Informatyka GUV

Informatyka – Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Grupa Uczelni Vistula to 13 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Informatyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Studia na kierunku Informatyka realizowane są w Akademii Finansów i Biznesu Vistula i skierowane są do osób szerokim spektrum zainteresowań. Partnerem wybranych specjalności są uznane firmy z branży.

Studia na kierunku Informatyka w Akademii Finansów i Biznesu Vistula dzielą się na następujące specjalności: Projektowanie gier komputerowych, Technologie baz danych, Technologie internetowe, Sieci komputerowe, Inżynieria systemów teleinformatycznych, Informatyka w biznesie, Tester oprogramowania, Projektowanie i zastosowania sieci bezprzewodowych, Projektowanie i zastosowania aplikacji mobilnych. Każda realizowana specjalność odpowiada za przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a co za tym idzie za ukierunkowanie ku konkretnej ścieżce zawodowej.

Specjalność Projektowanie gier komputerowych to poznanie całego procesu tworzenia gry; od dokumentacji, przez wybór silnika, aż po pisanie skryptów. Studenci poznają rynek oraz jego aktualne trendy.

Specjalność Technologie baz danych to wiedza i umiejętności z zakresu projektowania, rozwijania i integrowania baz danych w systemach informatycznych. Studenci uczą się, między innymi, programowania w języku SQL.

Specjalność Technologie internetowe zakłada zdobycie umiejętności w obszarze projektowania oraz integrowania nowoczesnych aplikacji internetowych na potrzeby biznesu i administracji publicznej. Studenci poznają, między innymi, takie narzędzia jak: HTML5, CSS 3, Ruby on Rails czy JavaScript.

Specjalność Sieci komputerowe polega na zapoznaniu się z technologią przełączania i routingu w sieciach lokalnych, bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych, technologii sieci rozległych oraz telefonii VoIP.

Specjalność Inżynieria systemów teleinformatycznych to poznanie najnowszych narzędzi, wspomagających projektowanie złożonych systemów informatycznych o wysokich wymaganiach efektywnościowych i jakościowych.

Specjalność Informatyka w biznesie zakłada poznanie pełnego cyklu wdrażania rozwiązań informatycznych – od specyfikacji wymagań, aż po eksploatację i konserwację określonych rozwiązań teleinformatycznych. Studenci poznają tajniki e-biznesu oraz zasady transakcji aukcyjno-przetargowych.

Specjalności Tester oprogramowania to nauka wykrywania nieprawidłowości działania oprogramowania oraz zapobiegania awariom.

Specjalność Projektowanie i zastosowanie sieci bezprzewodowych zakłada solidne przygotowanie do planowania i przewidywania rozwoju sieci bezprzewodowej oraz utrzymania i rozwoju tej infrastruktury w organizacjach i przedsiębiorstwach.

Specjalność Projektowanie i zastosowania aplikacji mobilnych to poznanie wielu zagadnień, wśród których znajdują się, między innymi: techniki lokalizacji urządzeń mobilnych, zasady budowy systemów i baz danych dla platform mobilnych, technologie projektowania stron serwisów internetowych dla urządzeń mobilnych, czy też zastosowania systemów mobilnych.

Lista przedmiotów do zaliczenia na kierunku Informatyka nie jest najkrótsza, a widnieją na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: analiza matematyczna, programowanie obiektowe, matematyka dyskretna, sztuczna inteligencja, systemy operacyjne, bezpieczeństwo systemów komputerowych, rozproszone systemy komputerowe, fizyka dla informatyków.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Informatyki mogą wykorzystać w firmach komputerowych zajmujących się tworzeniem oprogramowania, lub administracją sieci komputerowych, w administracji państwowej i samorządowej, instytucjach naukowo- badawczych.

Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula opinie? Krzysiek, student II- stopnia Informatyki mówi:

„Muszę przyznać, że gdy wybierałem się na studia informatyczne do Akademii Finansów i Biznesu Vistula miałem niemały problem. Dlaczego? Tak dużo specjalności mnie interesowało. Tutaj nauka to przyjemność. Czuje się, że zaczyna się istnieć w świecie nowoczesnych technologii. „

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w Akademii Finansów i Biznesu Vistula:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • mobilnych rozwiązań informatycznych,
 • metod analizy danych,
 • bezpieczeństwa systemów bezprzewodowych i mobilnych,
 • sieci teleinformatycznych,
 • systemów wbudowanych,
 • podstaw sztucznej inteligencji,
 • zastosowania metod numerycznych,
 • komputerowego przetwarzania dźwięku,
 • kryptografii,
 • projektowania algorytmów oraz analizowania  ich pod katem poprawności i złożoności.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Akademii Finansów i Biznesu Vistula znajdzie zatrudnienie:

 • w firmach komputerowych,
 • w działach IT różnych przedsiębiorstw,
 • w agencjach interaktywnych,
 • w ośrodkach badawczo- rozwojowych,
 • w instytucjach europejskich,
 • w technice militarnej,
 • w medycynie.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Proces rekrutacji zakłada dowolność w wyborze zdawanych na maturze przedmiotów.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki informatyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (50)

Hedwiga odpowiedz pokaż odpowiedzi (10)

Cześć! Zastanawiam się od niedawna nad ciekawym kierunkiem na 2 stopień, jestem po psychologii i wpadł mi w oko kierunek " Coaching Stylu Życia " słyszał ktoś o nim? Ktoś to studiował? Warto?

magister W odpowiedzi do: Hedwiga odpowiedz

Jak założysz kanał na YT i zostaniesz do tego "influencerką" to pewnie zbijesz kokosy... ;] A tak poważnie to po psychologii może być to ciekawe. Czytałem ofertę tego kierunku wybierając po drodze swój i program całkiem ciekawy. O ile interesują cię takie tematy rzeczywiście. Ja osobiście bym tego nie przetrwał :P

luzak W odpowiedzi do: magister odpowiedz

Powiem szczerze, że brzmi naprawde fajnie. Ciekawy jestem co tam jest i co oferuje ten kierunek ;d i co robić później po takiej szkole?

Agnieszka W odpowiedzi do: magister odpowiedz

@magister na pewno nie jest to popularny kierunek, więc ktoś może się nami po tym zainteresować ;) @luzak wydaje mi się, że to może być związane ze sposobem odżywiania, ale zabijcie mnie - nie wiem.

apa W odpowiedzi do: magister odpowiedz

oł noł tylko nie influencerka ! To pasożyty. A dobry coach to z lenia zrobi prezesa

Hedwiga W odpowiedzi do: Agnieszka odpowiedz

@magister oj chyba ten YT już nie wypali, niestety tych "influencerek" jest tam tak dużo, że ciężko się wybić z jakimkolwiek pomysłem :( @Agnieszka po części tak chodzi również o zdrowy tryb życia :) teraz temat ten jest dość popularny więc czemu nie rozwijać się w tym kierunku ?

Mery W odpowiedzi do: Hedwiga odpowiedz

@Hedwiga w punkt. Ludzie coraz bardziej interesują się tym, co jedzą, częściej wybierają się do dietetyków, chcą żyć zdrowiej. Myślę, że to przyszłościowy kierunek

korneo W odpowiedzi do: Mery odpowiedz

@Mery spojrzałam na ten kierunek i faktycznie mogą iść na niego też osoby, które skończyły nie tylko psychologię, ale też i dietetykę. @Hedwiga daj spokój z tym YT, skończysz studia i będziesz zbijać kokosy :D

Norb W odpowiedzi do: korneo odpowiedz

@korneo skoro jest związany z odżywianiem to nic dziwnego, że dietetycy też się załapią;p ile lat to trwa? @korneo jeśli w Polsce ludzie zaczną traktować coachów na poważnie to możesz mieć rację.

apa W odpowiedzi do: Norb odpowiedz

dietetyka jest i bedzie ważna . Ze względu na przetworzoną żywność i wzrost otyłości ludzie co mądrzejsi będą szukać pomocy . Bardzo fajny kierunek

pawel W odpowiedzi do: Norb odpowiedz

@Norb 2 lata tylko, więc akurat :D 4 semestry i droga do kariery stoi przed Tobą otworem. @apa to prawda, ale czy akurat u coacha? :/

finansjer odpowiedz pokaż odpowiedzi (12)

Czy ktoś tutaj planuje wybrać się na finanse z acca w Vistuli? Wiadomo czy maja akredytacje?

magister W odpowiedzi do: finansjer odpowiedz

Dobra, bo pytanie było o akredytację, a nie o sens czy bezsens studiowania online tego kierunku... A więc @finansjer tak, mają akredytację acca czym chwalą się na swojej stronie internetowej ;) Co to daje? "ACCA daje kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej i finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prawa i podatków." Także po tym kierunku i z certyfikacją masz zapewnioną bardzo dobrze płatną pracę w każdym zakątku świata.

joanna W odpowiedzi do: finansjer odpowiedz

oo mega ciekawy kierunek,ale jest tylko stacjonarnie?

Denna W odpowiedzi do: joanna odpowiedz

Są wszystkie tryby, stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela), online. Planujesz się wybrać ?

jowisz W odpowiedzi do: joanna odpowiedz

nie widze na stronie informacji ze można też online :

koleba W odpowiedzi do: jowisz odpowiedz

a jak wygląda takie studiowanie online?

demigod W odpowiedzi do: koleba odpowiedz

koleba uczysz się w domu przez internet a na egzaminy jedziesz na uczelnie. Fajna sprawa dla kogoś kto nie może sobie wygospodarować czasu na normalne studiowanie

Hinata W odpowiedzi do: demigod odpowiedz

Skoro nie może znaleźć czas na studiowanie, to znajdzie czas na samodzielną naukę ? :p A jak wyglądają konsultację z wykładowcami, też wszystko online, nawet podczas pisania pracy ?

grażka W odpowiedzi do: Hinata odpowiedz

@Hinata niektórzy uczą się po nocach, więc czemu nie :D @demigod ale tylko na egzaminy? Czy jakieś kolokwia też?

Aldona W odpowiedzi do: grażka odpowiedz

@grażka może kolokwia są też online, przez jakieś platformy itd. To by było sensowne w każdym razie ;] @demigod racja, też jestem zdania ,że taka alternatywa może się sprawdzić. Ale zastanawiam się czy jakość takiego kształcenia jest taka sama jak na studiach np dziennych ?

grażka W odpowiedzi do: Aldona odpowiedz

@Aldona ale czy wtedy nie możesz mieć przypadkiem notatek przed nosem? Trochę słabo @Aldona właśnie, czy materiał nie jest okrojony? W końcu na dziennych jest mnóstwo czasu, a tutaj?

Rawa W odpowiedzi do: grażka odpowiedz

@grażka chyba tak by było zbyt łatwo :) @grażka tak samo jest ze studiami zaocznymi - na dziennych jest zupełnie inaczej, ale to nie znaczy, że materiał kuleje.

apa W odpowiedzi do: Rawa odpowiedz

ale finanse to nie psychologia ,żeby można było na pół gwizdka robić . Wydaje mi sie ,że taki kierunek powinien być stacjonarny

noga odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

@Mola trzeba iść do przodu skoro swiat idzie. Skoro niektórzy mogą pracować zdalnie to dlaczego Ty nie możesz studiować? @denna zgadzam się. Są takie same egzainy i ten sam dokoment wiec nie obawiaj się :)

folka W odpowiedzi do: noga odpowiedz

@noga wydaje mi się, że to jednak nie jest to samo :/ Praca zdalna to jedno, a studia to drugie. @noga tylko tu nie zasmakujesz studenckiego życia :p

Kordo W odpowiedzi do: folka odpowiedz

@noga o tym samym pomyślałam. W końcu i tak wykonujesz to, co do ciebie należy ^^ @folka no cóż, coś za coś. Na studia online wybierają się osoby, które nie mają jak studiować dziennie, więc nie sądzę, żeby jakoś szczególnie rozpaczali z tego powodu

Denna odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

@Mola o ile się dowie :P Nie jestem przekonana czy na dyplomie jest napisane, że studia robiłaś w trybie online. Poza tym mało kiedy pokazujesz pracodawcy dyplom. Masz wpisane w CV ukończony kierunek , i nikt tematu nie powinien drążyć :)

joanna W odpowiedzi do: Denna odpowiedz

a jak byś miał ,że zaoczne to masz napisane,że niestacjonarnie??? no chyba nie. ?Masz nazwę szkoły i kierunek i stopień :D

Denna W odpowiedzi do: joanna odpowiedz

Dokładnie, nic się nie zagłębia w jakim trybie studia były robione. Liczy się , że ukończone i na jakiej uczelni. Koniec kropka :D

Mola odpowiedz pokaż odpowiedzi (3)

@szopek ale czy np jak pracodawca dowie się, że studiowałam online to czy mnie nie wyśmieje ?

joanna W odpowiedzi do: Mola odpowiedz

poza tytułem liczy się Twoja wiedza i praktyki w danej dziedzinie

koleba W odpowiedzi do: joanna odpowiedz

no dobra ale jak wygląda sprawa egzaminów w takim trybie? przecież można ściągać na spokojnie w domu to co to za problem zdać takie studia?

demigod W odpowiedzi do: koleba odpowiedz

na egzaminy jedziesz na uczelnie normalnie. Przecież zdając egzaminy w domu niczego byś się nie nauczył bo leciałbyś na ściągach. Tu pomimo tego, że studiujesz online to na prawdę musisz tą wiedzę nabyć.

szopek odpowiedz

@kuchar sam jestem ciekaw jak z tymi egzaminami bo na uczelniach które znam egzaminy piszesz na uczelni :D @Mola jasne że mają. To od Ciebie zależy jak przyłożysz się do nauki. To inwestycja w Ciebie :)

kuchar odpowiedz

Doradco, wynik wydaje się być bardzo dobry. Jeszcze nie jestem w 100% zdecydowany na jaki kierunek chcę się wybrać ale na pewno coś związanego z finansami. Mola, no właśnie mnie też to zastanawia. Jak wygląda zdawanie egzaminów online?

Mola odpowiedz

Doradco interesuję mnie tryb albo zaoczny albo online, aczkolwiek nie wiem czy studia online mają sens ? Również zwiększą moją wiedzę ?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, kuchar! Pracę ma aż 80% studentów ostatniego roku, a 90% absolwentów znajduje pracę w ciągu 3 miesięcy po ukończeniu studiów. Naszą uczelnię wyróżnia fakt, że prowadzimy kierunki praktyczne. Jaki kierunek Cię interesuje? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

kuchar odpowiedz

Doradco czy absolwenci dostają zatrudnienie po ukończeniu studiów na Państwa uczelni?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Joanna! Na Akademii Finansów i Biznesu Vistula cenimy praktyczną wiedzę. Dlatego również studentom kierunków w trybie online oferujemy możliwość zrealizowania nieobowiązkowych praktyk zawodowych. Pomogą Ci one utrwalić zdobytą wiedzę i wzbogacą Twoje doświadczenie. Praktyki możesz realizować w Polsce lub za granicą ? dzięki programowi Erasmus Plus. Jeśli jednak pytasz o praktyki dla kierunków stacjonarnych/niestacjonarnych, muszę wiedzieć, jakim dokładnie kierunkiem jesteś zainteresowana. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

joanna odpowiedz

Bardzo ważne dla mnie są własnie praktyki. A szczególnie to gdzie się odbywają. Spotkałam się już niestety z praktykami , na których nie dane było nam się niczego samodzielnie dotknąć. Doradco, czy instytucje powiązane ze Szkołą Vistula w celu zajęć praktycznych są równie dobrej jakości?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj, Mola! Oba wymienione przez Ciebie kierunki są interesujące oraz przyszłościowe. Jaki tryb studiów Cię interesuje? Na naszej uczelni jest możliwość uzyskania różnych stypendiów, m.in. stypendium rektora czy też stypendium dla osób niepełnosprawnych. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Mola odpowiedz

Zastanawiam się właśnie nad kierunkiem architektura albo filologia angielska. Oba kierunki mnie bardzo zainteresowały, ale jeszcze na nic się nie zdecydowałam niestety. A czy jest u Was możliwość uzyskania stypendium np ?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj Mola! Oczywiście poza zajęciami czysto teoretycznymi skupiamy się także na zajęciach praktycznych. Przykładowo na kierunku Architektura po I i II roku studiów gwarantujemy trzy tygodnie ćwiczeń terenowych oraz pięć tygodni praktyki dyplomowej. Jaki kierunek Cię interesuje? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj Joanna! Na przedmiot w ramach Studiów Online składają się sesje z materiałami do samokształcenia, opracowywane przez Dział E-learningu na podstawie materiałów dostarczonych przez wykładowcę, seminaria w formie sesji online, czyli spotkań ?na żywo? z wykładowcą w wirtualnej klasie oraz zajęcia na terenie uczelni, odbywające się na początku i na końcu semestru podczas weekendowych zjazdów. Czy jesteś zainteresowana studiowaniem online na naszej uczelni? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

Mola odpowiedz

A czy podczas studiowania danego kierunku obywają się jakieś ciekawe zajęcia praktyczne, które zwiększą widzę na dany temat ?

joanna odpowiedz

W jaki sposób sa prowadzone zajęcia on-line ?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witaj Jonas! Oczywiście na naszej uczelni jest możliwość studiowania online. Jest to nowoczesna forma studiów realizowana z wykorzystaniem najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej. Jakim kierunkiem jesteś zainteresowany? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula, https://www.vistula.edu.pl/

Jonas odpowiedz

Czy na Waszej uczelni jest możliwość studiów online?

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/