Inżynieria ekologiczna

Inżynieria ekologiczna

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - kierunki studiów

Inżynieria ekologiczna – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 2021

Studia na kierunku inżynieria ekologiczna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku inżynieria ekologiczna znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • chemia analityczna
  • klimatologia
  • technika rolnicza
  • botanika
  • ekofizjologia
  • chemia środowiska
  • zoologia
  • genetyka ekologiczna

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie stanowi ważny punkt na edukacyjnej mapie nie tylko Warszawy i kraju, ale i całej Europy, gdyż należy do najstarszych uczelni rolniczych na Starym kontynencie. Na kandydatów czeka szeroki wachlarz kierunków kształcenia, a jednym z nich jest Inżynieria ekologiczna, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy, będącej połączeniem zagadnień z zakresu rolnictwa i ochrony środowiska, a także elementów studiów technicznych i przyrodniczych. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami zjawisk i procesów przyrodniczych, technik i technologii środowiskowych, zachowania bioróżnorodności, ocieplania klimatu, zrównoważonego rozwoju, produkcji żywności. Inżynieria ekologiczna w SGGW to przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej w obszarach szeroko rozumianej ochrony środowiska.

W programie nauczania widnieją takie przedmioty jak: chemia analityczna, klimatologia, technika rolnicza, botanika, ekofizjologia, chemia środowiska, zoologia, genetyka ekologiczna, infrastruktura techniczna, waloryzacja środowiska, hydrologia, gospodarka przestrzenna. A co po studiach? Absolwenci Inżynierii ekologicznej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie znajdą zatrudnienie w administracji rządowej i samorządowej, instytutach naukowych, parkach narodowych i krajobrazowych, organach inspekcji ochrony środowiska i organizacjach pozarządowych, firmach zajmujących się poszukiwaniem i wykorzystaniem źródeł energii odnawialnej.

 

Opinie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z nauką, kandydaci na studia zadają sobie wiele pytań, porównują oferty kształcenia, sprawdzają programy nauczania. Aby pozbyć się wszelakich wątpliwości, należy zadać proste pytanie: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Karolina, studentka Inżynierii ekologicznej mówi:

„Studia w SGGW otworzyły mi oczy na problemy współczesnego świata, o których do tej pory miałam niewielkie pojęcie. To najlepsza uczelnia, jaką mogłam wybrać.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

INŻYNIERIA EKOLOGICZNA - ważne informacje

Inżynieria ekologiczna studia Warszawa

Inżynieria ekologiczna studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię ekologiczną:

Absolwent kierunku Inżynieria ekologiczna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zjawisk i procesów przyrodniczych,
  • metod statystycznych do analiz zjawisk i procesów zachodzących w środowisku i w technikach i technologiach środowiskowych,
  • najważniejszych współczesnych globalnych problemów: zachowania bioróżnorodności, ocieplenia klimatu zrównoważonego rozwoju, produkcji żywności i braku wody,
  • projektowania eksperymentów,
  • przeprowadzania obserwacji terenowych.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria ekologiczna:

Absolwent kierunku Inżynieria ekologiczna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

  • administracji rządowej i samorządowej,
  • instytutach naukowych,
  • parkach narodowych i krajobrazowych,
  • organach inspekcji ochrony środowiska i organizacjach pozarządowych,
  • firmach zajmujących się utylizacją i wykorzystaniem odpadów,
  • firmach zajmujących się poszukiwaniem i wykorzystaniem źródeł energii odnawialnej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Inżynieria ekologiczna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Warszawie

SGGW kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Rolnictwa i Biologii

Komentarze (2)

Tilia Cordata odpowiedz

Zgadzam się w 100% z komentarzem poniżej. Codziennie traktowani jesteśmy w sposób pozostawiający dużo do życzenia. Prowadzący uskuteczniają metodę samowolki, nie licząc się przy tym z prośbami studentów. Mamy wiele przedmiotów, jednak niestety po tym kierunku nie będziemy na tyle wykwalifikowani z jakiejkolwiek dziedziny, aby móc gdziekolwiek pracować. Nie mówiąc już o tym, że mając tyle godzin ile my mamy przez te 3,5 roku to można by było skończyć dwa kierunki na innej uczelni.

Klaun odpowiedz

Błagam nie róbcie sobie tego i nie idźcie na ten kierunek. Kierunek zrobiony na szybko, bardzo pobieżnie. Wrzucone wszystkie przedmioty na świecie, niestety zazwyczaj realizowane na poziomie niezadowalającym i nie pozwalającym na rozwinięcie się w dalszym kierunku. Wymiar godzin jest przerażający, co powoduje brak życia towarzyskiego.