KULTURA JAPONII studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Zawsze fascynowała Cię kultura Japonii? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym fascynującym kraju Kwitnącej Wiśni, poznać jejgo historię oraz nowoczesne oblicze? Pragnąłeś nauczyć się języka japońskiego ale nie wiedziałeś od czego zacząć? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania to powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku kultura Japonii. Ich program, zgodnie z nazwą, zakłada kształcenie w zakresie szeroko pojętej kultury oraz języka Japonii.

Absolwenci posiadają wiedzę o różnych aspektach tego niezwykłego kraju i są prawdziwymi specjalistami w tej dziedziny. Jeśli więc chciałbyś rozwijać swoją pasję i jednocześnie zyskać międzynarodowe perspektywy zawodowe, to powinieneś zdecydować się właśnie na te studia.

 

Czego nauczysz się na kierunku kultura Japonii?

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej kultury Japonii oraz wykształcisz zdolności językowe. Ponadto będziesz uczestniczył w zajęciach, które rozwiną twoje ogólne umiejętności kulturoznawcze. Na wykładach i ćwiczeniach z zakresu filozofii, historii i teorii kultury, wstępu do kulturoznawstwa oraz socjologi, zdobędziesz kwalifikacje z obszaru warsztatu kulturoznawczego.

W toku studiów, skupisz się także na aspektach dotyczących wyłącznie kultury japońskiej, zarówno tej dawnej, jak i współczesnej. Dowiesz się więcej o historii Kraju Kwitnącej Wiśni, religii w niej obowiązującej oraz zapoznasz się z najwybitniejszymi dziełami tamtejszej literatury i sztuki. Z drugiej strony zapoznasz się z nowoczesną kulturą popularną oraz masową. Co więcej, intensywny kurs języka japońskiego, sprawi że opanujesz go w stopniu średnio-zaawansowanym. Dostaniesz szansę uczestnictwa w warsztatach dotyczących komputerowego edytorstwa tekstów japońskich, dzięki któremu wykształcisz praktyczne zdolności, które będziesz mógł wykorzystać w trakcie pisania pracy dyplomowej.

Studia posiadają szeroką ofertę zajęć fakultatywnych, podczas których studenci mogą rozwijać swoje pasje i zyskać nowe umiejętności i kompetencje. Dodatkowo, będziesz miał możliwość wyjazdu na stypendium lub wymianę studencką do Japonii, gdzie poznasz lepiej język, kulturę i obyczaje tego państwa. Dzięki temu zdobędziesz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.

 

Jaka praca po studiach?

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kulturoznawstwa ogólnego, a także kultury i języka Japonii. Wykształcenie kulturoznawcze umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach kulturalnych, takich jak muzea lub domy kultury. Ponadto znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych firmach i korporacjach, w których zatrudniani są specjaliści z zakresu kultury i języka japońskiego. Będziesz mógł pracować w mediach lub wydawnictwach, specjalizujących się w literaturze japońskiej.

Dodatkowo, znajomość realiów i języka Japonii będziesz przygotowany do rozpoczęcia kariery poza granicami naszego kraju. Ponadto, po ukończeniu studiów licencjackich, będziesz kompleksowo przygotowany do kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku kultura Japonii, powinieneś zdać egzamin maturalny z takich przedmiotów, jak: język obcy, język polski, historia, WOS lub geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KULTURA JAPONII

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KULTURA JAPONII

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KULTURA JAPONII:

 • znajomość języka japońskiego na poziomie średniozawansowanym
 • wiedza z zakresu dawnej i nowoczesnej kultury Japonii
 • wiedza z zakresu historii i religii Japonii
 • wiedza kulturoznawcza
 • znajomość obyczajów panujących w Japonii
 • znajomość literatury i sztuki japońskiej
 • wiedza językoznawcza
 • umiejętność redagowania i edytowania tekstów japońskich

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KULTURA JAPONII STUDIA NIESTACJONARNE

KULTURA JAPONII STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KULTURA JAPONII STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU KULTURA JAPONII?

 • instytucje kulturalne
 • międzynarodowe korporacje
 • wydawnictwa
 • media

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KULTURA JAPONII

Komentarze (0)