Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
15.11.2024
Studia na kierunku filologia włoska na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku filologia włoska w UKEN KRAKÓW | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej
Filologia włoska główne przedmioty:
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oferuje szeroki zakres kształcenia. Na osoby zainteresowane językami obcymi czekają kierunki filologiczne, w tym Filologia włoska, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat kierunków rozwoju współczesnej filologii, językoznawstwa i literaturoznawstwa, zwłaszcza w zakresie studiów italianistycznych, czyli współczesnego języka włoskiego, włoskiej literatury współczesnej i dawnej.
Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: historia literatury włoskiej, łacina, historia Włoch, wstęp do analizy literackiej, gramatyka, komunikacja, teoria przekładu, konwersacje, język włoski w turystyce, historia literatury włoskiej, język włoski w instytucjach, gramatyka kontrastywna, analiza tekstu, współczesne Włochy, najnowsza literatura włoska. A co po studiach? Absolwenci Filologii włoskiej na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie znajdą zatrudnienie jako tłumacze, organizatorzy wydarzeń kulturalnych, nauczyciele, konsultanci, inicjatorzy wydarzeń edukacyjnych, edytorzy, dziennikarze.
Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Jakie ma Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie opinie? Sylwia, studentka Filologii włoskiej mówi:
„Nie będę oryginalna, gdy powiem, że wybrałam Filologię włoską z powodu mojej miłości do Włoch i niemal wszystkiego, co się z nimi wiąże. Chciałam poznać każdy ich aspekt, od historii po literaturę i kulturę. Dlatego na kierunek studiów wybrałam Filologię włoską na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.”
STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje
FILOLOGIA WŁOSKA - ważne informacje
Absolwent kierunku Filologia włoska na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Filologia włoska na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie może znaleźć zatrudnienie jako:
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku filologia włoska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
język polski, język obcy nowożytny
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kryteria kwalifikacji: - absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich kierunku filologia włoska: konkurs dyplomów - absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich na kierunkach innych niż filologia włoska Certyfikat CELI 4 (lub wyższy), CILS DUE-B2 (lub wyższy) lub egzamin kwalifikacyjny (zakres kompetencji językowych właściwy dla poziomu B2 w klasyfikacji poziomów zaawansowania Rady Europy).
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia filologiczne wybrać
Studia na kierunku Filologia włoska - wszystko co musisz wiedzieć
Studia filologiczne w Krakowie
Nie polecam.... pedagogiczny a podejscie do studentów jak do śmieci