Film i fotografia

Film i fotografia

Film i fotografia

18.03.2022

Film i fotografia – Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi rekrutacja 2022/2023

Studia na kierunku film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat i kończą się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku film i fotografia w WSSIP
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Program kształcenia na kierunku Film i fotografia opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać wiedzę teoretyczną oraz liczne umiejętności praktyczne, które związane są przede wszystkim z operowaniem kamerą, portretowaniem postaci, inscenizacją scen, realizacją oświetlenia, czy reżyserią. Dlatego w harmonogramie zajęć nie brakuje takich zagadnień jak: technika i technologia operatorska, scenografia, fotografia, realizacja dźwięku, montaż, organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej. Oprócz tego, studenci zaznajamiają się z historią sztuki, antropologią kultury, literaturą, plastyką, a także wybranymi zagadnieniami prawa autorskiego. Największy nacisk kładziony jest na poznawanie i kształtowanie wrażliwości twórczej, co oznacza, że kształcenie na kierunku Film i fotografia posiada jak najbardziej praktyczny charakter.

Absolwenci studiów na kierunku Film i fotografia potrafią poruszać się po przestrzeniach produkcji filmowej, reżyserii form telewizyjnych, fotografii dokumentalnej, czy fotografii reklamowej. Dzięki temu mogą równie swobodnie poruszać się po przestrzeni rynku i odnaleźć zatrudnienie dostosowane do uzyskanego na studiach wykształcenia.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku film i fotografia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • sztuka, 
 • technika i technologia operatorska, 
 • podstawy pracy z kamerą, 
 • scenografia, 
 • podstawy reżyserii i montażu, 
 • obraz cyfrowy: efekty wizualne i animacja, 
 • kolor korekcja, 
 • film dokumentalny i reportaż, 
 • fotografia,
 • realizacja dźwięku i montażu

 

Film oraz fotografia to zagadnienia, które niczym magnes przyciągają olbrzymie rzesze ludzi. Niektórzy lubią oglądać, podziwiać, analizować różnorakie dzieła, a niektórzy pragną je tworzyć, marząc o wiernych widzach i sympatykach ich działań. Wydawać by się mogło, że w XXI wieku w dziedzinie filmu i fotografii wymyślono już wszystko. Nic bardziej mylnego. Przestrzeń sztuki wciąż czeka na nowych twórców, którzy zwrócą na siebie uwagę pomysłami i zrealizują dzieła, które przejdą do historii. W której uczelni młodzi twórcy mogą się kształcić? W Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie kierunek Film i Fotografia prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich.

 

Nabywane Umiejętności

Studia na kierunku Film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi zakłada harmonijne połączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi, dzięki czemu studenci nie tylko rozwijają potrzebny warsztat, lecz także nabywają świadomości, niezbędnej do bycia twórcą.

Znaczna większość młodych ludzi obierających artystyczne kierunki kształcenia marzy o samodzielnej pracy twórczej. Niestety, przestrzeń artystyczna nie należy do najłatwiejszych i nie każdy otrzymuje szansę szerokiego zaprezentowania swoich umiejętności, a także bezkompromisowego funkcjonowania w świecie sztuki. Naturalnie, można łączyć kilka funkcji, kilka zawodów i pracować w różnorodnych miejscach. Absolwenci kierunku Film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi znajdą zatrudnienie w agencjach reklamowych, stacjach telewizyjnych, agencjach kreatywnych, domach produkcyjnych, mediach tradycyjnych, mediach cyfrowych, instytucjach kultury.

 

Sprawdź

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi kierunki studiów

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Łodzi

 

Studia w Łodzi to ogromna przestrzeń edukacyjna, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Patrząc na barwną historię, a także na fakt, iż Łódź stanowiła „ziemię obiecaną” dla artystów bez problemu odnajdziemy w niej miejsca, w których możemy profesjonalnie zdobywać artystyczny warsztat. Takim miejscem jest omawiana przez nas uczelnia.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi opinie?

Paweł, student Filmu i fotografii mówi:

„Miłość do sztuki nie jest łatwa do wytłumaczenia. Albo ją w sobie nosisz, albo nie. Jeśli tak, to musisz ją wykorzystać. Co ważne, wykorzystać w gronie ludzi podobnych, pełnych pasji i zaangażowania w to, co robią. Takich ludzi odnalazłem w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, czyli w miejscu, które żyje sztuką bez chwili przerwy.”

 

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

FILM I FOTOGRAFIA - ważne informacje

Film i fotografia studia 

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Film i fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania:

Absolwent kierunku Film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • reżyserii,
 • sztuki operatorskiej,
 • montażu filmowego i telewizyjnego,
 • fotografii reklamowej,
 • fotografii artystycznej,
 • cyfrowych technik specjalnych,
 • zasad organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej,
 • fotografii dokumentalnej i reportażowej,
 • fotografii mody.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Film i fotografia:

Absolwent kierunku Film i fotografia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

 • mediach tradycyjnych i cyfrowych,
 • wydawnictwach,
 • domach produkcyjnych,
 • agencjach reklamowych,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Komentarze (0)