Dodaj do ulubionych

KULTURA JAPONII studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zawsze fascynowała Cię kultura Japonii? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym fascynującym kraju Kwitnącej Wiśni, poznać jejgo historię oraz nowoczesne oblicze? Pragnąłeś nauczyć się języka japońskiego ale nie wiedziałeś od czego zacząć? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania to powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku kultura Japonii. Ich program, zgodnie z nazwą, zakłada kształcenie w zakresie szeroko pojętej kultury oraz języka Japonii.

Absolwenci posiadają wiedzę o różnych aspektach tego niezwykłego kraju i są prawdziwymi specjalistami w tej dziedziny. Jeśli więc chciałbyś rozwijać swoją pasję i jednocześnie zyskać międzynarodowe perspektywy zawodowe, to powinieneś zdecydować się właśnie na te studia.

 

Czego nauczysz się na kierunku kultura Japonii?

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej kultury Japonii oraz wykształcisz zdolności językowe. Ponadto będziesz uczestniczył w zajęciach, które rozwiną twoje ogólne umiejętności kulturoznawcze. Na wykładach i ćwiczeniach z zakresu filozofii, historii i teorii kultury, wstępu do kulturoznawstwa oraz socjologi, zdobędziesz kwalifikacje z obszaru warsztatu kulturoznawczego.

W toku studiów, skupisz się także na aspektach dotyczących wyłącznie kultury japońskiej, zarówno tej dawnej, jak i współczesnej. Dowiesz się więcej o historii Kraju Kwitnącej Wiśni, religii w niej obowiązującej oraz zapoznasz się z najwybitniejszymi dziełami tamtejszej literatury i sztuki. Z drugiej strony zapoznasz się z nowoczesną kulturą popularną oraz masową. Co więcej, intensywny kurs języka japońskiego, sprawi że opanujesz go w stopniu średnio-zaawansowanym. Dostaniesz szansę uczestnictwa w warsztatach dotyczących komputerowego edytorstwa tekstów japońskich, dzięki któremu wykształcisz praktyczne zdolności, które będziesz mógł wykorzystać w trakcie pisania pracy dyplomowej.

Studia posiadają szeroką ofertę zajęć fakultatywnych, podczas których studenci mogą rozwijać swoje pasje i zyskać nowe umiejętności i kompetencje. Dodatkowo, będziesz miał możliwość wyjazdu na stypendium lub wymianę studencką do Japonii, gdzie poznasz lepiej język, kulturę i obyczaje tego państwa. Dzięki temu zdobędziesz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.

 

Jaka praca po studiach?

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kulturoznawstwa ogólnego, a także kultury i języka Japonii. Wykształcenie kulturoznawcze umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach kulturalnych, takich jak muzea lub domy kultury. Ponadto znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych firmach i korporacjach, w których zatrudniani są specjaliści z zakresu kultury i języka japońskiego. Będziesz mógł pracować w mediach lub wydawnictwach, specjalizujących się w literaturze japońskiej.

Dodatkowo, znajomość realiów i języka Japonii będziesz przygotowany do rozpoczęcia kariery poza granicami naszego kraju. Ponadto, po ukończeniu studiów licencjackich, będziesz kompleksowo przygotowany do kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia lub podyplomowych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku kultura Japonii, powinieneś zdać egzamin maturalny z takich przedmiotów, jak: język obcy, język polski, historia, WOS lub geografia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KULTURA JAPONII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   KULTURA JAPONII - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kultura japonii

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KULTURA JAPONII:

   • znajomość języka japońskiego na poziomie średniozawansowanym
   • wiedza z zakresu dawnej i nowoczesnej kultury Japonii
   • wiedza z zakresu historii i religii Japonii
   • wiedza kulturoznawcza
   • znajomość obyczajów panujących w Japonii
   • znajomość literatury i sztuki japońskiej
   • wiedza językoznawcza
   • umiejętność redagowania i edytowania tekstów japońskich

   Jak wyglądają studia na kierunku kultura Japonii?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Program kształcenie na kierunku kultura Japonii będzie oscylował głownie wokół nauk humanistycznych.

   Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku kultura Japonii będziesz miał możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy na temat kultury, historii oraz literatury japońskiej. W siatce zajęć znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów, tematycznie powiązanych z powyższymi zagadnieniami. Oto wybrane z nich:

   • Estetyka i design w kulturze Japonii
   • Monitorowanie mediów japońskich
   • Antropologia kulturowa Azji Wschodniej
   • Warsztaty rękodzieła japońskiego

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie powyższych studiów filologicznych, wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Przede wszystkim skupisz się na nauce języka japońskiego oraz w mniejszym stopniu, języka koreańskiego. Studenci poznają także techniki edycji oraz redakcji tekstu, także z zastosowaniem zaawansowanych narzędzi informatycznych. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku kultura Japonii można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KULTURA JAPONII?

   • instytucje kulturalne
   • międzynarodowe korporacje
   • wydawnictwa
   • media

   Zobacz inne kierunki Humanistyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KULTURA JAPONII

   Komentarze (0)