Higiena dentystyczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku z zakresu studiów medycznych, które rozwiną Twoje zainteresowania w dziedzinie stomatologii? Jeżeli tak to ten kierunek będzie dla Ciebie świetną okazją do rozwoju Twojej pasji i połączeniu jej z przyszłą karierą zawodową!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Higiena dentystyczna? Przede wszystkim zdobędziesz ogólną oraz kierunkową wiedzę z zakresu nauk medycznych oraz stomatologicznych. Będziesz również legitymować się wiedzą z dziedziny zdrowia publicznego, a także umiejętności organizowania oraz prowadzenia działalności profilaktyczno-leczniczej. Nauczysz się też prowadzić dokumentacje medyczne zgodne z nowoczesnymi standardami.

Jak absolwent tego kierunku będziesz w stanie wykonywać zabiegi higieniczno-profilaktyczne z naciskiem na badania jamy ustnej, badania profilaktyczne oraz kosmetyczne uzębianie. Oprócz wiedzy z dziedziny nauk medycznych zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk społecznych, takich jak: psychologia, socjologia czy pedagogika. Dzięki takim umiejętnościom będziesz mógł podjąć pracę w oświacie dzieci i dorosłych przy promocji lub instruktażu właściwej higieny jamy ustnej. Jeżeli zatem chciałbyś wziąć czynny udział w kształtowaniu postaw prozdrowotnych to powinieneś koniecznie wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki kariery.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na higienę dentystyczną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, fizyka i astronomia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HIGIENA DENTYSTYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując higienę dentystyczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk medycznych, stomatologicznych oraz podstaw nauk społecznych, prawa, ekonomii i zarządzania,
  • organizowania i prowadzenia działalności profilaktyczno-leczniczej i prowadzenia dokumentacji medycznej zgodnej z nowoczesnymi standardami,
  • organizowania pracy w pracowni techniki dentystycznej z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej,
  • rozwiązywania problemów zawodowych, gromadzenia, przetwarzania oraz pisemnego i ustnego przekazywania informacji, a także pracy zespołowej – w zespole stomatologicznym,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku higiena dentystyczna

Absolwent kierunku higiena dentystyczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik promocyjno-oświatowy przy instruktażu higieny jamy ustnej dzieci i dorosłych,
  • pracownik gabinetu dentystycznego – prywatnego lub publicznego,
  • pracownik gabinetu profilaktyki zdrowotnej oraz pomocy przedlekarskiej w przedszkolach i szkołach.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HIGIENA DENTYSTYCZNA

Komentarze (0)