Filologia angielska - studia online

Filologia angielska - studia online

Studia na kierunku filologia angielska - studia online możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

  Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

  Filologia angielska - studia online +

  Studia online AHE w Łodzi  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
  forma: online

  Filia w Sieradzu  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
  forma: online

  Filia w Trzciance  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
  forma: online

  Filia w Wodzisławiu Śląskim  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
  forma: online

  Filia w Jaśle  stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
  forma: online

  Specjalności na kierunku filologia angielska - studia online

  Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

  Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

  Filologia angielska - studia online stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
  forma: online

  Specjalności na kierunku filologia angielska - studia online

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

  Filologia angielska - studia online stopień: (I), czas trwania: 3 lata
  forma: online

  Specjalności na kierunku filologia angielska - studia online

  Filologia angielska – studia online – kierunek studiów

  Studia na kierunku filologia angielska - studia online to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lub 4 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

  Studia na kierunku filologia angielska - studia online
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów online
  Poziom studiów studia I i II stopnia
  Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

  Terminy rekrutacji

  Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia angielska - studia online rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 30 października 2024 r. | filologia angielska - studia online - terminy rekrutacji >

  Uczelnie

  Studia na kierunku filologia angielska - studia online możesz podjąć na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | filologia angielska - studia online - uczelnie >

  Opis kierunku

  Filologia angielska to studia, które od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością. W świecie dynamicznych zmian nie każdy ma jednak czas, by kształcić się dziennie. Wtedy też z pomocą przychodzi formuła studiów online! Większość zajęć odbywa się wtedy za pośrednictwem platform e-learningowych, a studenci uczestniczą w ograniczonej ilości zjazdów naukowych.

   

  Praca po studiach

  Osoby, które wybiorą filologię angielską, otrzymają rozległą wiedzę na temat historii, literatury czy sztuki krajów anglosaskich. Największe znaczenie będzie mieć jednak rozwój kompetencji lingwistycznych. Po zakończeniu nauki swoją karierę można związać z nauczaniem, translatorką, a także pracą dla firm, które wymagają doskonałej znajomości języka angielskiego.

  Co zdawać na maturze?

  Żeby dostać się na studia na kierunku filologia angielska – studia online, na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi w procesie rekrutacji brane jest pod uwagę świadectwo maturalne uprawniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata rekrutacyjna.

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  Filologia angielska - studia online - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  • Ceny

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologię angielską – studia online

  Program studiów i przedmioty

  Jakimi umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent studiów na kierunku filologia angielska – studia online? Przygodę ze studiami na tym kierunku rozpoczniesz od wdrożenia się w tryb online, który wbrew pozorom nie jest łatwiejszy od „klasycznego” studiowania, wręcz przeciwnie – wymaga ogromnej dozy samodyscypliny, bez której organizowanie sobie czasu pod kątem wywiązywania się z uczelnianych obowiązków nie byłoby możliwe.

  Poza faktem dość niestandardowego systemu zdobywania wiedzy, kierunek ten daje dokładnie te same kompetencje, co standardowa filologia angielska. W toku studiów będziesz miał okazję posiąść kompetencje z zakresu gramatyki, leksyki oraz wymowy brytyjskiej i amerykańskiej.

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • historii i kultury krajów anglojęzycznych
  • podstaw translatoryki
  • metodologii nauczania języka obcego
  • historii literatury angielskiej
  • tłumaczenia tekstów użytkowych i literackich napisanych w języku angielskim
  • podstaw językoznawstwa ogólnego
  • organizacji czasu wynikającej ze specyfiki studiów w trybie online

  Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska – studia online?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Studia online na kierunku filologia angielska można realizować tylko w trybie online. Większość zajęć będzie realizowana za pomocą specjalistycznej platformy e-learningowej. W ciągu semestru odbędą się tylko trzy obowiązkowe weekendowe zjazdy.

   

  Studia na kierunku filologia angielska - studia online możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma

   

  Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych i filologicznych.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Jako student kierunku filologia angielska – studia online będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć wiedzę zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania.

  W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów o tematyce powiązanej z naukami kulturowymi, językoznawczymi czy humanistycznymi. Oto wybrane z nich:

  • Antropologia kulturowa
  • Literatura współczesna
  • Gramatyka kognitywna

  Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie odpowiadać ich zainteresowaniom oraz planom zawodowym. Aktualną ofertę specjalizacji znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  W czasie studiów na powyższym kierunku zdobędziesz wiele umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim skupisz się na praktycznej nauce języka angielskiego oraz rozwijaniu kompetencje z zakresu tłumaczenia.

  W zależności od wybranej specjalizacji wykształcisz zdolności pedagogiczne i dydaktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w zawodzie nauczyciela. Studenci dowiedzą się także w jaki sposób analizować i interpretować wybrane teksty literatury angielskiej i amerykańskiej.

   

  4. Dla kogo ten kierunek

  Trudno wyobrazić sobie możliwość osiągnięcia sukcesu na rynku pracy bez umiejętności władania językiem angielskim w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.

  Równie trudno przychodzi na myśl sylwetka człowieka biegle władającego tym najbardziej uniwersalnym na świecie językiem, który nie odniósł w życiu finansowego sukcesu.

  Z uwagi na dynamiczny proces integracji państw świata, na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych filologów będących w stanie nawiązać kontakt z kontrahentem anglojęzycznym.

  Studia na kierunku filologia angielska – studia online są skierowane do przyszłych kandydatów na studia, którzy są zainteresowani kompleksowym zagłębieniem zagadnień z zakresu filologii angielskiej w trybie pozwalającym na względną elastyczność w kwestii studiowania.

  Posiadanie jakiego zestawu cech byłoby najbardziej pożądane dla rozpoczęcia i czerpania radości ze studiowania na kierunku filologia angielska – studia online? Idealny kandydat powinien przede wszystkim mieć zapał do poszerzania swoich kompetencji językowych oraz chęć wiązania swojej przyszłości z zawodem filologa.

  Jeśli ponadto szukasz alternatywy dla tradycyjnego uczęszczania na zajęcia w sztywno określonych porach i miejscach, to studia na kierunku filologia angielska – studia online mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  5. Gdzie studiować filologię angielską - studia online

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska - studia online:

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia na kierunku filologia angielska - studia online trwają 3 lub 4 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

  Kierunek filologia angielska – studia online obecnie można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. W tym przypadku na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia angielska – studia online

  Praca po studiach

  Gdzie znajdziesz pracę po ukończeniu studiów na kierunku filologia angielska – studia online? Zatrudnisz się w biurach tłumaczeń, placówkach administracyjnych, zasilisz szeregi pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw lub założysz swoje własne.

  Będziesz mógł także zostać nauczycielem lub wykładowcą akademickim. Jak sam widzisz, wybór jest dosyć spory, a ostateczną decyzję da się dobrać do osobistych predyspozycji i zainteresowań.

  Absolwent kierunku filologia angielska – studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • firmach i organizacjach działających na rynkach anglojęzycznych
  • przedsiębiorstwach międzynarodowych
  • instytucjach kultury (muzea, domy kultury, świetlice środowiskowe)
  • agencjach tłumaczeniowych
  • szkołach językowych, szkołach publicznych i prywatnych
  • agencjach rządowych i administracji publicznej współpracujących z podmiotami zagranicznymi
  • sektorze turystycznym

  Aktualności rekrutacyjne

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Filologia angielska - studia online studia I stopnia

  Filologia angielska - studia online studia II stopnia

  Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska - studia online

  Filtrowanie
  Województwo
  Miasto
  Poziom studiów
  Forma studiów

  Zobacz inne kierunki filologiczne

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  W jakich firmach możesz pracować po kierunku filologia angielska - studia online

  Miasta, które oferują studia na kierunku Filologia angielska - studia online

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  Komentarze (16)

  wifi odpowiedz pokaż odpowiedzi (4)

  Są jakieś programy pomocy dla absolwentów ze stażem czy praca?

  Zosia W odpowiedzi do: wifi odpowiedz

  Z tego co wyczytałam to biuro karier na vistuli jest bardzo pomocne :)

  lala W odpowiedzi do: Zosia odpowiedz

  A wiecie jak się można z nimi skontaktować w obecnej sytuacji ? Czy pomoc w znalezieniu pracy jest wciąż prowadzona czy została zawieszona?

  wifi W odpowiedzi do: lala odpowiedz

  na czym polega dokładnie takie biuro karier??

  daro W odpowiedzi do: wifi odpowiedz

  To takie biuro gdzie sa oferty pracy dla studentów i absolwentów. Możesz dzięki temu łatwiej znaleźć interesujący Cię zawód.

  DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (7)

  Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

  Katarzyna W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  Szukam studiów niestacjonarnych 2 st filologia angielska.

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Katarzyna odpowiedz

  Witaj, Katarzyna! Na Akademii Finansów i Biznesu Vistula znajdziesz taki kierunek. Serdecznie zapraszamy :) Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  hophop W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  czy czesne można rozłożyć na raty? są one oprocentowane?

  Zuza W odpowiedzi do: hophop odpowiedz

  @hophop nie wyobrażam sobie uczelni żeby nie było opcji ratalnej. Są w ogóle takie ? :o

  lala W odpowiedzi do: Zuza odpowiedz

  A wiecie może na jakie raty jest szansa rozłożyć czesne na Vistuli ? Są jakieś dodatkowe % z tym związane ?

  wifi W odpowiedzi do: lala odpowiedz

  @lala na 10 rat możesz rozłożyć czesne. odnośnie dodatkowych opłat nic nie wiem niestety.

  daro W odpowiedzi do: wifi odpowiedz

  Raty zazwyczaj są równe czesnemu które wpłacasz za jednym razem. Ja płaciłem na raz ale na pewno nie może być opłat dodatkowych bo reszta mojego roku płaci ratalnie.

  Ewelina K odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

  A jak wyglądają zaliczenia przedmiotów czy wymagane jest uczestnicwo na zajeciach na uczelni?

  DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ewelina K odpowiedz

  Witaj, Ewelina! Niestety nie prowadzimy kierunku Filologia angielska w trybie online. Mimo to zaliczenia na kierunkach w trybie online odbywają się na terenie uczelni. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  mika W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

  @Doradca a czy na waszej uczelni jest prowadzona filologia na II stopniu zaocznie ? Czy jedynie dziennie ?