Dodaj do ulubionych

Business and languages studia - kierunek studiów

Studia na kierunku business and languages to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym)

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Business and languages to kierunek dla poliglotów, którzy chcą otrzymać rozległą wiedzę z pogranicza zarządzania, prawa, ekonomii czy innych nauk społecznych. Studenci otrzymają więc rozległe kwalifikacje, a także nauczą się, jak efektywnie pracować w wielokulturowym środowisku. Dzięki intensywnej nauce wybranych języków obcych można zadbać również o rozwój kompetencji lingwistycznych, które dziś są wysoko cenione przez pracodawców!

Po zakończeniu kształcenia o rozwój kariery zawodowej można zadbać w firmach i korporacjach o różnorodnych profilach działalności, które podejmują współpracę z międzynarodowymi partnerami. Zatrudnienie można znaleźć w działach finansowych, HR czy nawet PR. Na absolwentów tego kierunku czekać będą także stanowiska menedżerskie czy kierownicze po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BUSINESS AND LANGUAGES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku

Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku

Jednostka prowadząca

Business and languages stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku business and languages

Sopocka Szkoła Wyższa

Sopocka Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Business and languages stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku business and languages

Business and languages - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BUSINESS AND LANGUAGES STUDIA NIESTACJONARNE

BUSINESS AND LANGUAGES STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BUSINESS AND LANGUAGES STUDIA I STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku business and languages

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując business and languages?

Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Zostaniesz wykwalifikowanym specjalistą w dziedzinie międzynarodowych stosunków gospodarczych, marketingu i komunikacji biznesowej.
Dowiesz się, jakie ekonomiczne, polityczne i kulturowe uwarunkowania obowiązują w biznesie międzynarodowym, jakie są podstawy prawne do funkcjonowania przedsiębiorstwa w skali globalnej oraz w jaki sposób efektywnie zarządzać korporacją.
Nauczysz się, jak przeprowadzać negocjacje międzynarodowe z potencjalnymi partnerami biznesowymi, jak oceniać i analizować kwestie gospodarcze w biznesie oraz wykorzystywać normy prawa gospodarczego i podatkowego.
Ponadto zdobędziesz wiedzę w zakresie analizy sprawozdań finansowych, ewidencji i rozliczania kosztów, operowania technikami analitycznymi oraz zarządzania zasobami ludzkimi.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • politycznych, kulturowych i ekonomicznych uwarunkowań biznesu w skali globalnej                  
 • prawa i zarządzania biznesem międzynarodowym
 • międzynarodowych stosunków gospodarczych, marketingu i komunikacji biznesowej
 • negocjacji międzynarodowych w biznesie
 • oceny i analizy kwestii gospodarczych i społecznych
 • wykorzystywania norm prawa podatkowego i gospodarczego
 • analizy operacji gospodarczych w księgowości 
 • analizy sprawozdań finansowych
 • ewidencji i rozliczania kosztów
 • operowania technikami analitycznymi i metodami ilościowymi 
 • oceny zjawisk i procesów ekonomicznych
 • organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem
 • zarządzania zasobami ludzkimi: planowania procesu rekrutacyjnego, przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych oraz analizy kompetencji pracowników firmy

Jak wyglądają studia na kierunku business and languages?

Bankowość inwestycyjna i korporacyjna, rynki finansowe, ubezpieczenia gospodarcze, controlling w korporacji, sprawozdawczość i analiza finansowa czy komunikacja w biznesie to tylko niektóre z dziedzin, które dominują w prestiżowym programie studiów, który skupia najważniejsze obszary biznesu międzynarodowego i daje szansę na zrobienie dużej kariery w stylu co najmniej Harveya Spectera lub Jessici Pearson.
Dziś wszystko poddawane jest analizom finansowym, mierzona jest rentowność, wyniki na giełdzie nierzadko spędzają sen z powiek, a w każdej firmie dzień rozpoczyna się od kalkulacji kolejnych inwestycji. Masz pomysł na udoskonalenie systemu finansowego w skali globalnej? Liczysz z prędkością światła i zawsze jesteś na plusie?
 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek business and languages można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk filologicznych oraz nauk o zarządzaniu.

 

Studia na kierunku business and languages możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku business and languages będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, biznesowych czy filologicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 

 • Słownictwo biznesowe
 • Podstawy prawa gospodarczego
 • Podatki w przedsiębiorstwie
 • Podstawy finansów

 

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku business and languages wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się dwóch języków obcych: angielskiego oraz niemieckiego, szwedzkiego, hiszpańskiego lub francuskiego. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób analizować procesy ekonomiczne i finansowe.

Studenci zdobędą także kompetencje z obszaru zarządzania finansami oraz marketingu. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim będziesz mógł rozwinąć swoje zdolności językowe i poznać specjalistyczną terminologię branżową, co zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku business and languages to nowatorski projekt edukacyjny, który kondensuje wiedzę z zakresu komunikacji w języku obcym oraz biznesu. Jeśli od dawna marzysz o zrobieniu kariery na stanowisku menadżerskim w międzynarodowej korporacji, nie przeraża Cię dynamiczne tempo pracy w przedsiębiorstwie i chciałbyś budować zespół najlepszych specjalistów ds. finansów w firmie, te studia to bezsprzecznie słuszna droga dla Twojej zawodowej przyszłości.
 
5. Gdzie studiować business and languages

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek business and languages:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku business and languages trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku business and languages będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

Gdzie będziesz pracował po kierunku business and languages?

Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą kiedy ukończysz studia na kierunku business and languages? Jako absolwent tego interdyscyplinarnego kierunku, łączącego kilka specjalizacji, tj. rachunkowość korporacyjną, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie turystyką czy international business, bez problemu zdobędziesz zatrudnienie w firmach, które zajmują się szeroko pojętymi finansami oraz organizacją pracy w środowiskach międzynarodowych.
Będziesz mieć szansę na rozwinięcie swojej kariery jako specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń gospodarczych, specjalista ds. oceny działalności finansowej zarówno w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i międzynarodowych korporacjach czy jako pracownik administracji rządowej lub samorządowej.
Ponadto świetną alternatywą dla Ciebie będzie praca na stanowisku menadżerskim w korporacji, specjalista ds. finansów czy specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi w instytucjach finansowych. Dzięki specjalizacji związanej z branżą turystyczną dobrym kierunkiem będzie praca jako zarządca biura turystycznego, organizacji społecznej na rzecz turystyki czy w centrach rekreacyjnych na całym świecie. 
 
Absolwent kierunku business and languages znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń gospodarczych
 • specjalista ds. oceny działalności finansowej małych i średnich przedsiębiorstw
 • pracownik instytutów badawczych w kraju i za granicą
 • pracownik administracji rządowej 
 • pracownik administracji samorządowej 
 • pracownik organizacji rządowych i pozarządowych w kraju i za granicą
 • ośrodkach naukowo-badawczych
 • własna działalność gospodarcza
 • menadżer w międzynarodowych korporacjach
 • pracownik akademicki
 • specjalista ds. finansów w korporacjach międzynarodowych
 • specjalista ds. HR w instytucjach finansowych

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU BUSINESS AND LANGUAGES

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS AND LANGUAGES

Komentarze (0)