Kultura Japonii

Kultura Japonii

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie - kierunki studiów

Kultura Japonii – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie 2021/2022

Studia na kierunku kultura Japonii w Polsko - Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Kultura japońska przyciąga niczym magnes i posiada ogromną rzeszę sympatyków. Unikatowy wydział Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych spełnia oczekiwania wszystkich pasjonatów japońskiej tradycji, popkultury oraz języka. 

Kulturoznawcze studia licencjackie na kierunku Kultura Japonii PJATK mają profil podwójnie praktyczny. Po pierwsze, dają dobre przygotowanie językowe – opanowany w stopniu średniozaawansowanym język japoński, w węższym zakresie także koreański (można je realizować zarówno w wersji standardowej, jak i intensywnej-zaawansowanej). Po drugie, w trakcie zajęć o charakterze warsztatowym rozwijane są umiejętności korzystania z technik komputerowych i nowych mediów (obróbka obrazu, edytorstwo tekstu, prezentacje i projekty). Częścią programu są też praktyki zawodowe w wymiarze 960 godzin w ciągu trzech lat.

Niezależnie od swego praktycznego profilu, studia mają charakter zdecydowanie humanistyczny. Program kulturoznawczy realizowany jest głównie w oparciu o materiał z zakresu kultury Japonii. Proponowane przedmioty dają w pierwszej kolejności pogłębioną znajomość dawnej kultury i jej form klasycznych, takich jak teatr, literatura, sztuki piękne, estetyka, religie i in. Równolegle studenci zapoznają się z dzisiejszym, nowoczesnym obliczem tego kraju.

Wykładowcy (w tym rodowici Japończycy) prezentują najnowsze zjawiska w życiu kulturalno-społecznym, aktualne trendy w kulturze masowej i popularnej, obejmującej film, komiks, nowoczesne media, a także zapoznają z realiami życia, pokazując Japonię „od podszewki”. Na zajęciach o charakterze warsztatowym studenci rozwijają umiejętności, które znajdą zastosowanie w pracy zawodowej przy popularyzacji kultury – od wytwarzania japońskich przedmiotów artystycznych po aktorstwo w tradycyjnym teatrze.

Studenci Wydziału Kultury Japonii mogą skorzystać z bogatej oferty stypendiów w Japonii. Do wyboru mają stypendia miesięczne, roczne i dwuletnie. 

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych jest także jedynym w Polsce oficjalnym centrum egzaminacyjnym, umożliwiającym zdobycie obowiązującego na całym świecie certyfikatu z języka japońskiego JLPT – Japanese-Language Proficiency Test.

Studia licencjackie realizowane na Wydziale Kultury Japonii PJATK zorientowane są na wykształcenie absolwentów o kompetencjach kulturoznawczych, posiadających jednak dobre specjalistyczne przygotowanie językowe oraz teoretyczną i praktyczną znajomość form tej kultury. 

Absolwenci Wydziału Kultury Japonii w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie otrzymują dyplom licencjata i mogą pracować w instytucjach kulturalnych, mediach, agencjach marketingowych, biurach podróży i innych instytucjach o profilu społeczno-kulturalnym. Są oni również przygotowani do podjęcia studiów magisterskich na innych kierunkach (humanistycznych, społecznych, językowych).

 

Studia stacjonarne I stopnia na kierunku Kultura Japonii trwają 3 lata. 

Studia niestacjonarne I stopnia na kierunku Kultura Japonii trwają 3 lata.  

 

Jakie ma Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie opinie?

Dominika, studentka Kultury Japonii mówi:

„PJATK to uczelnia tworzona przez ludzi z ogromną pasją. Na każdym kroku można spotkać osoby o różnorodnych zainteresowaniach. Dużym plusem jest lektorat z japońskiego, który możemy realizować bez względu na kierunek studiów.”

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku kultura Japonii znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia kultury japońskiej
 • gramatyka języka japońskiego
 • etykieta werbalna
 • japońska kultura pisma
 • komputerowe edytorstwo tekstów
 • kultura japońskiej codzienności
 • praktykowanie japońskiej kultury artystycznej

 

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Kulturę Japonii:

Absolwent kierunku Kultura Japonii w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • języka japońskiego,
 • kina japońskiego,
 • antropologii kulturowej Azji Wschodniej,
 • literatury japońskiej,
 • ochrony własności intelektualnej,
 • filozofii.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Kultura Japonii:

Absolwent kierunku Kultura Japonii w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie może znaleźć zatrudnienie jako:

 • propagator kultury japońskiej,
 • pracownik agencji artystycznej,
 • animator kultury,
 • dziennikarz.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

Studia na kierunku Kultura Japonii - wszystko co musisz wiedzieć

Studia humanistyczne w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych kierunki

Jakie są kierunki humanistyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)