Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Gdyby zebrać wywiad środowiskowy na temat skojarzeń ze słowem "dziennikarz", w toku uśrednienia otrzymanych wyników najpewniej otrzymałoby się określenie "wścibski i wszędobylski". Negatywne nacechowanie zawodu dziennikarzy najprawdopodobniej wzięło się ze specyfiki ich pracy – dobry dziennikarz musi być dociekliwy, znajdować się zawsze w centrum wartych opisania wydarzeń oraz nierzadko zadawać niewygodne dla odpowiadających pytania, aby jak najbardziej zagłębić poszukiwaną prawdę. Faktem jest, że bez dziennikarzy i ich "wścibstwa" wiele ważnych dla społeczeństwa spraw nigdy nie ujrzałoby światła dziennego. Doskonałym przykładem przemawiającym za użytecznością istnienia zawodu dziennikarza są liczne odsunięcia od władzy niekompetentnych ludzi polityki, którym dziennikarze na drodze prowadzonego śledztwa udowodnili pałanie się łapówkarstwem i korupcją. Idealny kandydat na studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online powinien cechować się sporą dozą pewności siebie, umiejętnością argumentowania własnego stanowiska oraz chęcią pracy w ciekawym, acz niejednokrotnie niebezpiecznym sektorze mediów. Jeśli od zawsze powtarzano ci, że jesteś wygadany, a analityczność i trafność zadawanych przez ciebie pytań zdezorientowała niejednego kłamcę, aplikuj!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online? Przede wszystkim poprawnego posługiwania się językiem w mowie i piśmie – w końcu umiejętne władanie językiem jest najpotężniejszym orężem w karierze dziennikarskiej. Studia nauczą cię argumentowania swojej opinii przy jednoczesnym poszanowaniu zdania oponenta. Zdobędziesz wprawę w występach publicznych, przez co już nigdy nie będą powodem do paraliżującego stresu. Poznasz techniki efektywnej autoprezentacji. Nauczysz się tworzyć rzetelne artykuły i eseje. Dowiesz się, jak wygląda praca dziennikarza fotograficznego i radiowego. Uzupełnisz edukację z dziedziny reklamy we wszystkich jej wymiarach i specjalizacjach. Studia jako, że prowadzone są w trybie online, nauczą cię doskonałej organizacji pracy, aby skutecznie działać pomimo braku bezpośredniego nadzoru wykładowców.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online? Zdobyte w toku studiów wiadomości i umiejętności będą podstawą do zatrudnienia cię w branży public relations i mediów firmowych. Umiejętności interpersonalne pozwolą ci na pełnienie roli specjalisty od wizerunku. Dzięki umiejętności poprawnego pisania i tak zwanego "lekkiego pióra" znajdziesz zatrudnienie w copywritingu, będziesz mógł zająć się też tworzeniem artykułów do gazet i na strony internetowe. Jeśli uda ci się wybić i znajdziesz pracę w telewizji, stworzysz reportaże wpływające na emocje i światopogląd społeczeństwa.

WAŻNE TEMATY

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi brane jest pod uwagę świadectwo dojrzałości uprawniające do podjęcia studiów wyższych. Ponadto, należy uiścić opłatę miesięczną, której wysokość jest uzależniona od semestru studiów.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA – STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA – STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Dziennikarstwo i informacja

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • poprawnego posługiwania się językiem polskim w mowie i piśmie
  • tworzenia wysokiej jakości tekstów reklamowych
  • skutecznej argumentacji
  • technik autoprezentacji
  • wystąpień publicznych
  • fotografii dziennikarskiej

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online?

  Absolwent kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • copywriter
  • pracownik branży public relations
  • specjalista do spraw kreowania wizerunku
  • redaktor magazynów
  • specjalista do spraw komunikacji medialnych
  • edytor tekstów

  W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA – STUDIA ONLINE

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA – STUDIA ONLINE

  Komentarze (0)