Prawo w biznesie

Prawo w biznesie

Prawo w biznesie – Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu

Prawo w biznesie jest kierunkiem, który charakteryzuje się innowacyjnym połączeniem wiadomości o prawnych aspektach prowadzenia działalności biznesowej z umiejętnościami menedżerskimi. Kształci specjalistów w zakresie regulacji prawnych obrotu gospodarczego oraz organizacji i funkcjonowania przedsiębiorstw. Kierunek ten jest wynikiem dynamicznego rozwoju, który wymaga od specjalistów pewnej różnorodności- różnorodności wiedzy i umiejętności. W której uczelni można go odnaleźć? W Wyższej Szkole Bankowej w Opolu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Prawo w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu oferuje praktyczną wiedzę prawniczą w połączeniu ze znajomością finansów, rachunkowości i zarządzania, czyli szczególnie pożądaną na rynku pracy. Studenci uczą się zarządzać zespołem projektowym, rozumieć cele biznesowe przedsiębiorcy, a przede wszystkim samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą. W trakcie zajęć swoim doświadczeniem dzielą się wykładowcy, wśród których są adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi, księgowi, finansiści i przedsiębiorcy. Zajęcia mają charakter warsztatów. W ich trakcie realizowane są projekty, rozwiązywane kazusy prawne oraz przygotowywane dokumenty stosowane w obrocie gospodarczym.

Jakie przedmioty znajdują się w programie nauczania? Na przykład: podstawy ekonomii, podstawy komunikacji społecznej, finanse przedsiębiorstw, logika dla prawników, prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej, prawo konstytucyjne, procedury pozyskiwania funduszy UE, prawo samorządu terytorialnego, postępowanie administracyjne, rachunkowość w biznesie, sądowe i pozasądowe rozwiązywanie sporów, prawo spółek handlowych, psychologia konfliktu i komunikacja interpersonalna, organizacja i udzielanie świadczeń zdrowotnych, praktyczne aspekty ochrony zdrowia.

Prawo i biznes to czynniki, które powinny się łączyć i stanowić pewną całość. Nie trzeba być specjalistą, aby wiedzieć, że prawidłowe prowadzenie działalności opiera się na znajomości przepisów, wdrażaniu w życie pewnych standardów i ogólnym respektowaniu zasad. Studenci w ramach omawianego przez nas kierunku poznają zasady prowadzenia negocjacji biznesowych, mediacji sądowych w sprawach cywilnych i gospodarczych, mechanizm funkcjonowania ochrony zdrowia, sposoby zarządzania i wykorzystywania strategii marketingowej, zasady zarządzania ochroną danych osobowych. A co po studiach? Absolwenci Prawa w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu znajdą zatrudnienie w administracji publicznej, oświacie, kancelariach prawniczych, firmach doradczych, koncernach farmaceutycznych.

Studia w Opolu mogą stanowić niemałe wyzwanie, ponieważ miasto oferuje ciekawą przestrzeń edukacyjną. Już na początku możemy napotkać niemałe kłopoty, bo gdy wybierzemy kierunek kształcenia, to będziemy musieli jeszcze podjąć decyzję związaną z uczelnią. Jak wybrać idealne miejsce do nauki?

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu opinie?

Bartosz, student Prawa w biznesie mówi:

„Nie ma lepszej uczelni w Opolu i jego okolicach od Wyższej Szkoły Bankowej. Wiem, że dobrze wybrałem i mam pewność zdobywanego wykształcenia.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Prawo w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu:

Absolwent kierunku Prawo w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zasad prowadzenia obsługi prawnej, finansowej, rachunkowej i zarządczej,
  • właściwej interpretacji przepisów prawa z obszarów powiązanych z biznesem,
  • zarządzania projektami,
  • prowadzenia mediacji i negocjacji,
  • psychologii konfliktu,
  • prawa medycznego,
  • bezpieczeństwa informacji.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku Prawo w biznesie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Opolu

Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu kierunki

Jakie są kierunki prawnicze w Opolu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)