Lotnictwo i kosmonautyka

Lotnictwo i kosmonautyka

Lotnictwo i kosmonautyka

Lotnictwo i kosmonautyka – Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie 2021

Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie to studia inżynierskie, magisterskie lub jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie to dwa wydziały i cztery kierunki kształcenia. Jednym z nich jest Lotnictwo i kosmonautyka, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Lotnictwo i kosmonautyka w Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie realizowany jest na Wydziale Lotnictwa. Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy i nabycie umiejętności z zakresu konstruowania, wytwarzania i eksploatacji statków powietrznych oraz obiektów kosmicznych. Studenci poruszają się w obszarze zaawansowanych technologicznie układów konstrukcyjnych, technik komputerowych, elektroniki oraz rozbudowanych systemów diagnostycznych zapewniających bezpieczeństwo i niezawodność obiektów latających.

Absolwenci Lotnictwa i kosmonautyki w LAW w Dęblinie znajdą zatrudnienie w nowoczesnych zakładach przemysłu lotniczego oraz w zakładach eksploatujących statki powietrzne, a także w wojsku, policji, straży pożarnej, przemyśle chemicznym i energetycznym, rolnictwie i leśnictwie oraz w instytucjach samorządowych i komórkach reagowania kryzysowego.

Nauka na studiach powinna prowadzić do realizacji marzeń. Jeżeli chcemy studiować Lotnictwo i kosmonautykę, warto zadać pytanie: Jakie ma Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie opinie? Maciek, student Lotnictwa i kosmonautyki mówi:

„To nie jest zwykła uczelnia i nie są to zwykłe studia. Wchodzisz do innego świata. Po otrzymaniu indeksu ogromnie cieszysz się, że będziesz spełniać marzenia, ale i myślisz o tym, jaka odpowiedzialność będzie na tobie spoczywać. To niesamowite miejsce, generujące niesamowite uczucie. Aż trudno to opisać.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Lotnictwo i kosmonautykę w Lotniczej Akademii Wojskowej:

Absolwent Lotnictwa i kosmonautyki w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • aerodynamiki,
 • grafiki inżynierskiej i zapisu konstrukcji,
 • eksploatacji silników lotniczych,
 • materiałów lotniczych,
 • optymalizacji konstrukcji lotniczych,
 • informatycznych systemów zarządzania eksploatacją statków latających,
 • modelowania numerycznego przemian fazowych,
 • wyposażenia pokładowego,
 • mechaniki lotu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Lotnictwo i kosmonautyka:

Absolwent kierunku Lotnictwo i kosmonautyka w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie może znaleźć zatrudnienie w:

 • zakładach przemysłu lotniczego,
 • zakładach eksploatujących statki powietrzne,
 • przemyśle chemicznym i energetycznym,
 • wojsku,
 • policji,
 • straży pożarnej,
 • rolnictwie i leśnictwie,
 • instytucjach samorządowych i komórkach reagowania kryzysowego.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

fizyka, język angielski, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Kwalifikacja odbywa się na podstawie ocen na dyplomie ukończenia studiów będącym podstawą do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia z zachowaniem warunków i trybu postępowania określonych poniżej.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Lotnicza Akademia Wojskowa

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Studia na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka - wszystko co musisz wiedzieć

Lotnicza Akademia Wojskowa kierunki

Co zdawać na maturze

Komentarze (1)

Franek Grzybowski odpowiedz

Kilka lat powtarzania, żeby poprawić średnią. Ponad 30tyś wydane na licęcję i nalot. 24tyś/rok za mieszkanie i wyzywienie. Dziśaj byłem zapyać o szczegóły w sprawie nalotu- brak dokumentów na dostępnych stronach. Pani pokierowała mnie do miłego kolegi, z którym zacząłem wyjaśniać szczegóły. Przerwał mu Pan zwymyślał mnie od oszustów, zażądał nazwiska i przekazał, że na pilotaż nie mam szans. Poczym pan kazał mi się wynosić. Na pożegnacnie, od młodego pracownika usłyszałem tylko, że ACSL nie można skarżyć do sądu i co ja sobie myślałem przychodząc tam węszyć. Pomijając pilotaż uczelnia jest mierna. Pilotaż zabierze wam godność, zniszczy poczucie wartości i ogołoci z kasy. The worst decision ever!