Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Artykuł archiwalny
Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Rybactwo, jako kierunek kształcenia, zakłada poznanie genetyki, technologii hodowli ryb użytkowych, biotechnologii stosowanej w środowisku wodnym i zasad zarządzania gospodarką rybną. Nietrudno domyślić się, że taki kierunek nie występuje w ofertach edukacyjnych wszystkich rodzimych uczelni, zatem chcąc studiować należy dokładnie przejrzeć dydaktyczną mapę kraju. Gdzie można podjąć naukę na kierunku Rybactwo? Na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych i nauk o środowisku wodnym, oraz o organizmach roślinnych i zwierzęcych występujących w ekosystemach wodnych i wodno- lądowych. Studenci poznają zasady chowu i hodowli ryb oraz sterowania procesami ich reprodukcji, jak również reguły oceny stanu zdrowotnego organizmów wodnych, metody i efekty stosowania zabiegów pielęgnacyjnych i intensyfikacyjnych. Rybactwo dostarcza także wiedzy o technice i technologii połowów i transportu ryb, sposobach zabezpieczenia złowionych ryb, a także technologii ich przetwórstwa. Kierunek prowadzony jest wyłącznie w formie studiów stacjonarnych.
Jakie przedmioty realizowane są w programie nauczania? Między innymi: biologia, chemia, biologia komórki, systematyka ryb, anatomia i embriologia ryb, biologia wód, ekologia, prawo wodne i rybackie, biochemia, biologia ryb, fizjologia ryb, genetyka, ochrona wód, hydrotechnika rybacka, mikrobiologia, podstawy ekonomiki rybackiej, toksykologia, paszoznawstwo i żywienie ryb, urządzenia do przemysłowej produkcji ryb, choroby ryb, chów i hodowla ryb, technika połowu ryb.
Realizowane w toku studiów przedmioty mają za zadanie przygotować do planowania, projektowania i kontroli procesów technologicznych, nadzoru oraz eksploatacji maszyn i urządzeń, wykorzystywanych w gospodarce rybackiej. A jaka praca związana jest z wymienionymi umiejętnościami? Absolwenci Rybactwa na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie będą mogli znaleźć zatrudnienie w gospodarstwach produkcyjnych stawowych, ośrodkach zarybieniowych, Polskim Związku Wędkarskim, jednostkach administracji państwowej i samorządowej, instytucjach zajmujących się pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej, czy placówkach badawczo- rozwojowych.
Nie trzeba być znawcą w temacie rodzimego kształcenia wyższego, aby domyślać się, że kierunek Rybactwo nie należy do najpopularniejszych kierunków i nie występuje w ofercie dydaktycznej każdej uczelni. Natomiast, wiedzieć należy, że znaleźć go można w olsztyńskiej uczelni. Jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Paweł, student Rybactwa mówi:
„Uniwersytet Warmińsko- Mazurski to świetna uczelnia, z której każdego roku wychodzą świetnie przygotowani do pracy profesjonaliści. „
Absolwent kierunku Rybactwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Rybactwo na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku Rybactwo - wszystko co musisz wiedzieć
Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie kierunki
Jakie są kierunki rolnicze w Olsztynie
Studia na Wydziale Nauk o Środowisku UWM Olsztyn