Informatyka studia online - Warszawa

Informatyka studia online - Warszawa

Informatyka studia online - Warszawa
Dodaj do ulubionych

Informatyka Warszawa - studia online

Studia online na kierunku Informatyka to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia I stopnia) lub 4 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie online

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

Studia informatyczne uznawane są za jedne z najbardziej postępowych i opłacalnych. W trakcie kształcenia na studiach online w Warszawie możesz wybrać specjalność, która umożliwi Ci nabycie potrzebnych do wykonywania zawodu kwalifikacji. Studenci odbywają nauczanie bazowe, które jest podstawowym kształceniem informatyczno-inżynierskim, a także nauczanie specjalistyczne.

Absolwenci informatyki mogą być zatrudniani w jednostkach gospodarczych i administracyjnych, agencjach marketingowych, firmach projektowych i doradczych, korporacjach międzynarodowych, organach państwowych.

czytaj dalej wszystko o Informatyka studia online - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek informatyka - studia online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z procesem rekrutacyjnym, ponieważ uczelnie ustalają go indywidualnie. Wymagania rekrutacyjne są zmienne i zależą od poziomu i trybu kształcenia.  

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 04.05.2021
do 30.09.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 04.05.2021
do 30.09.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 04.05.2021
do 30.09.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 04.05.2021
do 30.09.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku informatyka - studia online na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite

Brak wyników

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek informatyka - studia online na poszczególnych uczelniach

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie Przedmioty:

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Kierunki informatyczne w Warszawie

Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA ONLINE NA KIERUNKU INFORMATYKA W WARSZAWIE?

Mimo że studia informatyczne realizowane są w trybie online, zajęcia odbywają się zarówno przez Internet, jak i na uczelni w trakcie zjazdów. Studenci mają do dyspozycji nowoczesne laboratoria, specjalistyczne pracownie informatyczne, graficzne, projektowe. Jednocześnie mają dostęp do aktualizacji i najnowszych wersji oprogramowania.

Poszczególne przedmioty prowadzone są przez wyspecjalizowane grono akademickie. Studenci rozwijają predyspozycje językowe w zakresie języka angielskiego. Mogą także uczęszczać fakultatywnie na język japoński.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia online na kierunku Informatyka możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia online

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

W trakcie realizowanych zajęć studenci mają okazję zdobyć wiedzę z zakresu baz danych, poznają zasady budowania oprogramowania i sieci komputerowych, uczą się stosować multimedia. Nabywają umiejętności programowania w podstawowych językach, takich jak Java, C++. Zdobywają wykształcenie z matematyki, elektroniki, rachunkowości, ekonomii i prawa. 

Będziesz miał/a możliwość zapoznania się ze specjalistycznymi językami programowania: Ruby, Ruby on Rails, C#, SQL. Możesz zdobyć specjalistyczne wykształcenie z zakresu multimediów, robotyki, programowania aplikacji biznesowych, sieci urządzeń mobilnych, inteligentnych systemów przetwarzania danych i wielu innych.

ILE TRWAJĄ STUDIA ONLINE NA KIERUNKU INFORMATYKA W WARSZAWIE?

Studia na kierunku Informatyka trwają 2 lata (studia I stopnia) lub 4 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA W WARSZAWIE?

Absolwenci studiów informatycznych zatrudniani są w zespołach projektantów i administratorów baz danych, w zespołach projektantów i administratorów sieci teleinformatycznych, w firmach zajmujących się usługami komputerowymi, produkcją oprogramowania i sprzętu komputerowego.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Informatyka:

 • organizacje pozarządowe
 • instytucje państwowe
 • banki
 • firmy zajmujące się bezpieczeństwem systemów i sieci komputerowych
 • firmy zajmujące się doradztwem i konsultingiem
 • instytucje badawcze
 • agencje reklamowe
 • administracja biurowa
 • administracja publiczna

Odnajdziesz się w zespołach analityków i programistów (deweloperów), zespołach realizujących projekty portali i stron WWW, specjalistów graficznych w zakresie grafiki komputerowej.

Komentarze (0)