Informatyka i ekonometria

Informatyka i ekonometria

Informatyka i ekonometria

29.01.2022

Informatyka i ekonometria – Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego 2022

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowskiej Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżynieraa).

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w KAAFM
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Sieci komputerowe, systemy informatyczne, bazy danych to stały element współczesności. O tym, że na zawody związane z informatyką jest ciągłe zapotrzebowanie również nie trzeba nikogo przekonywać. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego kształci na kierunku Informatyka i ekonometria.

 

Program kształcenia na kierunku Informatyka i ekonometria opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać obszerną wiedzę przede wszystkim w zakresie metodyki i technik programowania komputerów, budowy i funkcjonowania komputerów i sieci komputerowych, metod i technik projektowania systemów informatycznych oraz wykorzystywania i programowania baz danych spotykanych w gospodarce. Co warto podkreślić, studenci otrzymują możliwość rozwijania umiejętności w konkretnych obszarach, a zatem mogą kształcić się w zakresie informatyki stosowanej, e- biznesu, grafiki komputerowej i technik internetowych, bezpieczeństwa informacji oraz projektowania gier i aplikacji VR.

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka i ekonometria posiadają obszerną wiedzę i liczne umiejętności. Pozyskane wykształcenie stanowi przygotowanie do wdrażania, eksploatacji oraz oceny systemów informatycznych w przedsiębiorstwach, czy instytucjach finansowych, podejmowania działań związanych z tworzeniem i obróbką graficzną obrazów, czy też działań związanych z bezpieczeństwem systemów informatycznych.

 

 

Nabywane umiejętności

Studenci tego kierunku uczą się metodyki i technik programowania komputerów, budowy i funkcjonowania sieci komputerowych, projektowania systemów informatycznych, zarządzania bazami danych, a także wykorzystywania i programowania baz danych spotykanych w gospodarce. Studia inżynierskie na kierunku Informatyka i ekonometria trwają 3,5 roku i kończą się egzaminem dyplomowym.

Studia na kierunku Informatyka i ekonometria w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego mają charakter praktyczny, a w ramach kształcenia prowadzone są zajęcia między innymi z: Java, XML, JavaScript, HTML i CSS, C++, ActionScript 3.0.

Absolwenci Informatyki i ekonometrii potrafią tworzyć wdrażać systemy informatyczne, tworzyć grafikę komputerową, zarządzać stronami internetowymi. Znają również zagadnienia związane z bezpieczeństwem informacji. Dzięki zdobytym na studiach umiejętnościom mogą znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłowych, handlowych i usługowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, urzędach skarbowych, czy też instytucjach publicznych.

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

INFORMATYKA I EKONOMETRIA - ważne informacje

Informatyka i ekonometria studia Kraków

Informatyka i ekonometria studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę i ekonometrię w KAAFM Kraków:

Absolwent kierunku Informatyka i ekonometria w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • decyzyjnych systemów informacyjnych,
 • budowania wizerunku firmy w Internecie,
 • projektowania stron internetowych,
 • grafiki inżynierskiej,
 • animacji komputerowej i grafiki 3D,
 • bezpieczeństwa i ochrony informacji,
 • bezpieczeństwa danych osobowych,
 • analizy biznesowej przedsięwzięć sieciowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka i ekonometria:

Absolwent kierunku Informatyka i ekonometria w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • przedsiębiorstwach przemysłowych,
 • przedsiębiorstwach handlowych,
 • przedsiębiorstwach usługowych,
 • bankach,
 • firmach ubezpieczeniowych,
 • urzędach skarbowych,
 • instytucjach publicznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Komentarze (0)