Prawo w biznesie studia - kierunek studiów

Zarządzanie przedsiębiorstwem to niezwykle istotny aspekt całej gospodarki. Aby zrobić to w sposób skuteczny konieczna jest wiedza z zakresu regulacji prawnej obrotu gospodarczego. Dlatego też studia na kierunku Prawo w biznesie kształcą specjalistów, których wykształceniu stanowi odpowiedź na zapotrzebowania współczesnego rynku. Jeżeli zatem nie jest Ci obcy świat biznesu oraz gospodarki to prawo w biznesie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo w biznesie? Studia przygotują Cię do podjęcia pracy przy obecnych realiach rynkowych. Zdobędziesz bowiem nie tylko wiedzę z zakresu ekonomii oraz prawa, ale także praktyczne umiejętności o zasadach funkcjonowania oraz prowadzenia biznesu. Obce nie będzie Ci zawieranie umów gospodarczych, współpracy biznesowej oraz zarządzaniem przedsiębiorstwem. Co więcej, będziesz w stanie rozwiązać problemy prawne oraz służyć prawniczą radę w zakresie biznesu. Program jest realizowany w ramach studiów magisterskie, które trwają dwa lata i kończą się uzyskaniem tytułem magistra prawa w biznesie. Warto jednak wiedzieć, że studia nie umożliwiają aplikowania na aplikacje prawnicze, będziesz jednak mieć wiedzę pozwalającą na podjęcie pracy w szeroko pojętym środowisku biznesowy.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent prawo w biznesie? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako asystent zarządu w dziale finansowo-księgowym, personalnym lub prawnym, a także w organizacjach pozarządowych zajmujących się prowadzeniem działalność gospodarczej. Pracę będziesz mógł także podjąć w administracji publicznej. Nic nie stoi także na przeszkodzie do założenia własnej działalności gospodarczej. Jeżeli zatem jesteś osobą przedsiębiorczą i masz głowę pełną pomysłów to prawo w biznesie może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku prawo w biznesie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, biologia, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, historia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawo w biznesie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • prawa, ekonomii, zarządzania,
  • prawa gospodarczego,karnego gospodarczego, administracyjnego oraz ubezpieczeń społecznych, finansów oraz podatków w działalności gospodarczej,
  • realizowana zadań dotyczących sporządzania biznesplanu, wydatkowania środków publicznych, zarządzania przedsiębiorstwem, tworzenia podstawowej dokumentacji,
  • języka obcego – chińskiego lub rosyjskiego od podstaw,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawo w biznesie

Absolwent kierunku prawo w biznesie znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • asystent zarządu spółki,
  • pracownik administracji państwowej,
  • pracownik organizacji samorządowej,
  • pracownik urzędu gminy,
  • pracownik w dziale księgowo-finansowym.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU PRAWO W BIZNESIE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO W BIZNESIE

Komentarze (1)

Marika odpowiedz

Myślę, że to bardzo dobry kierunek, który przygotuje do pracy w wielu firmach, tym bardziej, że regulacje prawne w biznesie są ogromnie ważne.