Zespół Sygnalistów Myśliwskich AKTEON

akteon sggwAKTEON SGGW

Tworzą go studenci Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zespół istnieje od 1998 roku, opracował wiele marszów i fanfar, głównie niemieckich i austriackich kompozytorów. Wielkie zaangażowanie studentów i ich wytrwałość zaowocowały prawdziwie mistrzowską klasą wykonywania utworów muzyki myśliwskiej. We współpracy z „Łowcem Polskim” AKTEON wydał dwie płyty.

Od początku swego istnienia był w czołówce zespołów sygnalistów myśliwskich Europy na licznych konkursach, przeglądach i festiwalach: w 2006 roku studenci WL SGGW grający na rogach myśliwskich zdobyli złoty medal na Mistrzostwach Europy w Kalsam Großglockner (Austria), w 2007 roku wywalczyli złoto na Mistrzostwach Europy w Kranichstein (Niemcy), a w latach 2013 i 2014 sygnaliści z AKTEONU sięgnęli po najwyższe wyróżnienie, zdobywając Złoty Medal Mistrzostw Europy w Stift Reichersberg 2013 (Austria) oraz Zeillern 2014 (Austria). Na Mistrzostwach Europy w Zeillern AKTEON zdobył także nagrodę specjalną za najciekawszy utwór zagrany na rogach myśliwskich.
„Oczkiem w głowie” Zespołu jest muzyka myśliwska (klasa MB) zawierająca w sobie rozmaite marsze i fanfary, przez ponad dekadę swej działalności AKTEON ośmiokrotnie stawał na najwyższym podium w tej kategorii.
Poza konkursami sygnalistów myśliwskich AKTEON uświetnia swą grą wiele imprez myśliwskich, leśnych, uczelnianych oraz kulturalnych, miał zaszczyt występować między innymi na audiencji generalnej u Ojca Świętego Franciszka, która odbyła się na placu św. Piotra w Watykanie 21 maja 2014 roku, a także na spotkaniu hubertowskim i wigilijnym pary prezydenckiej, Anny i Bronisława Komorowskich, z myśliwymi i leśnikami.
Zapraszamy – dołącz do nas!
e-mail: akteon.sggw@wp.pl
http://www.akteon.com.pl/
 
 
 
Źródło: materiały promocyjne SGGW

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)