Sztuka mediów

Sztuka mediów

Sztuka mediów

04.02.2022

Sztuka mediów – Akademia Sztuki w Szczecinie 2022

Studia na kierunku sztuka mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku sztuka mediów w AS SZCZECIN
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku sztuka mediów znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • rejestracja i edycja obrazu
 • analiza i interpretacja zjawisk artystycznych
 • historia i teoria fotografii i sztuki mediów
 • techniki i technologie fotograficzne
 • postprodukcja cyfrowa fotografii i filmu

 

Stwierdzenie, że świat się zmienia wydaje się dość banalne, ale zawiera w sobie fakt, iż poprzez postęp technologiczny inaczej podchodzimy do zagadnień związanych z przekazywaniem informacji, wywoływaniem emocji, jak również zagadnień związanych z kreacją artystyczną. To, co kiedyś wydawało się eksperymentem albo nowinką techniczną, dzisiaj stanowi fundament działalności artystycznej albo jeden z najważniejszych jej elementów. Efektem wszelakich zmian i szeroko pojętego rozwoju jest także nowoczesne kształcenie artystyczne, a najlepszym tego przykładem jest Sztuka mediów, czyli kierunek oferowany przez Akademię Sztuki w Szczecinie, który można podjąć na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Sztuka mediów realizowany w Akademii Sztuki w Szczecinie zakłada przygotowanie do samodzielnej aktywności twórczej, pracy w branży związanej z przemysłami kreatywnymi, fotografią i filmem eksperymentalnym. Kształcenie ukierunkowane jest przede wszystkim na rozwinięcie umiejętności pracy z wybranymi rodzajami mediów, a także samodzielnego przygotowania i prowadzenia projektów oraz organizacji pracy zespołowej. Studenci pozyskują wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie: działań audiowizualnych i performatywnych, komunikacji wizualnej, fotografii kreacyjnej, postprodukcji obrazu fotograficznego, realizacji obrazu filmowego.

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku Sztuka mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie posiadają szeroki program kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: rejestracja i edycja obrazu, analiza i interpretacja zjawisk artystycznych, historia i teoria fotografii i sztuki mediów, techniki i technologie fotograficzne, postprodukcja cyfrowa fotografii i filmu, sztuka mediów i animacja, psychofizjologia widzenia, historia i teoria sztuki, metody upowszechniania kultury, marketing i ochrona własności intelektualnej, historia i teoria filmu, elementy języka filmowego, elementy scenariusza, pracownia rzeźby i działań przestrzennych, techniki operatorskie, sztuka obrazu, finansowanie i promocja działalności artystycznej, analiza i teoria obrazu, aktualia sztuki, wspomaganie procesów twórczych.

Mówiąc o kształceniu na kierunku Sztuka mediów warto zaznaczyć, iż jest ono prowadzone pod okiem doświadczonych przedstawicieli świata artystycznego i świata kultury. Dzięki temu studenci mają możliwość rzeczywistego poznania wybranej przez siebie branży i przestrzeni działalności artystycznej. Co również istotne, oprócz zajęć czysto praktycznych powiązanych z daną dziedziną sztuki, studenci poznają także aspekty promocji, marketingu i finansowania działań artystycznych i kulturalnych. Dzięki temu otrzymują wszechstronne wykształcenie, które będą mogli wykorzystać między innymi w agencjach reklamowych, redakcjach prasowych, portalach internetowych, studiach fotograficznych, domach produkcyjnych, instytucjach kultury.

 

Opinie

Studia w Szczecinie przyciągają wielu kandydatów. W stolicy województwa zachodniopomorskiego można odnaleźć wiele miejsc, w których pozyskać można różnorodne wykształcenie. Chcąc pozyskać i rozwinąć umiejętności artystyczne należy zwrócić uwagę na omawianą przez nas uczelnię. Jakie ma Akademia Sztuki w Szczecinie opinie? Filip, student Sztuki mediów mówi:

„Wybrałem studia w Akademii Sztuki w Szczecinie, ponieważ oferuje ona wiele ścieżek kształcenia i przestrzeni artystycznych, w których można rozwijać umiejętności. Przekonały mnie zajęcia, a także wyśmienite grono wykładowców. Studia tutaj to przyjemność. „

 

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Szczecinie

Studia w Szczecinie

 

 

SZTUKA MEDIÓW - ważne informacje

Sztuka mediów studia Szczecin

Sztuka mediów studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Sztukę mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie:

Absolwent kierunku Sztuka mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • filmu animowanego,
 • realizacji obrazu filmowego,
 • fotografii dokumentalnej,
 • fotografii kreacyjnej,
 • projektowania publikacji multimedialnych i książki artystycznej,
 • działań intermedialnych i interaktywnych,
 • fotografii reklamowej,
 • strategii kuratorskich i technik wystawienniczych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Sztuka mediów:

Absolwent kierunku Sztuka mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie między innymi w:

 • agencjach reklamowych,
 • redakcjach prasowych,
 • portalach internetowych,
 • studiach fotograficznych,
 • domach produkcyjnych,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia brany jest wynik egzaminu wstępnego.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia jest wynik egzaminu wstępnego.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki w Szczecinie

Komentarze (0)