Business and languages - kierunki studiów

Bankowość inwestycyjna i korporacyjna, rynki finansowe, ubezpieczenia gospodarcze, controlling w korporacji, sprawozdawczość i analiza finansowa czy komunikacja w biznesie to tylko niektóre z dziedzin, które dominują w prestiżowym programie studiów, który skupia najważniejsze obszary biznesu międzynarodowego i daje szansę na zrobienie dużej kariery w stylu co najmniej Harveya Spectera lub Jessici Pearson. Dziś wszystko poddawane jest analizom finansowym, mierzona jest rentowność, wyniki na giełdzie nierzadko spędzają sen z powiek, a w każdej firmie dzień rozpoczyna się od kalkulacji kolejnych inwestycji. Masz pomysł na udoskonalenie systemu finansowego w skali globalnej? Liczysz z prędkością światła i zawsze jesteś na plusie?
 
Dla kogo ten kierunek
Studia na kierunku business and languages to nowatorski projekt edukacyjny, który kondensuje wiedzę z zakresu komunikacji w języku obcym oraz biznesu. Jeśli od dawna marzysz o zrobieniu kariery na stanowisku menadżerskim w międzynarodowej korporacji, nie przeraża Cię dynamiczne tempo pracy w przedsiębiorstwie i chciałbyś budować zespół najlepszych specjalistów ds. finansów w firmie, te studia to bezsprzecznie słuszna droga dla Twojej zawodowej przyszłości.
 
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Zostaniesz wykwalifikowanym specjalistą w dziedzinie międzynarodowych stosunków gospodarczych, marketingu i komunikacji biznesowej. Dowiesz się, jakie ekonomiczne, polityczne i kulturowe uwarunkowania obowiązują w biznesie międzynarodowym, jakie są podstawy prawne do funkcjonowania przedsiębiorstwa w skali globalnej oraz w jaki sposób efektywnie zarządzać korporacją. Nauczysz się, jak przeprowadzać negocjacje międzynarodowe z potencjalnymi partnerami biznesowymi, jak oceniać i analizować kwestie gospodarcze w biznesie oraz wykorzystywać normy prawa gospodarczego i podatkowego. Ponadto zdobędziesz wiedzę w zakresie analizy sprawozdań finansowych, ewidencji i rozliczania kosztów, operowania technikami analitycznymi oraz zarządzania zasobami ludzkimi.
 
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku business and languages? Jako absolwent tego interdyscyplinarnego kierunku, łączącego kilka specjalizacji, tj. rachunkowość korporacyjną, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie turystyką czy international business, bez problemu zdobędziesz zatrudnienie w firmach, które zajmują się szeroko pojętymi finansami oraz organizacją pracy w środowiskach międzynarodowych. Będziesz mieć szansę na rozwinięcie swojej kariery jako specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń gospodarczych, specjalista ds. oceny działalności finansowej zarówno w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i międzynarodowych korporacjach czy jako pracownik administracji rządowej lub samorządowej. Ponadto świetną alternatywą dla Ciebie będzie praca na stanowisku menadżerskim w korporacji, specjalista ds. finansów czy specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi w instytucjach finansowych. Dzięki specjalizacji związanej z branżą turystyczną dobrym kierunkiem będzie praca jako zarządca biura turystycznego, organizacji społecznej na rzecz turystyki czy w centrach rekreacyjnych na całym świecie. 

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na kierunek business and languages na większości uczelni brane są pod uwagę: język polski, język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru z puli dodatkowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS AND LANGUAGES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku business and languages

Specjalności na kierunku business and languages

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BUSINESS AND LANGUAGES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując business and languages?

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • politycznych, kulturowych i ekonomicznych uwarunkowań biznesu w skali globalnej                  
 • prawa i zarządzania biznesem międzynarodowym
 • międzynarodowych stosunków gospodarczych, marketingu i komunikacji biznesowej
 • negocjacji międzynarodowych w biznesie
 • oceny i analizy kwestii gospodarczych i społecznych
 • wykorzystywania norm prawa podatkowego i gospodarczego
 • analizy operacji gospodarczych w księgowości 
 • analizy sprawozdań finansowych
 • ewidencji i rozliczania kosztów
 • operowania technikami analitycznymi i metodami ilościowymi 
 • oceny zjawisk i procesów ekonomicznych
 • organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem
 • zarządzania zasobami ludzkimi: planowania procesu rekrutacyjnego, przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych oraz analizy kompetencji pracowników firmy

Jak wyglądają studia na kierunku business and languages?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek business and languages można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk filologicznych oraz nauk o zarządzaniu.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku business and languages będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, biznesowych czy filologicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Słownictwo biznesowe
 • Podstawy prawa gospodarczego
 • Podatki w przedsiębiorstwie
 • Podstawy finansów

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku business and languages wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się dwóch języków obcych: angielskiego oraz niemieckiego, szwedzkiego, hiszpańskiego lub francuskiego. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób analizować procesy ekonomiczne i finansowe. Studenci zdobędą także kompetencje z obszaru zarządzania finansami oraz marketingu. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności językowe i poznać specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BUSINESS AND LANGUAGES STUDIA NIESTACJONARNE

BUSINESS AND LANGUAGES STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku business and languages będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BUSINESS AND LANGUAGES STUDIA I STOPNIA

Gdzie będziesz pracował po kierunku business and languages?

Absolwent kierunku business and languages znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń gospodarczych
 • specjalista ds. oceny działalności finansowej małych i średnich przedsiębiorstw
 • pracownik instytutów badawczych w kraju i za granicą
 • pracownik administracji rządowej 
 • pracownik administracji samorządowej 
 • pracownik organizacji rządowych i pozarządowych w kraju i za granicą
 • ośrodkach naukowo-badawczych
 • własna działalność gospodarcza
 • menadżer w międzynarodowych korporacjach
 • pracownik akademicki
 • specjalista ds. finansów w korporacjach międzynarodowych
 • specjalista ds. HR w instytucjach finansowych

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BUSINESS AND LANGUAGES

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS AND LANGUAGES

Komentarze (0)