Higiena dentystyczna

Higiena dentystyczna

Higiena dentystyczna - Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Czym jest higiena dentystyczna? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć krótko, ponieważ dyscyplina ta stanowi połączenie różnorodnych zagadnień. Zakłada ona między innymi wykonywanie zabiegów profilaktyczno- leczniczych, jak również czynności administracyjnych i prowadzenie dokumentacji związanej z funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego. Na tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej czeka kierunek Higiena dentystyczna w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Higiena dentystyczna w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu realizowany jest na Wydziale Studiów Edukacyjnych. Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy oraz umiejętności w obszarze wykonywania zabiegów higieniczno- profilaktycznych w szczególności badaniu stanu jamy ustnej, wykonywania zabiegów profilaktycznych i kosmetycznych uzębienia, prowadzenia stomatologicznej oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia jamy ustnej, samodzielnej pracy promocyjno-oświatowej dzieci, dorosłych i wykonywaniu instruktażu właściwej higieny jamy ustnej. Higiena dentystyczna w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu to również nabycie umiejętności korzystania z rozwiązań psychologii, pedagogiki i socjologii w profilaktyce i kształtowaniu zachowań prozdrowotnych. Co ważne, pod koniec kształcenia studenci mogą starać się o dodatkowy dyplom technika elektroradiologii.

Powracając do tematu możliwości uzyskania dodatkowego dyplomu technika elektroradiologii, należy wspomnieć o specjalnym programie zajęć. Widnieją w nim następujące przedmioty: zarys psychologii z elementami etyki, prowadzenie działalności gospodarczej w ochronie zdrowia, anatomia, fizjologia, patologia, fizyka i aparatura w elektroradiologii, ochrona radiologiczna, diagnostyka obrazowa, diagnostyka elektromedyczna, diagnostyka i terapia w elektroradiologii.

A co po studiach? Osoby studiujące omawiany przez nas kierunek przygotowane są do pracy w gabinetach dentystycznych publicznej i niepublicznej służby zdrowia, a także gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w szkołach i przedszkolach.

Kierunek Higiena dentystyczna to jedyna taka oferta edukacyjna w naszym kraju. Chcąc zostać specjalistą w tym zakresie, należy podjąć naukę w stolicy Wielkopolski, a przedtem dowiedzieć się czegoś więcej na temat uczelni.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu opinie?

Patrycja, studentka Higieny dentystycznej mówi:

„To bardzo dobra uczelnia, kształcąca prawdziwych fachowców. Dobre wykształcenie gwarantuje zdobycie dobrej pracy, zatem studiując w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu nie martwię się o zawodową przyszłość.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Higienę dentystyczną w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii:

Absolwent kierunku Higiena dentystyczna w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • przeprowadzania badania pacjenta i postawienia wstępnego rozpoznania w zakresie chorób jamy ustnej,
  • właściwego oceniania i definiowania problemów zdrowotnych pacjenta,
  • koordynowania działań prozdrowotnych,
  • wykonywania prostych zabiegów stomatologicznych,
  • wykonywania podstawowych badań diagnostycznych w obrębie jamy ustnej,
  • obsługi sprzętu stomatologicznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Higiena dentystyczna:

Absolwent kierunku Higiena dentystyczna w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie w:

  • gabinetach dentystycznych publicznej i niepublicznej służby zdrowia,
  • gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w szkołach i przedszkolach.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Higiena dentystyczna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Poznaniu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)