Filologia hiszpańska - Warszawa

Filologia hiszpańska - Warszawa

Filologia hiszpańska - Warszawa

Studia w Warszawie

filologia hiszpańska

Odkryj filologię hiszpańską w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia hiszpańska studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia hiszpańska w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Marzysz, by filmy Pedro Almodovara oglądać w oryginale? Uwielbiasz południowy klimat Europy? Fascynuje Cię architektura Gaudiego? A może chętnie odkrywasz burzliwą historię Hiszpanii? Jeśli tak, to studia na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie przyniosą ci niemało satysfakcji! Dzięki nim nauczysz się między innymi płynnego posługiwania się jednym z najbardziej popularnych języków świata.

Oprócz tego w programie kształcenia odnajdziesz przedmioty, dzięki którym z bliska przyjrzysz się literaturze, kulturze czy sztuce Hiszpanii. Po zakończeniu kształcenia z powodzeniem swoją karierę rozwiniesz w sektorze turystycznym. Będziesz mógł pracować również jako nauczyciel, tłumacz czy pracownik instytucji dyplomatycznych.

 

czytaj dalej wszystko o Filologia hiszpańska - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek filologia hiszpańska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Filologia hiszpańska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Filologia hiszpańska stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia hiszpańska w Warszawie?

Dowolnie wybrany język obcy nowożytni, język polski, WOS, historia, czy nawet filozofia, historia sztuki lub język łaciński z elementami kultury łacińskiej – jak widzisz, jest w czym wybierać! Pamiętaj, że to właśnie dzięki tym przedmiotom będziesz mieć szansę, by znaleźć się na listach osób przyjętych i rozpocząć niesamowitą przygodę z językiem i kulturą hiszpańską.

Naukę do matury potraktuj poważnie – na studia dostają się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich, więc zrób wszystko, by stać się jednym z nich!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia hiszpańska w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA HISZPAŃSKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

FILOLOGIA HISZPAŃSKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA HISZPAŃSKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

FILOLOGIA HISZPAŃSKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA?

Uwielbiasz brzmienie języka hiszpańskiego? Fascynuje cię kultura i sztuka tej części Europy? Jeśli tak, to możesz z powodzeniem pomyśleć o studiach na kierunku filologia hiszpańska. Zajmują się one bowiem badaniem języka i sztuki tamtego kręgu kulturowego. To idealna propozycja dla osób, które uwielbiają naukę nowych języków obcych, ponieważ to główne założenie studiów filologicznych.

Zastanów się, czy intensywna nauka słówek, długa lista lektur, długie godziny gramatyki nie przerażą cię. Ten profil kształcenia powinien być wybierany przede wszystkim przez pasjonatów, którzy wiedzą, jak ważna jest dbałość o pielęgnację poszczególnych języków. Studia na kierunku filologia przyniosą ci mnóstwo satysfakcji, jeśli dostrzegasz piękno tego języka i chciałbyś dogłębniej poznać jego kulturę i sztukę.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia hiszpańska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Dziś większość ośrodków akademickich w Polsce kładzie duży nacisk na kierunki, które mają wpisane w swój charakter kształcenie filologiczne. Abiturienci tych profili kształcenia dysponują bowiem wszechstronną wiedzą, dzięki której będą mogli odnaleźć się podczas różnorodnych form zawodowego rozwoju. Jeśli marzy ci się nauka wyższa w stolicy, to będziesz mógł rozważyć ofertę, która została przygotowana przez uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej.

Jeśli wybierzesz studia na kierunku filologia hiszpańska, to musisz mieć świadomość, że czeka cię wiele godzin poświęconych na intensywną naukę języka. Podstawowy cel twojego kształcenia to biegłe opanowanie kompetencji lingwistycznych. By było to możliwe będziesz musiał szczegółowo zapoznać się z:

 • tajnikami gramatyki opisowej języka hiszpańskiego 
 • historycznymi uwarunkowaniami gramatyki języka hiszpańskiego

 

Oprócz tego czeka cię także mnóstwo zajęć, podczas których zgłębisz literaturę hiszpańską. Poznasz także historię Hiszpanii oraz jej sztukę.

Ile trwają studia na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie?

Studia na kierunku Filologia hiszpańska w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA?

Kierunki studiów takie jak filologia hiszpańska będą przede wszystkim atrakcyjne dla tych osób, które uwielbiają naukę języków. Jeśli i tobie opanowywanie nowych zwrotów i słówek przychodzi wybitnie łatwo, możesz mieć pewność, że i twoja kariera zawodowa szybko nabierze rozpędu. Jako abiturient filologii hiszpańskiej będziesz mógł się realizować przede wszystkim w korporacjach o międzynarodowym zasięgu, ponieważ tam twoje kompetencje językowe zostaną docenione w szczególności.

Poza tym czekać będą na ciebie różne inne możliwości zawodowego rozwoju. Możesz pracować w biurach tłumaczeń lub zdobyć uprawnienia, które uczynią cię tłumaczem przysięgłym. Jeśli dostrzegasz piękno języka i jesteś wrażliwy na jego tkankę, to możesz współpracować z wydawnictwami jako tłumacz i translator. Pamiętaj jednak, że ta praca nierzadko wymaga artyzmu. Czeka także na ciebie także kariera w sektorze edukacyjnym. Swoją karierę zawodową będziesz mógł rozwijać w:

 • prywatnych szkołach językowych
 • państwowych placówkach edukacyjnych

Gdzie studiować na kierunku filologia hiszpańska w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia hiszpańska w Warszawie

 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia hiszpańska w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

FILOLOGIA HISZPAŃSKA - ważne informacje

filologia hiszpańska studia

studia filologiczne w Warszawie

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA HISZPAŃSKA

Komentarze (0)