1. Typ i tryb studiów
Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna odbywa się formie online. W praktyce oznacza to, że większość zajęć jest realizowana za pośrednictwem platformy internetowej. Tylko wybrane przedmioty będą wymagały twojej obecności w siedzibie uczelni wyższej.
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół tematyki związanej z naukami humanistycznymi, społecznymi i kulturoznawczymi, dzięki czemu otrzymasz kompleksowe wykształcenie z tego obszaru.
2. Program studiów i przedmioty
W czasie studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Ponadto dowiesz się więcej na temat historii dziennikarstwa oraz specyfiki nowych mediów. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
-
badania na temat dziennikarstwa w Internecie
-
historia dziennikarstwa śledczego w Polsce
-
społeczna rola dziennikarstwa śledczego
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online zdobędziesz kompleksowe przygotowanie zawodowe i wykształcisz szereg istotnych umiejętności praktyznych. W czasie studiów rozwiniesz swój warsztat dziennikarski i nauczysz się realizować podstawowe formy dziennikarskie.
Ponadto dowiesz się w jaki sposób przeprowadzać badania z obszrau nauk humanistycznych oraz szukać cennych źródeł informacji. Studenci rozwiną także swoje zdolności językowe, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
4. Dla kogo ten kierunek
Gdyby zebrać wywiad środowiskowy na temat skojarzeń ze słowem "dziennikarz", w toku uśrednienia otrzymanych wyników najpewniej otrzymałoby się określenie "wścibski i wszędobylski".
Negatywne nacechowanie zawodu dziennikarzy najprawdopodobniej wzięło się ze specyfiki ich pracy – dobry dziennikarz musi być dociekliwy, znajdować się zawsze w centrum wartych opisania wydarzeń oraz nierzadko zadawać niewygodne dla odpowiadających pytania, aby jak najbardziej zagłębić poszukiwaną prawdę.
Faktem jest, że bez dziennikarzy i ich "wścibstwa" wiele ważnych dla społeczeństwa spraw nigdy nie ujrzałoby światła dziennego. Doskonałym przykładem przemawiającym za użytecznością istnienia zawodu dziennikarza są liczne odsunięcia od władzy niekompetentnych ludzi polityki, którym dziennikarze na drodze prowadzonego śledztwa udowodnili pałanie się łapówkarstwem i korupcją.
Idealny kandydat na studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – studia online powinien cechować się sporą dozą pewności siebie, umiejętnością argumentowania własnego stanowiska oraz chęcią pracy w ciekawym, acz niejednokrotnie niebezpiecznym sektorze mediów.
Jeśli od zawsze powtarzano ci, że jesteś wygadany, a analityczność i trafność zadawanych przez ciebie pytań zdezorientowała niejednego kłamcę, aplikuj!
5. Gdzie studiować Dziennikarstwo i komunikację społeczną
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: