Informatyka

Informatyka

Informatyka – Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu 2021

Studia na kierunku informatyka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • algorytmy i struktury danych
  • matematyka
  • podstawy programowania
  • podstawy systemów informatycznych
  • systemy operacyjne
  • architektura systemów komputerowych
  • programowanie obiektowe

 

O informatyce można rozmawiać bez końca. Prawdopodobnie nikogo nie dziwi jej popularność w gronie kandydatów na studia, gdyż wraz z nią z poszukiwanymi na rynku umiejętnościami idą w parze wysokie zarobki. Co ważne, wszystko co łączy się z informatyką wciąż się rozwija i rozwijać się będzie, zatem każdy zainteresowany tą dziedziną znajdzie w niej coś dla siebie, swoją przestrzeń, w której będzie mógł realizować marzenia i plany. Studia we Wrocławiu to pokaźna przestrzeń kształcenia i oczywiście znalezienie w niej kierunków informatycznych nie jest niczym trudnym. Ale jak poprowadzić swoją ścieżkę edukacyjną? Można zwrócić uwagę na Dolnośląską Szkołę Wyższą, gdzie kierunek Informatyka prowadzony jest na studiach inżynierskich.

Kierunek Informatyka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu to wprowadzenie do świata IT. Istotą kształcenia jest pozyskanie umiejętności wykorzystywania języków programowania oraz pakietów oprogramowania do rozwiązania specyficznych problemów związanych z pracą zawodową. W procesie nauki nacisk kładziony jest głównie na zajęcia praktyczne, prowadzone przez zaproszonych do współpracy ekspertów, programistów z dużych wrocławskich firm.

Program nauczania składa się, między innymi, z takich przedmiotów jak: algorytmy i struktury danych, matematyka, podstawy programowania, podstawy systemów informatycznych, systemy operacyjne, architektura systemów komputerowych, programowanie obiektowe, sieci komputerowe, statystyka i analiza danych.

Studia informatyczne to bardzo dobra inwestycja i prawdopodobnie kandydatowi nikt nie powie, że mógłby wybrać lepszy obszar kształcenia. Firmy z tego sektora rozwijają się nieprzerwanie, a co za tym idzie niemal bez przerwy poszukują nowych pracowników, z głowami pełnymi pomysłów. Co za tym idzie, absolwenci Informatyki w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie jako programiści, analitycy danych, czy menedżerowie projektów informatycznych.

Studia we Wrocławiu to obszerne zagadnienie, co może prowadzić do trudności z podjęciem decyzji o kształceniu. Najpierw należy wybrać odpowiedni kierunek, a potem uczelnię. Skąd mieć pewność, że wybrana przez nas szkoła wyższa spełni nasze oczekiwania?

 

Jakie ma Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu opinie?

Damian, student Informatyki mówi:

„Studiuję w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu i wiem, że dobrze wybrałem. Dla mnie najważniejsze jest to, że program kształcenia realizowany jest przez profesjonalistów, którzy najlepiej znają rynek i wiedzą, jakie umiejętności są najczęściej poszukiwane.”

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku Informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne we Wrocławiu

Dolnośląska Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki informatyczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Dolnośląska Szkoła Wyższa

Komentarze (0)