Filologia angielska – studia online

Filologia angielska – studia online

Filologia angielska – studia online – kierunek studiów

Trudno wyobrazić sobie możliwość osiągnięcia sukcesu na rynku pracy bez umiejętności władania językiem angielskim w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. Równie trudno przychodzi na myśl sylwetka człowieka biegle władającego tym najbardziej uniwersalnym na świecie językiem, który nie odniósł w życiu finansowego sukcesu. Z uwagi na dynamiczny proces integracji państw świata, na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych filologów będących w stanie nawiązać kontakt z kontrahentem anglojęzycznym. Studia na kierunku filologia angielska – studia online są skierowane do przyszłych kandydatów na studia, którzy są zainteresowani kompleksowym zagłębieniem zagadnień z zakresu filologii angielskiej w trybie pozwalającym na względną elastyczność w kwestii studiowania. Posiadanie jakiego zestawu cech byłoby najbardziej pożądane dla rozpoczęcia i czerpania radości ze studiowania na kierunku filologia angielska – studia online? Idealny kandydat powinien przede wszystkim mieć zapał do poszerzania swoich kompetencji językowych oraz chęć wiązania swojej przyszłości z zawodem filologa. Jeśli ponadto szukasz alternatywy dla tradycyjnego uczęszczania na zajęcia w sztywno określonych porach i miejscach, to studia na kierunku filologia angielska – studia online mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Jakimi umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent studiów na kierunku filologia angielska – studia online? Przygodę ze studiami na tym kierunku rozpoczniesz od wdrożenia się w tryb online, który wbrew pozorom nie jest łatwiejszy od „klasycznego” studiowania, wręcz przeciwnie – wymaga ogromnej dozy samodyscypliny, bez której organizowanie sobie czasu pod kątem wywiązywania się z uczelnianych obowiązków nie byłoby możliwe. Poza faktem dość niestandardowego systemu zdobywania wiedzy, kierunek ten daje dokładnie te same kompetencje, co standardowa filologia angielska. W toku studiów będziesz miał okazję posiąść kompetencje z zakresu gramatyki, leksyki oraz wymowy brytyjskiej i amerykańskiej.

Gdzie znajdziesz pracę po ukończeniu studiów na kierunku filologia angielska – studia online? Zatrudnisz się w biurach tłumaczeń, placówkach administracyjnych, zasilisz szeregi pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw lub założysz swoje własne. Będziesz mógł także zostać nauczycielem lub wykładowcą akademickim. Jak sam widzisz, wybór jest dosyć spory, a ostateczną decyzję da się dobrać do osobistych predyspozycji i zainteresowań.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku filologia angielska – studia online, na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi w procesie rekrutacji brane jest pod uwagę świadectwo maturalne uprawniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata rekrutacyjna.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA – STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologię angielską – studia online

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • historii i kultury krajów anglojęzycznych
 • podstaw translatoryki
 • metodologii nauczania języka obcego
 • historii literatury angielskiej
 • tłumaczenia tekstów użytkowych i literackich napisanych w języku angielskim
 • podstaw językoznawstwa ogólnego
 • organizacji czasu wynikającej ze specyfiki studiów w trybie online

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia angielska – studia online

Absolwent kierunku filologia angielska – studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • firmach i organizacjach działających na rynkach anglojęzycznych
 • przedsiębiorstwach międzynarodowych
 • instytucjach kultury (muzea, domy kultury, świetlice środowiskowe)
 • agencjach tłumaczeniowych
 • szkołach językowych, szkołach publicznych i prywatnych
 • agencjach rządowych i administracji publicznej współpracujących z podmiotami zagranicznymi
 • sektorze turystycznym

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA – STUDIA ONLINE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA – STUDIA ONLINE

Komentarze (0)