Mediaworking

Mediaworking

Mediaworking

28.01.2022

Mediaworking – Collegium Da Vinci w Poznaniu 2022

Studia na kierunku mediaworking w Collegium Da Vinci w Poznaniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku mediaworking w CDV POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku mediaworking znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • socjologia
 • komunikacja społeczna
 • psychologia społeczna
 • media społecznościowe
 • zarządzanie społecznością i społeczny kapitał sieci
 • buzz marketing w Internecie
 • warsztat event marketing

 

Internet jest dzisiaj czymś tak oczywistym, że niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie, że kiedyś go zwyczajnie nie było. Wraz z jego rozwojem postępowi ulegały różne dziedziny, które w końcu swoją egzystencję wiązały z Internetem, a także powstawały nowe przestrzenie, które bardzo szybko zyskiwały popularność i stawały się nie tylko obszarami rozrywki, ale i konkretnych zawodów.

Media społecznościowe – czy ktoś o nich nie słyszał? Chyba każdy, nawet najmniej zainteresowany tematem, zetknął się z nimi i chociaż wyrobił sobie opinię na ich temat. Ale prawdą niepodważalną jest, że stały się nie tylko jedną z form komunikacji, ale i przestrzenią reklamy, a nawet sztuki. Dla tych, którzy interesują się nowymi trendami, zwłaszcza w zakresie marketingu, skierowany jest kierunek kształcenia o nazwie Mediaworking. A w której uczelni można go studiować? W Collegium Da Vinci w Poznaniu. Właśnie tam prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Mediaworking w Collegium Da Vinci w Poznaniu łączy w sobie wiele elementów. Są nimi: marketing online, nowe media, technologie, media relations, PR i e-PR, dziennikarstwo oraz grafika. Skierowany jest on przede wszystkim do osób zainteresowanych nowymi trendami w marketingu, PR, e-PR, mediami społecznościowymi, blogowaniem, wideo- marketingiem oraz tych, którzy chcą budować i wdrażać strategie działania i komunikacji firm.

Kierunek Mediaworking w Collegium Da Vinci został nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Akredytacyjnym „Studia z Przyszłością” za najwyższe standardy jakościowe obowiązujące w szkolnictwie wyższym. Ponadto, studiując kierunek studenci otrzymują możliwość skorzystania z certyfikowanych szkoleń. Dla najlepszych są one bezpłatne w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału Collegium Da Vinci poprzez podniesienie jakości kształcenia”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Rynek związany z nowoczesnym marketingiem jest bardzo szeroki i nie ma przeszkód, by jeszcze mocniej rósł w siłę. To stwarza idealne warunki, jak również motywację do rozwoju młodych ludzi zainteresowanych tym tematem. Omawiana przez nas dziedzina składa się z wielu elementów, co daje szanse realizowania ciekawego zawodu dla dużej rzeszy osób.

Absolwenci kierunku Mediaworking w Collegium Da Vinci w Poznaniu znajdą zatrudnienie jako dziennikarze internetowi, specjaliści do spraw marketingu internetowego, specjaliści do spraw public relations, specjaliści do spraw social media, blogerzy, vlogerzy. Co ważne, przestrzeń ta będzie się ciągle rozwijać, zatem nie wykluczone, że zawodów jakie mogą pełnić absolwenci przybędzie. To tylko kwestia czasu.

Studia w Poznaniu to szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości. Każdy zainteresowany kształceniem powinien w stolicy Wielkopolski znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce.

 

Jakie ma Collegium Da Vinci w Poznaniu opinie?

Natalia, studentka kierunku Mediaworking mówi:

„Marketing internetowy, social media to dzisiaj obowiązkowe elementy biznesu i jego promocji. Studiuję kierunek Mediaworking w Collegium Da Vinci bo dzięki niemu zdobędę wiedzę i umiejętności, które będę mogła szeroko wykorzystać.”

 

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

MEDIAWORKING - ważne informacje

Mediaworking studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując kierunek Mediaworking w Collegium Da Vinci w Poznaniu:

Absolwent kierunku Mediaworking w Collegium Da Vinci może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • opracowywania strategii komunikacji,
 • projektowania i realizowania kampanii marketingowych w Internecie,
 • efektywnego zarządzania społecznością internetową,
 • zasad pozycjonowania stron (SEO) i marketingu w wyszukiwarkach (SEM),
 • korzystania z narzędzi analitycznych i monitorujących działania w social mediach.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Mediaworking:

Absolwent kierunku Mediaworking w Collegium Da Vinci w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • specjalista do spraw marketingu internetowego,
 • copywriter,
 • specjalista do spraw monitoringu mediów,
 • social media manager,
 • dziennikarz internetowy,
 • specjalista do spraw kreowania wizerunku online,
 • bloger,
 • specjalista do spraw public relations,
 • specjalista do spraw SEO i SEM,
 • specjalista do spraw e- commerce.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Komentarze (0)