MEDIAWORKING

MEDIAWORKING

Studia na kierunku mediaworking możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
  Collegium Da Vinci w Poznaniu

  Collegium Da Vinci w Poznaniu

  Mediaworking stopień: (I), czas trwania: 3 lata
  forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

  Ścieżki kształcenia na kierunku mediaworking

  MEDIAWORKING studia-kierunek studiów

  Studia na kierunku Mediaworking to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

  Studia na kierunku mediaworking
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
  Poziom studiów studia I stopnia
  Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

  Uczelnie

  Studia na kierunku mediaworking możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online | mediaworking - uczelnie >

  Specjalności

  Współczesne studia mediaworking charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

  Popularne specjalności na kierunku mediaworking: social media manager, zarządzanie w e-sporcie.

  JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   

  szczegółowe wymagania na uczelniach

  MEDIAWORKING - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIAWORKING

  Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku mediaworking?

  Dzięki temu, że mediaworking to niezwykle interdyscyplinarny kierunek, na którym zdobędziesz wiedzę i zyskasz praktyczne umiejętności z obszaru wielu dziedzin związanych z mediami, dziennikarstwem i marketingiem.

  Jako student będziesz uczęszczał na liczne, ciekawe i rozwijające wykłady i warsztaty z zakresu różnych dyscyplinW trakcie kursu, przede wszystkim dowiesz się więcej na temat specyfiki nowych mediów i zaznajomisz się z zagadnieniem marketingu online i zastosowania potencjału mediów społecznościowych.

  Ponadto, pogłębisz swoją wiedzę o branży public relations i technik stosowanych w reklamie. Co więcej, będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych.

  Zadecydujesz pomiędzy ścieżką social media manager, a marketing automation. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie firmie.

   

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

  • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
  • znajomość podstaw marketingu
  • znajomość specyfiki portali społecznościowych
  • umiejętność pracy z klientem biznesowym
  • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
  • znajomość języka obcego
  • umiejętności menadżerskie

  Jak wyglądają studia na kierunku mediaworking?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Kierunek mediaworking można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku syudiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

  Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

   

  Studia na kierunku mediaworking możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

  Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

  Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Jako student kierunku mediaworking będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć akademickich o tematyce związanej z naukami humanistycznymi, społecznymi czy informatycznymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • public relations
  • społeczne wymiary sieci
  • psychologiczne konteksty internetu
  • psychologia społeczna

  Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  W czasie studiów na kierunku mediaworking rozwiniesz cenne umiejętności praktycznych. Przede wszystkim rozwiniesz zdolności z zakresu marketingu, zarządzania i public relations.

  Ponadto dowiesz się, w jaki sposób obsługiwać różnego rodzaju media społecznościowe. Studenci poznają także zasady tworzenia wybranych form dziennikarskich. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich.

   

  4. Dla kogo ten kierunek

  Media ze względu na swoją rolę opiniotwórczą i docieraniem do dużego grona odbiorców, często określane są mianem czwartek władzy. Na przestrzeni lat, popularność zyskiwały różne formy przekazywania informacji medialnej. Początkowo była to prasa i radio, a później ich rolę przejęła telewizja.

  Jednak prawdziwa rewolucja nastąpiła wraz z pojawieniem się internetu, który umożliwiał nieograniczony dostęp do wielu, różnych źródeł informacji, a rozwój portali społecznościowych zapoczątkował nowy typ marketingu i przyniósł wiele ciekawych możliwości.

  Rozwój nowoczesnych technologi informatycznych zdeterminował wzrost zapotrzebowania na specjalistów z obszaru nowych mediów. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek mediaworking.

  Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i chciałbyś związać swoją zawodową przyszłość z szeroko rozumianymi mediami internetowymi, to studia na tym kierunku będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

   

  5. Gdzie studiować mediaworking

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek mediaworking:

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia na kierunku mediaworking trwają 3 lata (studia I stopnia).

  Studia pierwszego stopnia na kierunku mediaworking będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIAWORKING:

  Jaka praca po tym kierunku?

  Po ukończeniu studiów na kierunku mediaworking będziesz miał kompleksowe wykształcenie i zyskasz wszechstronną wiedzę na temat marketingu, reklamy i nowych mediów.

  Uzyskane kompetencje i zdobyte doświadczenie sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i perspektywicznych branżach. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w dziale IT. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w sektorze public relations oraz marketingu i reklamy.

  Równie ciekawym rozwiązaniem jest wybór zawodu specjalisty do spraw sprzedaży internetowej lub relacji z klientem biznesowym. Ponadto, możesz rozpocząć międzynarodową karierę, w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju.

  Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie i zyskać ciekawsze perspektywy zawodowe.

   

  Absolwent kierunku mediaworking znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

  • media
  • dział reklamy i public relations
  • dział marketingu
  • dział IT
  • specjalista do spraw sprzedaży internetowej
  • specjalista do spraw relacji z klientem w biznesie internetowym
  • międzynarodowe firmy i korporacje

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Mediaworking studia niestacjonarne

  Mediaworking studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Mediaworking studia I stopnia

  Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mediaworking

  Filtrowanie
  Województwo
  Miasto
  Poziom studiów
  Forma studiów

  Zobacz inne kierunki dziennikarstwo i informacja

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Miasta, które oferują studia na kierunku MEDIAWORKING

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
  • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
  • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

  Komentarze (0)