Grafika - Łódź

Grafika - Łódź

Grafika - Łódź

Studia w Łodzi na kierunku

grafika

Odkryj kierunek grafika w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować

Grafika studia Łódź | woj. Łódzkie

Dla kogo ten kierunek

Nie bez powodu mówi się, że prawdziwi artyści najczęściej doceniani są po śmierci – biografia wielu ludzi sztuki zwykle nie było usłane różami. Wyrażane przez nich emocje i przemyślenia względem otaczającej rzeczywistości w postaci obrazów, zlepek zdań, czy też rysunków nie przynosiły im zysku. Przykładem potwierdzającym to zjawisko jest chociażby Norwid, żyjący przez większość dorosłego życia w skrajnym ubóstwie, umierający w przytułku dla bezdomnych, którego twórczość jest obecnie uznawana przez wielu krytyków literackich za swoiste arcydzieło.

Nikogo nie dziwi już fakt, że pomysł podjęcia studiów artystycznych przez młodych ludzi nie spotyka się z entuzjazmem ze strony najbliższych. Przeciwnie – rodzina, chcąc wyperswadować pomysł wstąpienia na trudną ścieżkę artystyczną, często sięga po środki powodujące długotrwałe konflikty wśród krewnych. Całe szczęście, współczesny rozwój uczelni wyższych wyszedł naprzeciw młodym ludziom sztuki, poprzez stworzenie studiów na kierunku Grafika, będących interdyscyplinarnym połączeniem zagadnień typowo artystycznych z uznawaną za najbardziej opłacalną i przyszłościową branżą IT.

 

Program studiów i gdzie studiować

Studia na kierunku Grafika w Łodzi nie należą do najprostszych. Przyszły student musi być gotów na przyswojenie szerokiej wiedzy teoretycznej, popartej kompetencjami praktycznymi. W zależności od wybranej łódzkiej uczelni, siatka studiów będzie się nieco różnić, jednak nie na tyle, aby zróżnicować możliwości zawodowe, które zaistnieją dla każdego absolwenta.

Łódzcy lokalni patrioci oraz pasjonaci tego punktu centralnego na mapie kraju mają szczególnie dobrą sytuację, jeśli chodzi o możliwość podjęcia studiów na kierunku Grafika. Aż pięć łódzkich uczelni postanowiło poszerzyć swój repertuar kształcenia o ten innowacyjny kierunek! Oznacza to możliwość dopasowania programu studiów do indywidualnych predyspozycji i upodobań, a co za tym idzie - dokonania najlepszego z możliwych wyborów.

Jeśli obszar kreślony przez twoją wyobraźnię jest niemal nieograniczony, twoje prace plastyczne wyróżniały się na tle innych, jesteś wszechstronnie uzdolniony i chciałbyś w przyszłej pracy znaleźć wspólny mianownik dla artystycznego zamiłowania oraz niezwykle dobrze prosperującej branży IT, to studia na kierunku Grafika w Łodzi z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ŁODZI JEST KIERUNEK GRAFIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Grafika w Łodzi?

Aby dostać się na studia na kierunku Grafika w Łodzi, należy upewnić się co do posiadanego talentu artystycznego oraz podstawowych umiejętności poruszania się w świecie IT. Biletem wstępu na studia pierwszego stopnia jest konkurs świadectw maturalnych, a w przypadku studiów drugiego stopnia – konkurs dyplomów.

Przedmiotami wiodącymi na tym kierunku są: matematyka, informatyka oraz język obcy – w związku z tym warto przyłożyć się do nauki tych przedmiotów, aby osiągnąć sukces na egzaminie maturalnym i móc od października zacząć studia na kierunku Grafika na jednej z łódzkich uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI ARTYSTYCZNE W ŁODZI

Jak wyglądają studia na kierunku Grafika w Łodzi?

W związku z tym, że studia w Łodzi na kierunku Grafika są dosyć specyficzne i można je nazwać interdyscyplinarnymi, wiedza i umiejętności, które przyszły absolwent będzie musiał przyswoić, będą zataczały dosyć szerokie kręgi. Specyfika samych studiów będzie w dużej mierze uzależniona od uczelni, na jaką ostatecznie zdecyduje się kandydat.

Kandydaci aspirujący do rozpoczęcia jednego z najbardziej popularnych kierunków studiów w Łodzi będą mieli twardy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o wybór miejsca przyszłych studiów. Obecnie możliwość podjęcia tych studiów oferuje Uniwersytet Łódzki, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Informatyki i Umiejętności oraz Polski Uniwersytet Wirtualny. Kompetencje, w które uposażają poszczególne uczelnie nieco się różnią, jednak ostateczny profil absolwenta studiów na kierunku Grafika wygląda tak samo, a sam zainteresowany posiada uprawnienia do podjęcia tego samego spektrum zawodów.

 

Czego nauczysz się podczas studiów

W trakcie studiów artystycznych na kierunku Grafika znacznie poszerzysz posiadane już umiejętności artystyczne. Zajęcia praktyczne, które będą się odbywać pod okiem kompetentnych praktyków sztuki, dadzą ci nowe spojrzenie na różnorakie techniki stosowane w sztuce. Będziesz miał również okazję poćwiczyć koordynację ruchową, bez której wykonywanie precyzyjnych obrazów na wirtualnym ekranie byłoby znacznie utrudnione, a wręcz niemożliwe.

Warsztaty komputerowe wprowadzą cię w świat skomplikowanych programów graficznych, używanych przez najlepszych grafików na świecie oraz wzbogacą twoje kompetencje interpersonalne w szczególności z zakresu pracy w grupie, co w obliczu przyszłego zawodu i wykonywania projektów, opartych na współpracy z innymi grafikami i informatykami, będzie nieocenione.

W trakcie studiów na kierunku Grafika w Łodzi będziesz miał również okazję poznać podstawy programowania w najpopularniejszych językach oraz tworzenia stron internetowych, dzięki czemu nie tylko zaplecze graficzne przyszłych projektów będzie twoją zasługą.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GRAFIKA ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

GRAFIKA ŁÓDŹ STUDIA ZAOCZNE

 

 

grafika studia Łódź

 

 

Ile trwają studia na kierunku Grafika w Łodzi?

Niezależnie od wybranej łódzkiej uczelni, na której zamierza się podjąć studia na kierunku Grafika od najbliższego października, zawsze trwają one sześć semestrów (trzy lata) w przypadku studiów pierwszego stopnia oraz cztery semestry (dwa lata), jeśli mamy zamiar podjąć naukę na studiach drugiego stopnia.

Studia pierwszego stopnia na kierunku Grafika można podjąć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Kończą się one uzyskaniem tytułu licencjata. Studia drugiego stopnia są studiami magisterskimi i dla nich również istnieje możliwość wyboru jednego z możliwych trybów.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Łodzi?

Specyfika studiów artysytycznych w Łodzi na kierunku Grafika wymaga od przyszłych kandydatów zorientowania się, co właściwie trzeba zrobić, aby zasilić grono studentów tego kierunku na wybranej łódzkiej uczelni. Władze większości uczelni przewidziały dla kandydatów na studia graficzne w łodzi rozmowę kwalifikacyjną, której temat będzie obejmował artystyczne zainteresowania aplikanta oraz jego aspiracje na przyszłość. Ponadto każdy z kandydatów jest zobowiązany dostarczyć teczkę prac artystycznych we wcześniej ustalonym terminie – będą one podstawą do ogłoszenia listy nazwisk przyszłych studentów Grafiki. 

 

Proces rekrutacji

W procesie rekrutacji na większości łódzkich uczelni brane są pod uwagę wyniki maturalne z następujących przedmiotów wiodących: matematyka, język obcy, informatyka, a w przypadku kandydatów na studia drugiego stopnia, liczyć się będą oceny uzyskane na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu edukacji.

Kandydaci na łódzkie uczelnie prywatne, oferujące możliwość podjęcia studiów na kierunku Grafika, będą musieli liczyć się z koniecznością uiszczania odpowiedniej kwoty pieniędzy, będącej opłatą semestralną. Po zapoznaniu się z powyższym, czas na pierwszy etap właściwej rekrutacji. Pierwszym etapem jest elektroniczna rejestracja, polegająca na wypełnieniu dostępnego na stronie internetowej wybranego instytutu formularza o dane osobowe oraz wyniki maturalne bądź oceny z dyplomu kandydata.

Następnym i jednocześnie ostatnim już krokiem, kiedy już uzyskamy pozytywną wiadomość o tym, że nasza kandydatura została rozpatrzona pomyślnie, będzie dostarczenie uprawnionej do celów rekrutacji komisji kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, wydrukowanego formularza aplikacyjnego oraz fotografii w formacie 35X45mm.

Warto pamiętać, że procedury kwalifikacyjne mogą się zmieniać, w związku z czym należy na bieżąco śledzić ustalenia władz wydziału na stronie internetowej lub w dziekanacie.

zasady rekrutacji na studia

 

 

grafika kierunek studiów w Łodzi

 

 

Jaka praca po studiach na kierunku Grafika w Łodzi?

Absolwent, po uporaniu się z trudami nauki na kierunku Grafika w Łodzi, stanie przed koniecznością wyboru swojej ścieżki zawodowej. Decyzja może nie być prosta, bowiem możliwości oferowane przez studia są bardzo szerokie i dotyczą kilku powiązanych ze sobą dziedzin. Jedno jest pewne – prawdziwy pasjonat kierunku znajdzie coś, co da mu źródło bardzo dobrych dochodów oraz satysfakcji zawodowej.

Po ukończeniu Grafiki w Łodzi będziesz mógł postarać się o stanowisko w międzynarodowych firmach, zajmujących się tworzeniem gier komputerowych. Wykażesz się tam doskonałym wyczuciem estetyki oraz umiejętnością projektowania zaplecza graficznego produkcji, nad którymi zapaleni gracze w przyszłości spędzą długie godziny. Przy okazji zarobisz znaczną sumę pieniędzy, jakiej nie powstydziłby się przeciętny zjadacz chleba.
Szeroko rozwinięte kompetencje programistyczne pozwolą ci na podjęcie zawodu informatyka tworzącego:

  • strony internetowe,
  • specjalistyczne programy komputerowe
  • aplikacje na urządzenia przenośne.

Będziesz mógł również założyć własną działalność gospodarczą opartą właśnie na tych usługach.

Dla lubujących się we współczesnych mediach społecznościowych zaistnieje możliwość podjęcia pracy związanej z tworzeniem grafiki reklam umieszczanych tamże. Dla tradycjonalistów otworzy się furtka do pracy w wydawnictwach przy tworzeniu okładek nowopowstałych książek lub graficznego zaplecza magazynów oraz gazet.

Jako absolwent Grafiki będziesz mógł również pójść własną drogą, zakładając firmę, w której zajmiesz się wykonywaniem grafiki użytkowej, reklamowej oraz szeroko pojętych multimediów na zamówienia indywidualne bądź firmowe.
Jak sam widzisz, przyszłość zawodowa, gwarantowana przez studia na kierunku Grafika w Łodzi, jest bardzo obiecująca. Od wyboru zatrudnienia dzieli cię już tylko aplikacja i kilka lat studiów, więc nie wahaj się dłużej i aplikuj na jedną z wybranych łódzkich uczelni!

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Grafika w Łodzi?

Popularności studiów na kierunku Grafika w Łodzi dodają pozytywne opinie większości studentów i absolwentów tego kierunku.

 

Tomek, który niedawno ukończył studia na kierunku Grafika w Łodzi mówi:

„Odkąd pamiętam drzemało we mnie zamiłowanie do sztuki, a nauczyciele chwalili mój talent artystyczny. Członkowie rodziny odradzali mi studia na kierunkach artystycznych, bo bali się, że nie będę mógł znaleźć pracy. Dlatego postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym i poszedłem na grafikę w Łodzi. Dziś bardzo dobrze zarabiam i jestem zadowolony z tego, co robię."

KIERUNKI ARTYSTYCZNE W ŁODZI

taniec
Rozwiń

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)