Film i fotografia WSSiP

Film i fotografia – Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Film oraz fotografia to zagadnienia, które niczym magnes przyciągają olbrzymie rzesze ludzi. Niektórzy lubią oglądać, podziwiać, analizować różnorakie dzieła, a niektórzy pragną je tworzyć, marząc o wiernych widzach i sympatykach ich działań. Wydawać by się mogło, że w XXI wieku w dziedzinie filmu i fotografii wymyślono już wszystko. Nic bardziej mylnego. Przestrzeń sztuki wciąż czeka na nowych twórców, którzy zwrócą na siebie uwagę pomysłami i zrealizują dzieła, które przejdą do historii. W której uczelni młodzi twórcy mogą się kształcić? W Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie kierunek Film i Fotografia prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich.

Kierunek Film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi realizowany jest na Wydziale Filmu i Fotografii. Podzielony jest on na cztery katedry: Katedrę Fotografii, Katedrę Sztuki Operatorskiej, Katedrę Reżyserii oraz Katedrę Wiedzy o filmie. Ponadto, podziałowi ulegają także katedry. Na przykład, Katedra Fotografii dzieli się na: Pracownię fotografii reklamowej, Pracownię fotografii kreacyjnej i artystycznej, Pracownię fotografii dokumentalnej i reportażowej. W ramach kierunku Film i fotografia studenci poruszają się po różnorodnych przestrzeniach. Wymienić można: film dokumentalny i reportażowy, formy fabularne, realizację telewizyjną, reżyserię filmu reportażowego, reżyserię filmu fabularnego, reżyserię form telewizyjnych, montaż filmowy, fotografię dokumentalną i reportażową, fotografię reklamową oraz fotografię artystyczną.

Studia na kierunku Film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi zakłada harmonijne połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi, dzięki czemu studenci nie tylko rozwijają potrzebny warsztat, lecz także nabywają świadomości, niezbędnej do bycia twórcą.

Znaczna większość młodych ludzi obierających artystyczne kierunki kształcenia marzy o samodzielnej pracy twórczej. Niestety, przestrzeń artystyczna nie należy do najłatwiejszych i nie każdy otrzymuje szansę szerokiego zaprezentowania swoich umiejętności, a także bezkompromisowego funkcjonowania w świecie sztuki. Naturalnie, można łączyć kilka funkcji, kilka zawodów i pracować w różnorodnych miejscach. Absolwenci kierunku Film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi znajdą zatrudnienie w agencjach reklamowych, stacjach telewizyjnych, agencjach kreatywnych, domach produkcyjnych, mediach tradycyjnych, mediach cyfrowych, instytucjach kultury.

Studia w Łodzi to ogromna przestrzeń edukacyjna, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Patrząc na barwną historię, a także na fakt, iż Łódź stanowiła „ziemię obiecaną” dla artystów bez problemu odnajdziemy w niej miejsca, w których możemy profesjonalnie zdobywać artystyczny warsztat. Takim miejscem jest omawiana przez nas uczelnia.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi opinie?

Paweł, student Filmu i fotografii mówi:

„Miłość do sztuki nie jest łatwa do wytłumaczenia. Albo ją w sobie nosisz, albo nie. Jeśli tak, to musisz ją wykorzystać. Co ważne, wykorzystać w gronie ludzi podobnych, pełnych pasji i zaangażowania w to, co robią. Takich ludzi odnalazłem w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, czyli w miejscu, które żyje sztuką bez chwili przerwy.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Film i fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi:

Absolwent kierunku Film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • reżyserii,
 • sztuki operatorskiej,
 • montażu filmowego i telewizyjnego,
 • fotografii reklamowej,
 • fotografii artystycznej,
 • cyfrowych technik specjalnych,
 • zasad organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej,
 • fotografii dokumentalnej i reportażowej,
 • fotografii mody.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Film i fotografia:

Absolwent kierunku Film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi znajdzie zatrudnienie w:

 • mediach tradycyjnych i cyfrowych,
 • wydawnictwach,
 • domach produkcyjnych,
 • agencjach reklamowych,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi nie obowiązują określone przedmioty. Podstawą rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Studia na kierunku Film i fotografia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia artystyczne w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi kierunki

Jakie są kierunki artystyczne w Łodzi

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)