Design w biznesie

Design w biznesie

Design w biznesie

11.04.2023

Design w biznesie – Uniwersytet WSB Merito w Toruniu 2022

Studia na kierunku design w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku design w biznesie w UNIWERSYTET WSB MERITO TORUŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku design w biznesie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • podstawy komunikacji społecznej
 • komunikacja symboliczna i niewerbalna
 • grafika menedżerska i prezentacyjna
 • zarządzanie karierą
 • podstawy ekonomii
 • marketing i reklama

 

Projektowanie poszerza swoje znaczenie, nie tylko w zakresie definicji, lecz także praktycznego działania, mającego na celu osiągnięcie konkretnych założeń. W przestrzeni biznesowej oznacza poszukiwania, wyznaczanie nowych ścieżek, dostosowywanie produktu do panujących trendów. Dlatego tak często łączy się ze słowem „kreatywność”, bez którego niemała część biznesowych pomysłów zostałaby wyłącznie pomysłami. Kierunek Design w biznesie to innowacyjne połączenie pasji do projektowania z mierzalnymi efektami działalności biznesowej. Można go odnaleźć w ofercie dydaktycznej Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Design w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu zakłada zrozumienie zależności pomiędzy światem sztuki i biznesu oraz zasady ich kreowania. Zajęcia podzielone są na moduły, aby jak najdokładniej pokazały powiązania pomiędzy tymi obszarami. Studenci uczą się zasad ergonomii, rysunku technicznego, metod promocji i sprzedaży wyrobów oraz usług, jak również projektowania, zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: podstawy komunikacji społecznej, komunikacja symboliczna i niewerbalna, grafika menedżerska i prezentacyjna, zarządzanie karierą, podstawy ekonomii, marketing i reklama, zarządzanie marką, inicjowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej, badania marketingowe, finanse przedsiębiorstwa, historia kultury i sztuki, kształtowanie klimatu barwnego, kształtowanie przestrzeni, wydawnictwa promocyjne, rysunek techniczny, komputerowe wspomaganie projektowania, edytory tekstu.

Istotą kształcenia na kierunku Design w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu jest nabycie umiejętności wykorzystywania zdolności kreatywnego myślenia, niezbędnego podczas procesu świadomego kształtowania wizerunku, zarówno firmy, jak i produktu czy usługi. Absolwenci posiadający tę umiejętność mogą zostać pracownikami działu rozwoju koncepcji i strategii produktów i usług, działu odpowiedzialnego za nadzorowanie wdrażania produktów i usług, agencji reklamowej, studia projektowego, studia projektowania i aranżacji wnętrz, kreatywnej agencji interaktywnej i multimedialnej, działu mediów i montażu w studiach telewizyjnych, czy pracowni architektonicznej.

Toruń jest miastem, które może bardzo wiele zaoferować studentom. Co ciekawe, niektórzy miewają kłopoty ze studiami jeszcze przed ich rozpoczęciem, a wynika to z niezdecydowania. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pojawią się pytania związane z uczelnią.

 

Jakie ma Uniwersytet WSB Merito w Toruniu opinie?

Ewelina, studentka Designu w biznesie mówi:

„Mój plan na studia był jasny – chcę studiować w prestiżowej uczelni ciekawy i innowacyjny kierunek, i chcę studiować w rodzinnym mieście. Połączyłam wszystko w całość i wybrałam Uniwersytet WSB Merito w Toruniu.”

 

 

STUDIA W TORUNIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Toruniu

Studia w Toruniu

 

 

DESIGN W BIZNESIE - ważne informacje

Design w biznesie studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Design w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu:

Absolwent kierunku Design w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad kreowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie produktów i usług,
 • wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie projektowania produktu,
 • zasad budowania sprawnego i interdyscyplinarnego zespołu,
 • stosowania wielopoziomowych procesów projektowania,
 • dobierania tworzywa do produktu, biorąc pod uwagę jego przeznaczenie,
 • wykorzystywania środków masowego przekazu i nowoczesnych technologii w reklamie i badaniach rynku,
 • projektowania wnętrz, mebli, ekspozycji, kształtowania przestrzeni kolorem i światłem,
 • tworzenia innowacyjnych produktów i procesów usługowych na podstawie głębokiej analizy rynku, zapotrzebowania klientów i problemów społecznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Design w biznesie:

Absolwent kierunku Design w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu może znaleźć zatrudnienie w:

 • agencjach reklamowych,
 • biurach projektowych,
 • agencjach kreatywnych,
 • działach marketingu,
 • działach sprzedaży,
 • działach rozwoju koncepcji i strategii produktów i usług.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Komentarze (0)