HISPANISTYKA studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Język hiszpański jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Komunikuje się nim ludność z aż siedmiu kontynentów, szczególnie obu Ameryk, Europy i Afryki. Jako języka ojczystego używa go ponad pięćset milionów ludzi. Ciężko zignorować tak zawrotną liczbę. Dlatego też filologia hiszpańska cieszy się niesłabnącą popularnością wśród studentów. Jednak hispanistyka to studia, które nie ograniczają się tylko do aspektów językoznawczych.

Ich program poszerzony jest o wiele, niezwykle interesujących przedmiotów, oscylujących tematycznie wokół kultury, literatury i historii Hiszpanii. Jeśli zawsze marzyłeś, żeby lepiej poznać kulturę Półwyspu Iberyjskiego i bez żadnego problemu porozumiewać się z jego mieszkańcami, to te studia będą dla Ciebie idealnym wyborem!

 

Czego nauczysz się studiując hispanistykę?

Podczas studiów, przede wszystkim rozwiniesz swoje kompetencje językowe. Na zajęciach z praktycznej nauki języka będziesz ćwiczył umiejętności: mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu i czytania. Zapoznasz się także z zagadnieniami z obszaru gramatyki opisowej i historycznej. Ponadto, wykładowcy przekażą Ci wiedzę, także z innych dziedzin. Dowiesz się jak wygląda codzienność ludzi mieszkających w Hiszpanii, ich kultura i obyczaje. Zostając studentem tego kierunku, będziesz miał szansę zaznajomienia się z najwybitniejszymi, hiszpańskojęzycznymi dziełami literackimi.

Co więcej, jako absolwent hispanistyki będziesz wtajemniczony w aspekty polityczne i gospodarcze Hiszpanii i Iberoameryki. Nauczysz się również trudnej sztuki przekładu tekstów literackich i poznasz tajniki pracy tłumacza. Już na drugim roku studiów dokonasz wyboru seminarium, na którym zajmiesz się pisaniem pracy dyplomowej z interesującego Cię obszaru tematycznego.

W toku studiów będziesz mógł uczestniczyć, także w zajęciach fakultatywnych, na których pogłębisz swoją wiedzę, a także zyskasz zupełnie nowe umiejętności. Niewątpliwą zaletą hispanistyki są wyjazdy zagraniczne, organizowane w ramach programu wymiany studenckiej, na których będziesz miał niepowtarzalną szansę poznania innych kultur i ludzi z różnych zakątków świata.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle ciekawego kierunku będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu językoznawstwa, a także kultury, literatury i sztuki hiszpańskojęzycznych kręgów kulturowych. Biegła znajomość hiszpańskiego umożliwi Ci podjęcie pracy we wszystkich przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem hispanistyki powinieneś zdać maturę z: języka obcego, języka hiszpańskiego, języka polskiego lub historii. Znajomość języka hiszpańskiego jest dużym atutem, jednak nie jest wymagana. W takim przypadku możesz wybrać moduł hispanistyki od podstaw.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HISPANISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE HISPANISTYKA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku iberystyka

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU HISPANISTYKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Studia II stopnia

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ NA STUDIACH NA KIERUNKU HISPANISTYKA:

  • wiedza językoznawcza
  • znajomość kultury i historii Hiszpanii i Iberoameryki
  • znajomość literatury hiszpańskojęzycznej
  • umiejętność dokonywania tłumaczeń pisemnych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

HISPANISTYKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

HISPANISTYKA STUDIA I STOPNIA

HISPANISTYKA STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH HISPANISTYKA:

  • biura tłumaczeń
  • niezależny tłumacz
  • nauczyciel w szkołach państwowych i prywatnych
  • nauczyciel w szkołach językowych
  • instytucje kulturalne

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU HISPANISTYKA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISPANISTYKA

Komentarze (0)