Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
15.10.2024
Studia na kierunku slawistyka na Uniwersytecie Warszawskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku slawistyka w UW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Slawistyka główne przedmioty:
Uniwersytet Warszawski to uczelnia, której historia sięga 1816 roku. Na długiej liście oferowanych kierunków kształcenia, pod literą „S” kandydaci odnajdą Slawistykę, prowadzoną na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat realiów kulturowych i społecznych wybranego kraju słowiańskiego, a także funkcjonowania systemu językowego wybranego języka słowiańskiego. Studenci poznają zasadnicze zależności między poszczególnymi dziedzinami systemu kulturowego: między językiem, historią, literaturą i sztuką, a także zasady funkcjonowania instytucji kultury w wybranym kraju słowiańskim oraz ich uwarunkowania polityczne.
Sprawdź
Uniwersytet Warszawski kierunki studiów
Uniwersytet Warszawski rekrutacja
Rekrutacja na studia w Warszawie
W programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak: wiedza o sztuce kraju, antropologia kultury, wiedza o kulturze, historia idei w krajach słowiańskich, warsztat redaktora, relacje międzykulturowe w regionie, analiza tekstu literackiego, metody badań kulturowych, gramatyka opisowa języka, współczesne życie społeczno- polityczne. A co po studiach? Absolwenci Slawistyki na Uniwersytecie Warszawskim znajdą zatrudnienie jako tłumacze, nauczyciele w szkołach językowych, instytucjach związanych z obsługą ruchu turystycznego, przedsiębiorstwach współpracujących z krajami słowiańskimi.
Wybór odpowiedniej uczelni i kierunku studiów to ważna decyzja, dlatego kandydaci zadają wiele pytań, które mają tę decyzję ułatwić. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Wojtek, student Slawistyki mówi:
„Studia na Uniwersytecie Warszawskim to najlepszy pomysł na świetne wykształcenie.”
Studia na kierunku slawistyka prowadzone są przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego zlokalizowany przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie.
Kontakt:
tel. 22 55 20 428
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
SLAWISTYKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Slawistyka na Uniwersytecie Warszawskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Slawistyka na Uniwersytecie Warszawskim może znaleźć zatrudnienie :
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku slawistyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język polski, matematyka, język obcy nowożytny, biologia, chemia, drugi język obcy nowożytny, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język grecki i kultura antyczna, język łaciński i kultura antyczna, język mniejszości etnicznej - łemkowski, język mniejszości narodowej, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny na dowolnym kierunku studiów. Podstawą kwalifikacji na studia jest ocena z dyplomu ukończenia studiów wyższych. Warunkiem przystąpienia kandydata do postępowania rekrutacyjnego jest okazanie przez niego dokumentu potwierdzającego znajomość języka zachodniosłowiańskiego lub południowosłowiańskiego co najmniej na poziomie B2 (dyplom studiów slawistycznych lub certyfikat potwierdzający znajomość języka). Kandydaci, którzy nie posiadają wyżej wymienionych dokumentów, muszą przystąpić do egzaminu sprawdzającego kompetencje określone przez Europejskie Poziomy Biegłości Językowej.
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia filologiczne wybrać
Studia na kierunku Slawistyka - wszystko co musisz wiedzieć
Studia filologiczne w Warszawie