Design w biznesie

Design w biznesie

Design w biznesie – Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu 2021

Studia na kierunku design w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku design w biznesie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • podstawy komunikacji społecznej
  • komunikacja symboliczna i niewerbalna
  • grafika menedżerska i prezentacyjna
  • zarządzanie karierą
  • podstawy ekonomii
  • marketing i reklama

 

Projektowanie poszerza swoje znaczenie, nie tylko w zakresie definicji, lecz także praktycznego działania, mającego na celu osiągnięcie konkretnych założeń. W przestrzeni biznesowej oznacza poszukiwania, wyznaczanie nowych ścieżek, dostosowywanie produktu do panujących trendów. Dlatego tak często łączy się ze słowem „kreatywność”, bez którego niemała część biznesowych pomysłów zostałaby wyłącznie pomysłami. Kierunek Design w biznesie to innowacyjne połączenie pasji do projektowania z mierzalnymi efektami działalności biznesowej. Można go odnaleźć w ofercie dydaktycznej Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Design w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu zakłada zrozumienie zależności pomiędzy światem sztuki i biznesu oraz zasady ich kreowania. Zajęcia podzielone są na moduły, aby jak najdokładniej pokazały powiązania pomiędzy tymi obszarami. Studenci uczą się zasad ergonomii, rysunku technicznego, metod promocji i sprzedaży wyrobów oraz usług, jak również projektowania, zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: podstawy komunikacji społecznej, komunikacja symboliczna i niewerbalna, grafika menedżerska i prezentacyjna, zarządzanie karierą, podstawy ekonomii, marketing i reklama, zarządzanie marką, inicjowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej, badania marketingowe, finanse przedsiębiorstwa, historia kultury i sztuki, kształtowanie klimatu barwnego, kształtowanie przestrzeni, wydawnictwa promocyjne, rysunek techniczny, komputerowe wspomaganie projektowania, edytory tekstu.

Istotą kształcenia na kierunku Design w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu jest nabycie umiejętności wykorzystywania zdolności kreatywnego myślenia, niezbędnego podczas procesu świadomego kształtowania wizerunku, zarówno firmy, jak i produktu czy usługi. Absolwenci posiadający tę umiejętność mogą zostać pracownikami działu rozwoju koncepcji i strategii produktów i usług, działu odpowiedzialnego za nadzorowanie wdrażania produktów i usług, agencji reklamowej, studia projektowego, studia projektowania i aranżacji wnętrz, kreatywnej agencji interaktywnej i multimedialnej, działu mediów i montażu w studiach telewizyjnych, czy pracowni architektonicznej.

Toruń jest miastem, które może bardzo wiele zaoferować studentom. Co ciekawe, niektórzy miewają kłopoty ze studiami jeszcze przed ich rozpoczęciem, a wynika to z niezdecydowania. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pojawią się pytania związane z uczelnią.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu opinie?

Ewelina, studentka Designu w biznesie mówi:

„Mój plan na studia był jasny – chcę studiować w prestiżowej uczelni ciekawy i innowacyjny kierunek, i chcę studiować w rodzinnym mieście. Połączyłam wszystko w całość i wybrałam Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu.”

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Studia artystyczne w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu kierunki

Jakie są kierunki artystyczne w Toruniu

Co zdawać na maturze

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Komentarze (0)