Studia artystyczne Toruń

Studia artystyczne Toruń

Studia artystyczne Toruń

Największy wybór studiów

artystycznych w Toruniu

Odkryj kierunki artystyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.09.2023

Studia artystyczne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia artystyczne w Toruniu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu  oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 6 lat. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: grafiki, projektowania, wzornictwa, malarstwa, reżyseriiAbsolwenci studiów artystycznych odnajdują się w pracy w fotografii, malarstwie, domach kultury, muzeach, branży filmowej i teatralnej, agencjach reklamowych, korporacjach. 

Studia artystyczne Toruń
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), od 5 do 6 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia artystyczne w Toruniu rozpocznie się 3 kwietnia 2023 r. i potrwa do 16 października 2023 r. | terminy rekrutacji >

Specjalności

Studia artystyczne w Toruniu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Architektura wnętrz stacjonarne I stopnia, II stopnia
Design w biznesie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Grafika stacjonarne jednolite
Konserwacja i restauracja dzieł sztuki stacjonarne jednolite
Krytyka artystyczna stacjonarne I stopnia
Lingwistyka praktyczna i copywriting stacjonarne I stopnia
Malarstwo stacjonarne jednolite
Sztuka mediów i edukacja wizualna stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są studia artystyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Kierunki artystyczne:

DESIGN W BIZNESIE

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki artystyczne w Toruniu

SORTOWANIE:

Studia artystyczne w Toruniu - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia artystyczne w Toruniu

Rekrutacja na studia artystyczne rządzą się swoimi prawami. Oprócz dobrze znanego konkursu świadectw, który obowiązuje na przykład na kierunku ochrony dóbr kultury, obowiązuje kwalifikacja prac plastycznych. Zatem, aby otrzymać upragniony indeks, należy pochwalić się własną twórczością. To ona jest podstawą przyjęcia na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia artystyczne w Toruniu?

Albert Camus napisał, że tylko artyści umieją patrzeć. Kurt Cobain powiedział, że każdy może być artystą, a Orhan Pamuk, że wielkiemu artyście nie wystarczy, by jego dzieła wzruszały, on chce zmieniać nasze umysły. Zatem kim jest artysta, do czego dąży i czy można zostać artystą po studiach?

Studia artystyczne w Toruniu skierowane są do osób o konkretnych uzdolnieniach. Prowadzone są na uczelni publicznej, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Miasto pierników zdaje się być miejscem idealnym do tego rodzaju kształcenia. Średniowieczny zespół miejski widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, w mieście znajdują się uznane teatry, co roku odbywają się liczne festiwale, a z okien zabytkowych kamienic dobiega muzyka najbardziej znanego toruńskiego zespołu, Republika.

Program studiów obejmuje swym zakresem wiedzę interdyscyplinarną z zakresu kształcenia ogólnego, przedmiotów kierunkowych oraz umożliwia rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych. Studiowanie pozwala uczyć się uprawiania sztuki zarówno osadzonej w tradycji, jak i stosującej najnowsze zdobycze techniki.

„Nie należy zostawać artystą dlatego, że się może nim zostać, ale dlatego, że się musi. Sztuka jest tylko dla tych, którzy bez niej byliby nieszczęśliwi.” – napisał Irving Stone, amerykański pisarz. Jeśli w tych słowach odnajdujecie prawdę o sobie, to koniecznie zwróćcie uwagę na studia artystyczne w Toruniu.

 

Praca po studiach artystycznych w Toruniu

Absolwenci studiów artystycznych w Toruniu (między innymi Malarstwa, rzeźby i grafiki) mają, na pewno, jeden plan na przyszłość. Prowadzić samodzielną działalność artystyczną i wystawienniczą. Niestety, nierzadko życie twórcy złożone jest ze wzlotów i upadków, znaków zapytania i długiego czekania.

Wiedza nabyta podczas nauki ułatwia odnalezienie się w realiach, które czasami są bardzo niewygodne dla tych, którzy pragną tworzyć. Absolwenci studiów artystycznych w Toruniu mogą podjąć pracę w interdyscyplinarnych zespołach konserwatorsko- rzeźbiarskich, architektoniczno- rzeźbiarskich i projektowych.

Mogą także prowadzić galerie, pracować w roli scenografa zarówno w filmie, jak i w teatrze, zostać specjalistą od oprawy plastycznej imprez, instytucji, projektantem sztuki użytkowej i wielu przedmiotów codziennego użytku, doradcą w sprawach wystroju i aranżacji wnętrz. Do tego należy jeszcze dodać możliwość pracy w czasopismach, wydawnictwach i portalach internetowych, w muzeach sztuki współczesnej w roli kuratora i twórcy wystaw, w instytucjach kultury jako animator kultury i wykładowca, w instytucjach zajmujących się rynkiem artystycznym.

Po ukończeniu studiów podyplomowych przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela można także znaleźć zatrudnienie w roli nauczyciela. To również ciekawa opcja i dobry sposób, aby połączyć wykonywania konkretnego zawodu z pracą artystyczną.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA ARTYSTYCZNE

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza na następujące kierunki studiów:

  • Malarstwo. Specjalności: Malarstwo sztalugowe, Malarstwo w architekturze;
  • Grafika. Specjalności: Grafika warsztatowa, Projektowanie graficzne;
  • Rzeźba. Specjalności: Obiekty rzeźbiarskie, Rzeźba dla potrzeb konserwacji;
  • Ochrona dóbr kultury. Specjalności: Zabytkoznawstwo i Muzealnictwo, Konserwatorstwo;
  • Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki. Specjalności: Konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej, Konserwacja i restauracja papieru i skóry, Konserwacja i restauracja rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych;
  • Krytyka artystyczna;
  • Architektura wnętrz;
  • Sztuka mediów i edukacja wizualna. Specjalności: Multimedia i fotografia, Rysunek mediów.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)