Dodaj do ulubionych

MEDIAWORKING studia-kierunek studiów

Studia na kierunku Mediaworking to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym)

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MEDIAWORKING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Mediaworking stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku mediaworking

MEDIAWORKING - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MEDIAWORKING STUDIA NIESTACJONARNE

MEDIAWORKING STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MEDIAWORKING STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mediaworking

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIAWORKING

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku mediaworking?

Dzięki temu, że mediaworking to niezwykle interdyscyplinarny kierunek, na którym zdobędziesz wiedzę i zyskasz praktyczne umiejętności z obszaru wielu dziedzin związanych z mediami, dziennikarstwem i marketingiem.

Jako student będziesz uczęszczał na liczne, ciekawe i rozwijające wykłady i warsztaty z zakresu różnych dyscyplinW trakcie kursu, przede wszystkim dowiesz się więcej na temat specyfiki nowych mediów i zaznajomisz się z zagadnieniem marketingu online i zastosowania potencjału mediów społecznościowych.

Ponadto, pogłębisz swoją wiedzę o branży public relations i technik stosowanych w reklamie. Co więcej, będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych.

Zadecydujesz pomiędzy ścieżką social media manager, a marketing automation. Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie firmie.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość nowoczesnych technologi informatycznych
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość specyfiki portali społecznościowych
 • umiejętność pracy z klientem biznesowym
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • znajomość języka obcego
 • umiejętności menadżerskie

Jak wyglądają studia na kierunku mediaworking?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek mediaworking można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku syudiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk humanistycznych.

 

Studia na kierunku mediaworking możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku mediaworking będziesz miał dostęp do bogatej oferty zajęć akademickich o tematyce związanej z naukami humanistycznymi, społecznymi czy informatycznymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

 • public relations
 • społeczne wymiary sieci
 • psychologiczne konteksty internetu
 • psychologia społeczna

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku mediaworking rozwiniesz cenne umiejętności praktycznych. Przede wszystkim rozwiniesz zdolności z zakresu marketingu, zarządzania i public relations.

Ponadto dowiesz się, w jaki sposób obsługiwać różnego rodzaju media społecznościowe. Studenci poznają także zasady tworzenia wybranych form dziennikarskich. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Media ze względu na swoją rolę opiniotwórczą i docieraniem do dużego grona odbiorców, często określane są mianem czwartek władzy. Na przestrzeni lat, popularność zyskiwały różne formy przekazywania informacji medialnej. Początkowo była to prasa i radio, a później ich rolę przejęła telewizja.

Jednak prawdziwa rewolucja nastąpiła wraz z pojawieniem się internetu, który umożliwiał nieograniczony dostęp do wielu, różnych źródeł informacji, a rozwój portali społecznościowych zapoczątkował nowy typ marketingu i przyniósł wiele ciekawych możliwości.

Rozwój nowoczesnych technologi informatycznych zdeterminował wzrost zapotrzebowania na specjalistów z obszaru nowych mediów. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek mediaworking.

Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i chciałbyś związać swoją zawodową przyszłość z szeroko rozumianymi mediami internetowymi, to studia na tym kierunku będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

5. Gdzie studiować mediaworking

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek mediaworking:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku mediaworking trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku mediaworking będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MEDIAWORKING:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku mediaworking będziesz miał kompleksowe wykształcenie i zyskasz wszechstronną wiedzę na temat marketingu, reklamy i nowych mediów.

Uzyskane kompetencje i zdobyte doświadczenie sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu interesujących i perspektywicznych branżach. Jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w dziale IT. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w sektorze public relations oraz marketingu i reklamy.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest wybór zawodu specjalisty do spraw sprzedaży internetowej lub relacji z klientem biznesowym. Ponadto, możesz rozpocząć międzynarodową karierę, w światowych firmach i korporacjach, jak i poza granicami kraju.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie i zyskać ciekawsze perspektywy zawodowe.

 

Absolwent kierunku mediaworking znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • media
 • dział reklamy i public relations
 • dział marketingu
 • dział IT
 • specjalista do spraw sprzedaży internetowej
 • specjalista do spraw relacji z klientem w biznesie internetowym
 • międzynarodowe firmy i korporacje

Zobacz inne kierunki Dziennikarstwo i informacja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDIAWORKING

Komentarze (0)