MEDIAWORKING studia-kierunek studiów

 

Media ze względu na swoją rolę opiniotwórczą i docieraniem do dużego grona odbiorców, często określane są mianem czwartek władzy. Na przestrzeni lat, popularność zyskiwały różne formy przekazywania informacji medialnej. Początkowo była to prasa i radio, a później ich rolę przejęła telewizja. Jednak prawdziwa rewolucja nastąpiła wraz z pojawieniem się internetu, który umożliwiał nieograniczony dostęp do wielu, różnych źródeł informacji, a rozwój portali społecznościowych zapoczątkował nowy typ marketingu i przyniósł wiele ciekawych możliwości.

Rozwój nowoczesnych technologi informatycznych zdeterminował wzrost zapotrzebowania na specjalistów z obszaru nowych mediów. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek mediaworking. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i chciałbyś związać swoją zawodową przyszłość z szeroko rozumianymi mediami internetowymi, to studia na tym kierunku będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku mediaworking?

 

Dzięki temu, że mediaworking to niezwykle interdyscyplinarny kierunek, na którym zdobędziesz wiedzę i zyskasz praktyczne umiejętności z obszaru wielu dziedzin związanych z mediami, dziennikarstwem i marketingiem. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, ciekawe i rozwijające wykłady i warsztaty z zakresu różnych dyscyplin.

W trakcie kursu, przede wszystkim dowiesz się więcej na temat specyfiki nowych mediów i zaznajomisz się z zagadnieniem marketingu online i zastosowania potencjału mediów społecznościowych. Ponadto, pogłębisz swoją wiedzę o branży public relations i technik stosowanych w reklamie. Co więcej, będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych.

Zadecydujesz pomiędzy ścieżką social media manager, a marketing automation. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie firmie.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku mediaworking będziesz miał kompleksowe wykształcenie i zyskasz wszechstronną wiedzę na temat marketingu, reklamy i nowych mediów. Uzyskane kompetencje i zdobyte doświadczenie sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i perspektywicznych branżach. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w dziale IT. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w sektorze public relations oraz marketingu i reklamy.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest wybór zawodu specjalisty do spraw sprzedaży internetowej lub relacji z klientem biznesowym. Ponadto, możesz rozpocząć międzynarodową karierę, w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie i zyskać ciekawsze perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku mediaworking powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u i informatyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MEDIAWORKING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Dziennikarstwo i informacja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIAWORKING

 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość specyfiki portali społecznościowych
 • umiejętność pracy z klientem biznesowym
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość języka obcego
 • umiejętności menadżerskie

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIAWORKING:

 • media
 • dział reklamy i public relations
 • dział marketingu
 • dział IT
 • specjalista do spraw sprzedaży internetowej
 • specjalista do spraw relacji z klientem w biznesie internetowym
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDIAWORKING

Komentarze (0)