Kierunek prawno-ekonomiczny

Kierunek prawno-ekonomiczny

Kierunek prawno- ekonomiczny – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Współczesność wymaga od nas posiadania różnych umiejętności i kwalifikacji. Im więcej ich posiadamy, tym większa jest nasza siła i renoma, a także dzięki nim rosną nasze notowania na rynku. Naturalnie, dobrze jest, aby umiejętności przenikały się i zazębiały, czyli aby można było je wykorzystywać jak najszerzej. Zmieniające się standardy narzucają też pewne modyfikacje w programach nauczania szkół wyższych. Przykładem jest Kierunek prawno- ekonomiczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Założeniem nauki jest kształcenie specjalistów posiadających kompetencje w zakresie prawa, poparte rzetelną wiedzą ekonomiczną. Charakter kierunku umożliwia zdobywanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do realizacji czynności doradczych i podejmowania rozstrzygnięć w zakresie wsparcia i rozwoju procesów, zachodzących w otoczeniu prawnym i gospodarczym. Studenci pozyskują informacje na temat aktualnych rozwiązań prawnych oraz narzędzi biznesowych, które umożliwiają określanie skutecznych strategii rozwoju podmiotów rynkowych. Kierunek prawno- ekonomiczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to dogłębna wiedza na temat ekonomiczno- prawnych uwarunkowań współpracy biznesu z otoczeniem gospodarczym, instytucjonalnym oraz prawnym.

Program nauczania składa się z takich przedmiotów jak: matematyka z elementami logiki formalnej, podstawy polityki gospodarczej, historia gospodarcza, analiza ilościowa w ekonomii, prawo zobowiązań, informatyka ekonomiczna, socjologia, prawo podatkowe, ekonomiczna i prawna teoria własności, prawo karne gospodarcze, finanse przedsiębiorstw, rynki kapitałowe i finansowe, międzynarodowe stosunki gospodarcze, ekonomiczna i prawna teoria procesu sądowego, zarządzanie nieruchomościami.

Jak już wspomnieliśmy, warto posiadać szeroką wiedzę i różne umiejętności. Dzięki temu rosną nasze szansę na dobre zatrudnienie. A gdzie można wykorzystać wiedzę, stanowiącą połączenie ekonomii i prawa? Absolwenci Kierunki prawno- ekonomicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu znajdą pracę jako doradcy podatkowi, pracownicy banku, menedżerowie, doradcy inwestycyjni. Na osoby, które ukończyły omawiany przez nas kierunek czeka zatrudnienie na stanowiskach operacyjnych, analitycznych i menedżerskich sektora prywatnego i publicznego, kancelariach radcowskich, organizacjach i instytucjach krajowych lub zagranicznych.

Studia w Poznaniu to obszerne zagadnienie, wprawiające niektórych w poczucie zagubienia. Jak wybrać ten idealny kierunek i najlepszą uczelnię, skoro propozycji kształcenia jest tak wiele? Kierunek prawno- ekonomiczny jawi się jako kierunek nowoczesny, z dużym potencjałem i możliwościami rozwoju.

 

Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu opinie?

Kuba, student Kierunku prawno- ekonomicznego mówi:

„Studia na Uniwersytecie Ekonomicznym to duży prestiż i poważny krok w stronę dobrego i ciekawego zatrudnienia. Zależało mi, aby na studiach zdobyć wiele umiejętności, rozwijać się w różnych obszarach. Dlatego wybrałem Kierunek prawno- ekonomiczny.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Kierunek prawno- ekonomiczny na Uniwersytecie Ekonomicznym:

Absolwent Kierunku prawno- ekonomicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • psychologii w biznesie,
 • europejskich systemów politycznych,
 • zasad prowadzenia własnej firmy,
 • prawa handlowego,
 • publicznego prawa gospodarczego,
 • prawa podatkowego,
 • rynków kapitałowych i finansowych,
 • polityki rynku pracy,
 • technik negocjacji.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po Kierunku prawno- ekonomicznym:

Absolwent Kierunku prawno- ekonomicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • doradca podatkowy,
 • menedżer,
 • analityk,
 • doradca inwestycyjny,
 • doradca bankowy.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kierunek prawno-ekonomiczny brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

geografia, historia, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji na studia jest średnia ocen ze studiów lub wynik egzaminu kwalifikacyjnego.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku Kirunek prawno-ekonomiczny - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu kierunki

Jakie są kierunki prawnicze w Poznaniu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Komentarze (0)