Filologia hiszpańska – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie 2021

Studia na kierunku filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku filologia hiszpańska znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • wstęp do językoznawstwa
 • wstęp do literaturoznawstwa
 • gramatyka opisowa
 • historia literatury
 • wstęp do komunikacji w biznesie
 • historia i kultura obszaru języka hiszpańskiego
 • organizacja rynku wydawniczego
 • marketing

 

Hiszpania to nie tylko popularny kierunek turystyczny, w którym lubimy spędzać wakacje, lecz także kraj, z którym kojarzą nam się wybitne postaci, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii. Gaudi, Luis Bunuel, Pedro Almodovar, Miguel De Cervantes… nazwiska można wymieniać bez końca. Państwo półwyspu iberyjskiego to interesująca kultura, sztuka i język, który pragną poznać coraz większe grupy zainteresowanych. Wszystko, co łączy się z tym krajem można odnaleźć w jednym kierunku studiów, a jest nim Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to możliwość poznania przede wszystkim języka hiszpańskiego i kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Co ważne, studenci pozyskują interdyscyplinarne kompetencje pozwalające na wykorzystanie wiedzy o języku i jego znajomości w różnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Cechą charakterystyczną kierunku jest nacisk kładziony na wiedzę praktyczną, dlatego studenci odbywają łącznie trzymiesięczne praktyki zawodowe. Są one realizowane w firmach wydawniczych i dystrybucyjnych, w agencjach tłumaczeniowych, korporacjach i instytucjach o profilu międzynarodowym..

Studia na kierunku Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie w znacznej części posiadają charakter ćwiczeń i seminariów. W programie nauczania zawarte są, między innymi, takie przedmioty jak: wstęp do językoznawstwa, wstęp do literaturoznawstwa, gramatyka opisowa, historia literatury, wstęp do komunikacji w biznesie, historia i kultura obszaru języka hiszpańskiego, organizacja rynku wydawniczego, marketing, współczesna literatura hiszpańskiego obszaru językowego, komunikacja ustna w biznesie.

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dobra znajomość języka obcego to bardzo przydatna umiejętność. A jeśli potrafimy posługiwać się językiem, którym mówi miliard ludzi na świecie to można być pewnym tego, że z taką zdolnością poradzimy sobie na rynku pracy. Skoro hiszpański jest drugim najbardziej rozpowszechnionym językiem na świecie, to w jaki sposób można to wykorzystać? Absolwenci Filologii hiszpańskiej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie mogą pracować w biurach tłumaczeń, branży turystycznej, dyplomacji, handlu zagranicznym, lecz także w korporacjach międzynarodowych, bądź mediach, chociażby w roli zagranicznego korespondenta. Posiadając szeroką wiedzę z zakresu historii i geografii obszaru hiszpańskojęzycznego, kultury życia codziennego, sztuki i tradycji duża część świata stoi przed nami otworem, a dodatkowo odbywając obowiązkowo naukę jeszcze innego języka obcego, rynek pracy nie powinien nas napawać obawą.

Kierunki studiów w Warszawie tworzą bardzo długą listę dyscyplin, które można zgłębiać i na ich podstawie określać swoją przyszłość. Na tej liście widnieje także Filologia hiszpańska, lecz stołeczny ośrodek akademicki jest na tyle duży, że część kandydatów na studia może mieć niemałe problemy z wyborem odpowiedniej uczelni. Gdzie studiować?

 

Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie opinie?

Marcelina, studentka Filologii hiszpańskiej mówi:

„Hiszpania to moje marzenie. Zawsze interesowałam się tym krajem, ale dopiero studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula pokazały mi jak bardzo ciekawy jest to kraj i dzięki zajęciom chcę jeszcze bardziej go odwiedzić, a także związać z nim życie zawodowe. Jestem pewna, że studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to poważny krok do realizacji marzeń.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

FILOLOGIA HISZPAŃSKA - ważne informacje

Filologia hiszpańska studia Warszawa

Filologia hiszpańska studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Filologię hiszpańską w Akademii Finansów i Biznesu Vistula:

Absolwent kierunku Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • poprawnego wykorzystywania języka w różnych rodzajach komunikacji językowej,
 • rozumienia i tworzenia tekstów zróżnicowanych stylistycznie i funkcjonalnie,
 • interpretacji gramatycznej dowolnego tekstu,
 • analizy i interpretacji dzieła literackiego,
 • rozumienia kultury,
 • organizacji pracy wydawniczej.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Filologia hiszpańska:

Absolwent kierunku Filologia hiszpańska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach tłumaczeń,
 • handlu zagranicznym,
 • korporacjach międzynarodowych,
 • dyplomacji,
 • mediach,
 • wydawnictwach,
 • branży turystycznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Filologia hiszpańska - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)