Grafika

Grafika

Grafika

03.06.2022

Grafika – Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi rekrutacja 2022/2023

Studia na kierunku grafika w Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku grafika w AHE ŁÓDŹ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym lub onlineSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 6960 zł

studia niestacjonarne: od 6720 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program kształcenia na kierunku Grafika opracowany jest w taki sposób, aby jak najlepiej przygotować do różnego rodzaju kreatywnych działań. Zestaw przedmiotów i zajęć umożliwia pozyskanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności w dziedzinie grafiki projektowej i warsztatowej. W toku studiów studenci rozwijają się w zakresie projektowania typografii, systemów komunikacji wizualnej i identyfikacji graficznej oraz przygotowywania kompleksowych projektów wizualnych. Ponadto, zaznajamiają się z warsztatem fotografa- projektanta, projektowaniem gier, grafiką AR i VR, jak również komunikacją wizualną.

Absolwenci studiów na kierunku Grafika wyróżniają się wiedzą z zakresu sztuki oraz licznymi umiejętnościami. Potrafią tworzyć grafiki reklamowe, systemy identyfikacji wizualnej, grafikę wydawniczą, projektować kampanie reklamowe, projektować grafikę przeznaczoną na platformy informatyczne. Z pozyskanym wykształceniem mogą wykonywać różnego rodzaju obowiązki, w różnych miejscach; od agencji reklamowych i interaktywnych po firmy informatyczne i wydawnictwa.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • komunikat wizualny, 
 • systemy identyfikacji graficznych, 
 • projektowanie grafiki multimedialnej, 
 • malarstwo, 
 • grafika i animacja 3D, 
 • multimedia i techniki cyfrowe, 
 • ilustracja

 

Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi to bogata oferta kształcenia z zakresu nauk społecznych, inżynierskich, artystycznych. W gronie proponowanych kierunków znajduje się także Grafika, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Grafika w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi zakłada nabycie praktycznych umiejętności z zakresu projektowania graficznego, fotografii użytkowej, kreatywnego i strategicznego zarządzania projektami. Studenci uczą się tworzyć grafiki reklamowe, systemy identyfikacji wizualnej, grafikę wydawniczą, typografię. Grafika w AHE to także projektowanie kampanii reklamowych, komunikacja wizualna oraz poznanie tajników specjalistycznego oprogramowania.

 

Sprawdź

Akademia Humanisytczno - Ekonomiczna w Łodzi kierunki studiów

Akademia Humanisytczno - Ekonomiczna w Łodzi rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Łodzi

 

Jakie przedmioty realizowane są na kierunku Grafika w AHE? Na przykład: komunikat wizualny, systemy identyfikacji graficznych, projektowanie grafiki multimedialnej, malarstwo, grafika i animacja 3D, multimedia i techniki cyfrowe, ilustracja. A co po studiach? Absolwenci Grafiki znajdą zatrudnienie w agencjach reklamowych, agencjach interaktywnych, wydawnictwach, firmach informatycznych, mediach.

 

Opinie

Znaleźć odpowiednią dla siebie uczelnię czasem nie jest łatwo. W natłoku informacji i reklam należy podjąć najlepszą dla naszego kształcenia decyzję. Jeśli już wybraliśmy kierunek studiów i jest nim Grafika, warto porównać uczelnie, które mają go w swojej ofercie. Jakie ma Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi opinie? Adrian, student Grafiki mówi:

„Studiuję Grafikę w AHE i nie zamieniłbym tych studiów na żadne inne. Tutaj mogę realizować swoje pomysły, swobodnie o nich rozmawiać, artystycznie kombinować na różne sposoby. To świetna uczelnia, która nakręca cię do działania.”

 

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

GRAFIKA - ważne informacje

Grafika studia Łódź

Grafika studia

Grafika studia online

Grafika studia online w Łodzi

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Grafikę w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi:

Absolwent Grafiki w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania systemów identyfikacji graficznych,
 • tworzenia grafiki z uwzględnieniem interaktywności,
 • projektowania gier komputerowych,
 • post-produkcji i efektów specjalnych,
 • stosowania klasycznych technik grafiki warsztatowej,
 • fotografii użytkowej i artystycznej,
 • projektowania komunikatu wizualnego,
 • projektowania wydawnictw i typografii,
 • grafiki AR i VR,
 • komunikacji wizualnej,
 • projektowania gier komputerowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Grafika:

Absolwent kierunku Grafika w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

 • agencjach reklamowych,
 • agencjach interaktywnych,
 • mediach,
 • wydawnictwach,
 • firmach informatycznych,
 • działach marketingu i promocji.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Komentarze (1)

Barbara24 odpowiedz

Bardzo interesuje mnie kierunek Komunikacja wizualna i multimedia. Chcę uczyć się projektowania kampanii reklamowych,tajników komunikacji wizualnej i specjalistycznego oprogramowania. Bardzo to lubię i mam świadomość, że w tym zawodzie pracy nie zabraknie przez wiele lat.