Chemia
30.09.2021
Studia na kierunku chemia na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku chemia w UMCS | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
W programie studiów na kierunku chemia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie to jeden z najważniejszych punktów na edukacyjnej mapie kraju. W ofercie edukacyjnej uczelni, pod literą „C” kandydaci znajdą kierunek Chemia, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Głównym założeniem nauki jest pozyskanie wiedzy i nabycie umiejętności z obszaru zagadnień chemii, opartych na podstawach nauk matematyczno- przyrodniczych. Studenci zapoznają się, między innymi, z zasadami otrzymywania, analizowania, charakteryzowania i bezpiecznego stosowania wyrobów chemicznych, oraz właściwościami użytkowymi nowych materiałów. Chemia na UMCS to umiejętności pozwalające na rozwiązywanie problemów chemicznych z jakimi może się spotkać absolwent na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
Na program nauczania składają się następujące przedmioty: chemia ogólna, klasyczna analiza ilościowa, chemia fizyczna, metody chromatograficzne, botanika farmakologiczna, mikrobiologia lekarska, inżynieria chemiczna, technologia chemiczna, chemia polimerów, chemia kwantowa. A co po studiach? Absolwenci Chemii na UMCS znajdą zatrudnienie w przemyśle chemicznym, przemyśle kosmetycznym, jednostkach badawczych, służbach ochrony środowiska, jednostkach kontrolnych, laboratoriach analitycznych, środowiskowych i kryminalistycznych.
Podejmowanie decyzji związanych ze studiami, to nierzadko bardzo gorący okres, w którym kandydaci muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pozostaje rozstrzygnąć, która uczelnia zapewni najlepsze wykształcenie. Jakie ma Uniwersytet Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie opinie? Patrycja, studentka Chemii mówi:
„Studiowanie na UMCS było moim marzeniem i najważniejszym planem do zrealizowania, jeśli chodzi o edukację. To świetna uczelnia, jedna z najlepszych w naszym kraju, w której grono wykładowców to doświadczeni, uznani w swoich dziedzinach praktycy.”
STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje
CHEMIA - ważne informacje
Absolwent kierunku Chemia na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Chemia na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie może znaleźć zatrudnienie w:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku chemia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kwalifikacja na podstawie: średniej arytmetycznej ocen (do dwóch miejsc po przecinku) uzyskanych ze wszystkich ocen końcowych w trakcie studiów wyższych. O przyjęcie mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków, którzy w czasie studiów zaliczyli co najmniej 330 godzin przedmiotów podstawowych i kierunkowych: matematyka – 30, fizyka – 20, chemia – 280.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku Chemia - wszystko co musisz wiedzieć