Hispanistyka

Hispanistyka

Hispanistyka – Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Hiszpania to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych, który przyciąga słońcem, architekturą, kuchnią oraz muzyką dobiegająca z malowniczych alei miast. Kraj Półwyspu Iberyjskiego kojarzy się z dobrą zabawą, wypoczynkiem, twórczością Pedro Almodovara oraz swobodnym, optymistycznym podejściem do życia. Hiszpania to oczywiście także język. Język, którym posługuje się około 500 milionów ludzi, na siedmiu kontynentach, czyniąc go drugim najczęściej używanym na świecie. Język hiszpański należy do romańskiej grupy językowej, wywodzącej się z języków indoeuropejskich. Historia jego powstania sięga IV wieku, a rozpowszechniony został najmocniej poprzez kolonialne podboje. Co warto zaznaczyć, hiszpański nie należy do grona najtrudniejszych do nauki. Słownictwo tworzy ciągi wyrazów pokrewnych, nie ma w nim odmiany rzeczowników, zaimków i przymiotników przez przypadki, a gramatyka jest dość intuicyjna. Zachęconych do nauki warto zainteresować kierunkiem Hispanistyka, który oferuje Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu. Jest on prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Hispanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu zakłada pozyskanie wiedzy o języku, literaturze i kulturze z zakresu języka hiszpańskiego, a także nabycie umiejętności wykorzystywania tej wiedzy w praktyce. Istotą jest rozwinięcie znajomości języka obcego, zbliżonego do języka ojczystego. Hispanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu to także umiejętności rozwiązywania problemów zawodowych, gromadzenia, przetwarzania oraz przekazywania informacji, a także uczestniczenia w pracy zespołowej.

W programie nauczania zawarte są, między innymi, takie przedmioty jak: język i komunikacja, interkulturowość w przekładzie tekstów użytkowych i specjalistycznych, warsztaty i prezentacje w języku hiszpańskim, komunikacja ustna, gramatyka praktyczna, praca z materiałami audio, komunikacja marketingowa i PR w języku hiszpańskim, negocjacje w biznesie w języku hiszpańskim, nowe technologie w tłumaczeniu pisemnym, zespołowe projekty tłumaczeniowe, kluczowe kompetencje psychospołeczne.

Prowadzone na kierunku specjalności mają na celu przekazanie wiedzy z określonego obszaru, jak również rozwinięcie konkretnych umiejętności. Studenci uczą się efektywnie i skutecznie używać języka obcego w biznesie i sektorze IT, stosować zasady komunikacji językowej i międzykulturowej w przedsiębiorstwach, prowadzić prezentacje, spotkania firmowe i zebrania w języku hiszpańskim, jak również poznają zasady poprawnego copywritingu, zasady tworzenia warsztatu tłumacza, prowadzenia konferencji, czy też wykorzystywania specjalistycznego oprogramowania, w tym narzędzi ICT oraz systemów do tłumaczeń konferencyjnych. Z tak szerokim wachlarzem umiejętności, absolwenci Hispanistyki w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie w biurach tłumaczeń, firmach międzynarodowych, agencjach reklamowych, agencjach Public Relations, wydawnictwach, instytucjach kultury.

W którym kierunku poprowadzić swoją edukacyjną drogę? Poszukać odpowiedniego do tego miejsca w rodzinnej miejscowości, czy też szukać oferty dydaktycznej poza jej granicami? Pytań, jakie zadają sobie kandydaci na studia jest bardzo wiele, ale fundamentalne związane są z kierunkiem i uczelnią.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu opinie?

Marcelina, studentka Hispanistyki mówi:

„Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu to uczelnia, która zdecydowanie wyróżnia się swoim programem kształcenia. Posiada interesujące specjalności, a przede wszystkim oferuje praktyczną naukę języka. Polecam.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Hispanistykę w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Hispanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • komunikowania się w różnych sytuacjach społecznych,
 • zasad i reguł gramatycznych współczesnego języka,
 • technik tłumaczeń,
 • terminologii i słownictwa specjalistycznego,
 • fachowego słownictwa wykorzystywanego w komunikacji marketingowej i Public Relations,
 • prowadzenia konferencji, wystąpień i przemówień,
 • zasad komunikacji językowej i międzykulturowej w przedsiębiorstwach,
 • tajników efektywnych kanałów komunikacji medialnej.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Hispanistyka:

Absolwent kierunku Hispanistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie w:

 • biurach tłumaczeń,
 • firmach międzynarodowych,
 • agencjach reklamowych,
 • agencjach Public Relations,
 • wydawnictwach,
 • instytucjach kultury.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Hispanistyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Filologiczna kierunki

Jakie są kierunki filologiczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)