu poprzez przekazywaną przez nich wiedzę, absolwent jest doskonale przygotowany do pracy w zawodzie. Na przedmiot w ramach Studiów Online składają się sesje z materiałami do samokształcenia, opracowywane przez Dział E-learningu na podstawie materiałów dostarczonych przez wykładowcę, seminaria w formie sesji online, czyli spotkań ''na żywo'' z wykładowcą w wirtualnej klasie oraz zajęcia na terenie uczelni, odbywające się na początku i na końcu semestru podczas weekendowych zjazdów. Jaki kierunek Cię zainteresował? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Karolka odpowiedz

Szukam jakiejś dobrej uczelni,gdzie będę mogła się kształcić studiując online. Czy Wasza uczelnia ma dobry poziom nauczania w tym trybie ? Jak wyglądają dokładnie zajęcia ?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/