O uczelni

O uczelni

O uczelni – Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy powstała w 2005 roku, jako pierwsza niepaństwowa uczelnia medyczna w regionie. Od dnia założenia przyświeca jej cel przygotowywania do praktycznego wykonywania zawodów, jak również konsekwentnego podnoszenia jakości kształcenia oraz wprowadzania na edukacyjną mapę północnej Polski kolejnych niedostępnych do tej pory dla środowiska akademickiego rozwiązań.

WSNOZ prowadzi kształcenie we współpracy z wieloma jednostkami opieki zdrowotnej. Na długiej liście partnerów uczelni znajdują się między innymi: Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy, Kujawsko- pomorski Szpital Pulmonologiczny w Bydgoszczy, czy Klinika Uzdrowiskowa "Pod Tężniami" im. Jana Pawła II  w Ciechocinku. Ponadto, aby jeszcze lepiej wprowadzać studentów w przestrzeń przyszłego życia zawodowego, powołano do życia Akademickie Koło Naukowe Kosmetologii.

 

STUDIA

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy oferuje kształcenie na studiach pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Ponadto, realizuje studia podyplomowe oraz liczne kursy i szkolenia. Istotną częścią uczelni jest Akademia Rozwoju Zawodowego, która prowadzi kursy zawodowe dla osób zainteresowanych naukami o zdrowiu, psychologią oraz zarządzaniem, czyli wszystkimi elementami prawidłowo funkcjonującej współczesnej ochrony zdrowia. Atutem studiów w WSNOZ jest nie tylko kadra wykładowców i nowoczesne warunki kształcenia, ale również podejście do tego procesu. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, co pozwala osiągać lepsze efekty, a także tworzyć przyjazną i komfortową atmosferę nauki.

 

WYKŁADOWCY

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy wyróżnia się programami kształcenia, które budowane są w taki sposób, aby największa ich część obejmowała zajęcia praktyczne. Prowadzone są one przez kadrę wykładowców, złożoną z doświadczonych praktyków i ekspertów w swoich dziedzinach. Wykładowcy WSNOZ to grupa profesorów i doktorów z całej Polski, która dba nie tylko o jakość kształcenia studentów, ale także o atmosferę nauki.

 

INFRASTRUKTURA

Siedziba Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 4, czyli w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od starówki. Z racji tego, że uczelnia największy nacisk kładzie na kształcenie praktyczne, udostępnia swoim studentom nowocześnie wyposażone pracownie i laboratoria, w których pod okiem wykładowców rozwijają umiejętności niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia drogi zawodowej.

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Komentarze (0)