Business and Languages

Business and Languages

Business and Languages

Sopocka Szkoła Wyższa - kierunki studiów

Business and Languages – Sopocka Szkoła Wyższa 2021

Studia na kierunku business and languages w Sopockiej Szkole Wyższej to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku business and languages znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • różnice kulturowe w biznesie
 • komunikacja w zespole i organizacji
 • zarządzanie czasem
 • słownictwo biznesowe
 • korespondencja biznesowa
 • podatki w przedsiębiorstwie

 

Sopocka Szkoła Wyższa to wyraźny punkt na edukacyjnej mapie województwa pomorskiego. W ofercie dydaktycznej, pod literą „B” kandydaci odnajdą kierunek Business and Languages, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.

Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy i nabycie umiejętności dostrzegania ekonomicznych, politycznych i kulturowych uwarunkowań globalnego biznesu. Studenci uczą się stosowania prawa gospodarczego i podatkowego, ujmowania i dokonywania pomiaru operacji gospodarczych w księgach rachunkowych i podatkowych, sporządzania i oceny sprawozdań finansowych, czy też wykorzystywania metod ilościowych i technik analitycznych. Business and Languages w Sopockiej Szkole Wyższej to przygotowanie do pracy w środowisku międzynarodowym.

W programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak: różnice kulturowe w biznesie, komunikacja w zespole i organizacji, zarządzanie czasem, słownictwo biznesowe, korespondencja biznesowa, podatki w przedsiębiorstwie, matematyka finansowa, rachunkowość finansowa i zarządcza, rynki finansowe, ubezpieczenia gospodarcze. A co po studiach? Absolwenci Business and Languages w Sopockiej Szkole Wyższej znajdą zatrudnienie w działach personalnych średnich i dużych firm, przedsiębiorstwach, biurach podróży, hotelach, administracji rządowej i samorządowej, instytucjach finansowych, korporacjach międzynarodowych.

Wybór uczelni, na której będziemy zdobywać cenne wykształcenie, nierzadko spędza sen z powiek. Okres rekrutacji to czas zadawania pytań i porównań ofert dydaktycznych. Jakie ma Sopocka Szkoła Wyższa opinie? Maciek, student Business and Languages mówi:

„Sopocka Szkoła Wyższa to nowoczesna i innowacyjna uczelnia. Świadczy o tym, między innymi, kierunek który studiuję. Polecam tę uczelnię każdemu, kto chciałby znaleźć się w centrum międzynarodowego biznesu.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując kierunek Business and Languages w Sopockiej Szkole Wyższej:

Absolwent kierunku Business and Languages w Sopockiej Szkole Wyższej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • sprawozdawczości i analizy finansowej,
 • statystyki opisowej,
 • matematyki finansowej,
 • prawa gospodarczego,
 • międzynarodowego prawa podatkowego,
 • języków obcych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Business and Languages:

Absolwent kierunku Business and Languages w Sopockiej Szkole Wyższej może znaleźć zatrudnienie w:

 • działach personalnych średnich i dużych firm,
 • przedsiębiorstwach,
 • biurach podróży,
 • hotelach,
 • administracji rządowej i samorządowej,
 • instytucjach finansowych,
 • korporacjach międzynarodowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Sopocka Szkoła Wyższa

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzania i marketingu wybrać wybrać

Studia na kierunku Business and Languages - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie i marketing w Trójmieście

Sopocka Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki zarządzania i marketingu w Trójmieście

Co zdawać na maturze

Komentarze (2)

Hhhh odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Polecam kierunek, jeśli nie chce ci się uczyć w czasie studiów i przez to chcesz skończyć kierunek jedynie z papierem, a nie konkretną wiedzą. Jeśli umiesz angielski to raczej dużo nie wyniesiesz z tych studiów, bo reszta przedmiotów to kpina. Cześć wykładowców nie ma praktycznego doświadczenia w biznesie, a wykładają przedmioty, które są związane z biznesem. Jeśli potrzebny ci tylko papier i nie szkoda ci pieniędzy, to idź. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to sobie odpuść.

Tak W odpowiedzi do: Hhhh odpowiedz

100% zgoda. Najgorzej wydane pieniądze w całym moim życiu...