Biotechnologia

Biotechnologia

28.03.2024

Biotechnologia – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie rekrutacja 2024/2025

Biotechnologia jest rodzajem technologii, w której do produkcji surowców wykorzystuje się organizmy żywe, wirusy oraz ich elementy składowe. Biotechnologia to jednocześnie dyscyplina naukowa, której głównym przedmiotem zainteresowań są procesy technologiczne, przeprowadzane z wykorzystaniem tychże organizmów, przeważnie bakterii. Chcąc poznać ją bliżej należy wybrać biotechnologię jako kierunek studiów. A w której uczelni? Na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Studia na kierunku biotechnologia w UWM
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Nabywane umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z obszaru biochemii,  biologii  komórki, genetyki, morfologii funkcjonalnej roślin i zwierząt, anatomii funkcjonalnej człowieka, fizjologii i biotechnologii zwierząt, fizjologii i biotechnologii roślin, immunologii, inżynierii bioprocesowej, mikrobiologii i mykologii technicznej, pozatechnicznych uwarunkowań działalności inżynierskiej. Studenci uczą się stosować techniki biologii molekularnej, technologii biopreparatów, technologii fermentacji, inżynierii genetycznej, czy inżynierii ekologicznej. Biotechnologia na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie jest kierunkiem realizowanym wyłącznie w formie studiów stacjonarnych.

Progi punktowe na kierunek biotechnologia - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Kandydaci na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek biotechnologia musieli uzyskać co najmniej 67 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: analiza matematyczna, chemia ogólna, histologia, morfologia funkcjonalna roślin, podstawy genetyki, anatomia funkcjonalna człowieka, biologia komórki, chemia fizyczna, fizyka i biofizyka, statystyka matematyczna, fizjologia roślin z elementami biotechnologii, enzymologia, inżynieria bioprocesowa, mikrobiologia przemysłowa, podstawowe techniki biologii molekularnej, produkcja biopreparatów, technologie cyfryzacji danych biotechnologicznych.

Biotechnologia na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim to szeroka i złożona dyscyplina. Studenci pozyskują pogłębioną wiedzę z zakresu mikrobiologii żywności, mykologii, higieny żywności, biotechnologii leków, farmakologii, farmakokinetyki leków, czy biologii eksperymentalnej roślin. Dzięki realizowanemu programowi absolwenci omawianego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w przemyśle biotechnologicznym, laboratoriach badawczych, laboratoriach analitycznych, laboratoriach diagnostycznych, jednostkach projektowych zajmujących się procesami biotechnologicznymi.

 

Opinie

„Dokąd na studia?” – to jedno z najczęściej pojawiających się pytań wśród kandydatów, zwłaszcza gdy dotyczy tak popularnego kierunku jakim jest Biotechnologia. Która uczelnia będzie najlepsza? Która szkoła wyższa zapewni najlepsze wykształcenie i start w dorosłe życie? Podobnych pytań może być znacznie więcej. A jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Marlena, studentka Biotechnologii mówi:

„Studiując na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim uczę się, poznaje nowe obszary wiedzy, rozwijam umiejętności, ale także spędzam najlepsze lata swojego życia, które będę pamiętać bardzo długo.”

 

Gdzie studiować biotechnologię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

Studia na kierunku biotechnologia prowadzone są przez Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zlokalizowanego przy ul. Oczapowskiego 1a w Olsztynie.

Kontakt:

tel. 89 523 44 48

https://wbib.uwm.edu.pl/

 

Biotechnologia Uniwersytet Warmińsko-Mazurski limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne I stopnia: 72
  • studia stacjonarne II stopnia: 24

 

Biotechnologia Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W OLSZTYNIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Olsztynie

Studia w Olsztynie

 

 

BIOTECHNOLOGIA - ważne informacje

Biotechnologia studia Olsztyn

Biotechnologia studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Biotechnologię na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim:

Absolwent kierunku Biotechnologia na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • biochemicznych, molekularnych i komórkowych podstaw funkcjonowania organizmów,
  • zasad pracy doświadczalnej,
  • projektowania i wykonywania manipulacji na materiale genetycznym,
  • wpływu czynników biotechnologicznych na funkcjonowanie i rozwój produkcji zwierzęcej i roślinnej,
  • systemów zarządzania jakością w biotechnologii i przemysłach pokrewnych,
  • planowania i prowadzenia prac doświadczalnych,
  • oceny korzyści i ryzyka wykorzystywania biotechnologii.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Biotechnologia:

Absolwent kierunku Biotechnologia na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie w:

  • przemyśle biotechnologicznym,
  • laboratoriach badawczych,
  • laboratoriach analitycznych,
  • laboratoriach diagnostycznych,
  • jednostkach projektowych zajmujących się procesami biotechnologicznymi.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku biotechnologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, fizyka, język obcy nowożytny, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Komentarze (0)