Filologia angielska

Filologia angielska

Filologia angielska

08.02.2022

Filologia angielska – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 2022

Studia na kierunku filologia angielska w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku filologia angielska w WSIZ RZESZÓW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku filologia angielska znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia kultury i literatury angielskiej
 • analiza i interpretacji tekstu literackiego
 • gramatyka opisowa języka angielskiego
 • tłumaczenie tekstów specjalistycznych
 • nauka o komunikowaniu
 • język perswazji i reklamy
 • przekład ustny

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to wyraźny punkt na edukacyjnej mapie południowo- wschodniej części kraju. Uczelnia oferuje najpopularniejsze kierunki kształcenia, a wśród nich znaleźć można Filologię angielską, prowadzoną na studiach pierwszego stopnia.

Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy z zakresu językoznawstwa, historii języka, translatoryki, teorii literatury oraz historii, kultury i literatury wybranych krajów. Studenci uczą się właściwie interpretować, przygotowywać i tłumaczyć teksty zgodnie z ich funkcją i specyfiką odbiorcy. Filologia angielska w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to nakierowanie na sektor biznesowy i jego międzynarodowy charakter.

Filologia angielska WSIiZ - przedmioty i opinie

Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: historia kultury i literatury angielskiej, analiza i interpretacji tekstu literackiego, gramatyka opisowa języka angielskiego, tłumaczenie tekstów specjalistycznych, nauka o komunikowaniu, język perswazji i reklamy, przekład ustny. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Filologii angielskiej mogą wykorzystać w biurze tłumaczeń, biznesie, korporacji międzynarodowej, administracji publicznej, szkole języków obcych.

Okres wyboru studiów bywa nierzadko bardzo stresujący. Kandydaci na studia szukają, porównują, sprawdzają – wszystko po to, by potem nie żałować swojej decyzji. Jakie ma Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie opinie? Ola, studentka Filologii angielskiej mówi:

„Uważam, że czymś fantastycznym jest możliwość prowadzenia kariery zawodowej na podstawie znajomości języków obcych. Owszem, od dawna wiedziałam, że języki obce potrafią otworzyć wiele drzwi, ale dopiero na studiach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przekonałam się, jak wielką mają moc."

 

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Rzeszowie

Studia w Rzeszowie

 

 

FILOLOGIA ANGIELSKA - ważne informacje

Filologia angielska studia Rzeszów

Filologia angielska studia

Filologia angielska studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Filologię angielską:

Absolwent Filologii angielskiej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • komunikacji w biznesie,
 • stosunków międzynarodowych,
 • wykorzystywania specjalistycznego słownictwa z wybranych dziedzin,
 • zastosowania komputera w pracy tłumacza,
 • metodyki nauczania języka angielskiego,
 • emisji głosu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Filologia angielska:

Absolwent kierunku Filologia angielska w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie może znaleźć zatrudnienie w:

 • biznesie,
 • biurze tłumaczeń,
 • korporacji międzynarodowej,
 • szkole języków obcych,
 • administracji publicznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Komentarze (0)