Położnictwo

Położnictwo

Położnictwo – Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem stwierdzenie, że położnictwo to kierunek wymagający. Istotna jest szeroka wiedza, jak również różnorodne umiejętności, na czele z odpornością na stres, działania pod presją czasu, czy łatwością nawiązywania kontaktów. Chcąc studiować Położnictwo warto zainteresować się tym kierunkiem oferowanym przez Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie. Na tej uczelni prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu świadczeń zdrowotnych wobec: kobiety ciężarnej, rodzącej i jej rodziny oraz noworodka. Studenci zdobywają wiedzę o rozpoznawaniu ciąży i sprawowaniu opieki nad kobietą w przebiegu ciąży fizjologicznej oraz przeprowadzaniu badań niezbędnych w monitorowaniu ciąży fizjologicznej, prowadzeniu porodu fizjologicznego oraz monitorowania płodu z wykorzystaniem aparatury medycznej, przyjmowaniu porodu siłami natury, podejmowaniu koniecznych działań w sytuacjach nagłych, sprawowaniu opieki nad matką i monitorowaniem przebiegu okresu poporodowego, badaniu noworodków, realizacji zleceń lekarskich w procesie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji, czy samodzielnym udzielaniu w określonym zakresie świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. Położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie jest kierunkiem prowadzonym wyłącznie na studiach stacjonarnych.

Studia na kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie charakteryzują się bogatym programem nauczania. Składają się na niego między innymi takie przedmioty jak: podstawy opieki położniczej, genetyka, fizjologia, embriologia, anatomia, promocja zdrowia, psychologia, zdrowie publiczne, zakażenia szpitalne, pedagogika, biochemia i biofizyka, mikrobiologia i parazytologia, techniki położnicze i prowadzenie porodu, badania fizykalne, dietetyka, farmakologia, neonatologia i opieka neonatologiczna, radiologia, badania naukowe w położnictwie, choroby wewnętrzne, pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne, anestezjologia i stany zagrożenia życia, ginekologia i opieka ginekologiczna, podstawy ratownictwa medycznego.

A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku posiadają profesjonalne przygotowanie do pracy w szpitalach i klinikach, oddziałach położniczych, oddziałach patologii ciąży, oddziałach onkologii ginekologicznej, oddziałach neonatologicznych.

Studia w Olsztynie to szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości i każdy zainteresowany zdobyciem wykształcenia znajdzie coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Wybierając Położnictwo należy zwrócić uwagę na opisywaną szkołę wyższą. Jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Dominika, studentka Położnictwa mówi:

„Położnictwo to niezwykle ważny kierunek. Tej profesji należy uczyć się od najlepszych. Dlatego wybrałam studia na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie:

Absolwent kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad prawidłowego funkcjonowania tkanek i narządów człowieka,
 • rozpoznawania najczęstszych zespołów chromosomowych człowieka i wad rozwojowych,
 • przeprowadzania badania fizykalnego,
 • technik położniczych i prowadzenia porodu,
 • promowania zdrowych wzorców życia,
 • sprawowania kompleksowej opieki nad kobietą ciężarną, rodzącą, położnicą i jej dzieckiem.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Położnictwo:

Absolwent kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie w:

 • szpitalach i klinikach,
 • oddziałach położniczych,
 • oddziałach patologii ciąży,
 • oddziałach onkologii ginekologicznej,
 • oddziałach neonatologicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku położnictwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, język obcy, matematyka

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Położnictwo - wszystko co musisz wiedzieć

Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Olsztynie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu UWM Olsztyn

 

 

Komentarze (0)