Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza UŁ

Analityka gospodarcza – Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki to znaczący punkt na edukacyjnej mapie kraju. W gronie oferowanych kandydatom kierunków kształcenia znajduje się Analityka gospodarcza, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Analityka gospodarcza na Uniwersytecie Łódzkim realizowany jest na Wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym. Najistotniejszym punktem kształcenia jest nabycie umiejętności stosowania metod ilościowych w praktyce gospodarczej. Studenci poznają tajniki modelowania i prognozowania procesów społeczno-ekonomicznych, co stanowi przygotowanie do samodzielnego lub zespołowego prowadzenia analiz i prognoz rynkowych.

Studia na kierunku Analityka gospodarcza na Uniwersytecie Łódzkim dzielą się na następujące specjalności: Analiza finansowa w przedsiębiorstwie, Gospodarka oparta na wiedzy, Metody analizy inwestycji finansowych, Metody badań rynkowych, Praktyczne problemy optymalizacji, Zastosowania badań operacyjnych, Zastosowania informatyki. Do najważniejszych przedmiotów zawartych w programie nauczania należą: badania operacyjne, informatyka ekonomiczna i techniki informatyczne, analiza matematyczna, ekonomia, ekonometria i prognozowanie, projektowanie systemów informatycznych, inwestycje na rynkach finansowych. A co po studiach? Absolwenci Analityki gospodarczej na UŁ znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach, bankach, instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych, administracji centralnej oraz samorządowej, firmach konsultingowych, instytucjach rynku finansowego.

Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Jakie ma Uniwersytet Łódzki opinie? Igor, student Analityki gospodarczej mówi:

„Analityka gospodarcza to kierunek idealny dla tych, którzy chcieliby zaistnieć na rynku finansowym. Nie jest to łatwa sprawa, ale od czego jest wykształcenie i możliwość porozmawiania z tymi, którzy są doświadczeni w tej dziedzinie. Nigdy nie zawiodłem się na tych studiach, nigdy nie zawiodłem się na tej uczelni, zatem każdemu polecam Uniwersytet Łódzki.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Analitykę gospodarczą na Uniwersytecie Łódzkim:

Absolwent kierunku Analityka gospodarcza na Uniwersytecie Łódzkim posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • matematyki, statystyki i ekonometrii,
 • stosowania metod ilościowych w praktyce gospodarczej,
 • posługiwania się profesjonalnym oprogramowaniem,
 • analizy matematycznej i analizy finansowej,
 • modelowania i prognozowania rynków finansowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Analityka gospodarcza:

Absolwent kierunku Analityka gospodarcza na Uniwersytecie Łódzkim znajdzie zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach,
 • bankach,
 • instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych,
 • administracji centralnej oraz samorządowej,
 • firmach konsultingowych,
 • instytucjach rynku finansowego.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Priorytetowym przedmiotem, który otwiera drzwi na kierunek Analityka gospodarcza jest matematyka. Ponadto, warto zadbać o jak najlepszą ocenę z takich przedmiotów jak: język angielski, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, informatyka.

 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku Analityka gospodarcza - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Łodzi

Uniwersytet Łódzki kierunki

Jakie są kierunki ekonomiczne w Łodzi

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Ekonomiczno - Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego

Komentarze (0)