DESIGN W BIZNESIE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jesteś estetą i potrafisz docenić piękno otaczających Cię rzeczy? Zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest połączenie funkcjonalności przedmiotów z pięknym wyglądem? Masz głowę pełną kreatywnych pomysłów, a swoje zainteresowanie sztuką chcesz wykorzystać w swojej przyszłej pracy? Jeżeli powyższy opis doskonale do Ciebie pasuje, to studia na kierunku design w biznesie są dla ciebie stworzone! W dzisiejszych czasach, w których rynek oferuje niezliczoną ilość produktów, niezwykle ważny stał się ich wygląd, który to niejednokrotnie przekonuje klienta do ostatecznego wyboru.
Jest to, obok funkcjonalności, najważniejszy aspekt brany pod uwagę podczas produkcji. To sprawia, że firmy coraz częściej poszukują specjalistów w dziedzinie designu. Kierunek, jakim jest design w biznesie wyszedł naprzeciw potrzebom rynku i kształci specjalistów od projektowania. Jeżeli pasjonuje Cię szeroko pojęty design, a jednocześnie interesuje Cię jego zastosowanie w biznesie, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na ten ciekawy i nowoczesny kierunek.
 
Czego nauczysz się na kierunku design w biznesie?
Studia ze względu na swój interdyscyplinarny charakter umożliwiają ewaluacje twojej wiedzy w zakresie różnych dziedzin naukowych. Rozwiniesz swoją wiedzę zarówno w kierunkach artystycznych, jak i biznesowych. W toku studiów będziesz uczestniczył w wielu wykładach i zajęciach, na których wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci niezbędną do dalszej nauki, wiedzę teoretyczną. Poznasz podstawy filozofii i etyki, socjologii czy informacje o tym, jak chronić własność intelektualną i przemysłową. Podczas kolejnych etapów studiów dowiesz się jak wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce. Nauczysz się projektowania metodą 2D i 3D oraz tworzenia rysunku technicznego. Dodatkowo poznasz techniki stosowania nowoczesnych technologi w procesie tworzenia projektów.
Na kolejnych etapach studiowania będziesz miał możliwość wyboru specjalizacji, która rozwinie twoją wiedzę w konkretnym kierunku. Moduł biznesowy zawiera głównie przedmioty, które oscylują wokół zarządzania i finansów. Ukończenie tej ścieżki pozwoli Ci na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jeżeli zdecydujesz się na moduł komunikacji społecznej poznasz tajniki komunikacji symbolicznej i niewerbalnej oraz zagłębisz się w zagadnienia grafiki menadżerskiej i dowiesz się jak zarządzać karierą.
Do wyboru będziesz miał także specjalizacje propedeutyka designu, na której poszerzysz swoją wiedzę z historii kultury i sztuki, historii designu, kształtowania przestrzeni i poznasz wiele innych, ciekawych i przydatnych w przyszłej pracy zawodowej, zagadnień. Podczas studiów odbędziesz trwające osiem tygodni praktyki zawodowe, które umożliwią Ci poznanie technik pracy wykorzystywanych przez profesjonalistów. Dodatkowym atutem jest nauka języka angielskiego biznesowego, którego poznanie pozwoli Ci na podjęcie pracy w międzynarodowych firmach na całym świecie!
 
Jaka praca po studiach?
Po ukończeniu studiów będziesz miał niezwykle szeroką wiedzę zarówno w dziedzinie projektowania, jak i biznesu. Przede wszystkim będziesz mógł pracować jako projektant. Jedak interdyscyplinarny charakter studiów pozwoli Ci na podjęcie pracy w różnych instytucjach przemysłowych, w których wykorzystywana jest wiedza z zakresu designu i biznesu, która jest coraz wyżej ceniona przez potencjalnych pracodawców.
Absolwenci znajdą także pracę w marketingu i reklamie. Co ważne będziesz także kompleksowo przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W przypadku tego typu kierunku najczęściej brane są pod uwagę takie przedmioty jak WOS, historia, język obcy. Jednak na chwilę obecną konkretne wymagania rekrutacyjne nie są jeszcze sprecyzowane.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DESIGN W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku design w biznesie

Specjalności na kierunku design w biznesie

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku zarządzanie

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC NA KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE

  • Kreatywne myślenie i zdolność wykorzystywania go w pracy biznesowej.
  • Umiejętności projektowania metodą 2D i 3D.
  • Zasad rysunku technicznego.
  • Zdobędziesz kompetencje z zakresu prowadzenia własnej działalności.
  • Znajomość języka angielskiego biznesowego.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DESIGN W BIZNESIE STUDIA NIESTACJONARNE

DESIGN W BIZNESIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DESIGN W BIZNESIE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE:

  • projektant
  • w marketingu i reklamie
  • w sektorze przemysłowym
  • Będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DESIGN W BIZNESIE

Komentarze (0)