fotografia i film studia

Fotografia i film studia - kierunek studiów

Fotografia i film to specjalność realizowana w ramach kierunku Nowe media, reklama, kultura współczesna. W tym obszarze na pewno odnajdą się osoby kreatywne, posiadające uzdolnienia artystyczne oraz lubiące dynamiczną pracę. Jeśli należysz do grona takich osób i jesteś w trakcie podejmowania decyzji odnośnie dalszej drogi kształcenia, powinieneś poznać bliższe szczegóły dotyczące tych studiów, bo obok takiej propozycji nie można przejść obojętnie!

Uczęszczając na zajęcia w ramach kierunku Nowe media, reklama, kultura współczesna będziesz miał okazję zgłębić zagadnienia związane z socjologią, psychologią społeczną, jak również zdobyć niezbędne wiadomości z obszaru mass mediów, projektowania graficznego oraz redagowania tekstów. A jakie przedmioty są realizowane na specjalności Fotografia i film? Na pewno możesz oczekiwać zajęć skupiających się na poznaniu historii filmu oraz fotografii. Zapoznasz się także z całym szeregiem różnych technik fotograficznych, jak również rozwiniesz swoje umiejętności w zakresie realizowania projektów telewizyjnych oraz filmowych. Oprócz tego będziesz mógł wybrać dodatkowe przedmioty m.in. fotografię przyrodniczą, grafikę animacyjną czy fotografię ilustracyjną i filmową. Oferta zajęć jest zróżnicowana, zatem bez problemu dopasujesz je do swoich zainteresowań!

Gdzie będziesz mógł zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe? Po ukończeniu studiów, nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w agencjach reklamowych i kreatywnych. Zdobyte umiejętności w obszarze fotografii i filmu przydadzą Ci się również w pracy w różnego rodzaju redakcjach prasowych, wydawnictwach, czy drukarniach. Ale to nie koniec możliwości zawodowych, ponieważ absolwenci mogą się ubiegać o zatrudnienie w zakładach fotograficznych, jak również w firmach organizujących eventy. Jak sam widzisz, perspektywy, jakie posiadają absolwenci po tej specjalności są niezwykle zróżnicowane, zatem nie pomiń tej propozycji przy podejmowaniu decyzji!

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Fotografię i film


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości historii filmu i fotografii
 • dysponowania specjalistyczną wiedzą dotyczącą technik fotograficznych
 • projektowania graficznego
 • realizowania projektów telewizyjnych oraz filmowych
 • znajomości zagadnień z obszaru mass mediów, socjologii, psychologii społecznej
 • projektowania kampanii reklamowych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Fotografia i film


Absolwent kierunku Fotografia i film znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik agencji reklamowych
 • pracownik środków masowego przekazu
 • pracownik firm organizujących eventy
 • pracownik zakładów fotograficznych
 • pracownik wydawnictw

 

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FOTOGRAFIA I FILM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FOTOGRAFIA I FILM

Komentarze (0)