Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi oferuje kandydatom kierunki kształcenia z zakresu różnorodnych dyscyplin. Jednym z nich jest Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, prowadzone na studiach pierwszego stopnia.

Założeniem kształcenia jest nabycie niezbędnych umiejętności i warsztatu, a także zdobycie szerokiej wiedzy na temat podstawowych procesów życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

W programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: socjologia z elementami metod badań społecznych, gatunki dziennikarskie, Public Relations, system polityczny na świecie, etyka dziennikarska, dziennikarskie źródła informacji, systemy medialne na świecie, retoryka i erystyka. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w AHE mogą wykorzystać w dziennikach oraz periodykach lokalnych i ogólnopolskich, redakcjach internetowych, rozgłośniach radiowych, telewizji, działach reklamy i marketingu, agencjach public relations.

Dokąd wybrać się na studia? Takie pytanie spędza sen z powiek niejednemu kandydatowi. Jeśli planujemy studiować w Łodzi, na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, warto zadać pytanie: Jakie ma Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi opinie? Janek, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej mówi:

„Na studiach dziennikarskich w AHE nauczyłem się opowiadać tak, aby wszyscy mnie rozumieli. Poznałem wiele różnych tajników, dzięki którym potrafię szybko i dokładnie przekazać informację. Ponadto, nauczyłem się dbać o język i rozwijać własne słownictwo. Polecam ten kierunek wszystkim, którzy nie tylko myślą o karierze w mediach, ale i o szerzeniu piękna języka polskiego.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Dziennikarstwo i komunikację społeczną:

Absolwent Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad gatunków dziennikarskiej wypowiedzi,
 • projektowania i realizowania strategii promocyjnych i reklamowych,
 • realizacji reportaży radiowych i telewizyjnych,
 • budowania wizerunku marki, firmy i osoby,
 • projektowania skutecznych działań komunikacyjnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi może znaleźć zatrudnienie:

 • w dziennikach oraz periodykach lokalnych i ogólnopolskich,
 • w rozgłośniach radiowych,
 • w stacjach telewizyjnych,
 • w redakcjach portali internetowych,
 • w działach marketingu i reklamy,
 • jako specjalista do spraw Public Relations,
 • jako rzecznik prasowy,
 • jako specjalista do spraw komunikacji wewnętrznej,
 • jako redaktor,
 • jako wydawca.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacyjnym na kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi nie są wymagane przedmioty kwalifikacyjne. 

*Dokładne informacje na temat wymagań rekrutacyjnych znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia dziennikarskie wybrać

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia dziennikarskie w Łodzi

AHE kierunki

Jakie są kierunki dziennikarskie w Łodzi

Co zdawać na maturze

Komentarze (1)

Roman odpowiedz

Trzeba przyznać, że dzisiaj dziennikarstwo to bardzo perspektywiczny zawód. W końcu każdy chciałby wydawać opinie, więc w tym wszystkim przydadzą się osoby, które zrobią to profesjonalnie. Dzięki AHE możecie o wiele lepiej przygotować się do zawodu, sami sprawdźcie!