Instrumentalistyka

Instrumentalistyka

Instrumentalistyka

09.02.2022

Instrumentalistyka – Uniwersytet Rzeszowski 2022

Studia na kierunku instrumentalistyka na Uniwersytecie Rzeszowskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku instrumentalistyka w UR
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Muzyka łagodzi obyczaje. Jest także pomysłem na życie dla tych, którzy pragną wyrażać siebie i swoje emocje przy pomocy nut i dźwięków. Zawód muzyka to zawód wymagający, ponieważ do jego wykonywania potrzebna jest szeroka wiedza teoretyczna, jak również szereg umiejętności praktycznych, na czele oczywiście z ponadprzeciętną umiejętnością gry na instrumencie. Czy zostać zawodowym muzykiem można jedynie po studiach na uczelni muzycznej? Nie. Można nim zostać po studiach na Uniwersytecie Rzeszowskim, który oferuje kierunek o nazwie Instrumentalistyka.

Kształcenie na kierunku Instrumentalistyka na Uniwersytecie Rzeszowskim prowadzi do osiągnięcia wszechstronnego wykształcenia muzycznego i pozyskania wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do wykonywania samodzielnej pracy estradowej. Studenci poznają szeroką literaturę muzyczną, wzorce budowy formalnej dzieła muzycznego, jak również marketingowe i finansowe aspekty zawodu muzyka.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Instrumentalistyka na Uniwersytecie Rzeszowskim obejmują między innymi takie przedmioty jak:

 • kształcenie słuchu,
 • analiza dzieła muzycznego,
 • historia kultury baroku,
 • historia muzyki z literaturą,
 • harmonia,
 • historia jazzu i muzyki rozrywkowej,
 • psychologia twórczości,
 • historia filozofii,
 • literatura muzyczna

 

Nabywane umiejętności

Studenci Instrumentalistyki na Uniwersytecie Rzeszowskim nabywają umiejętności w zakresie gry na fortepianie, gitarze, akordeonie oraz organach. Uczą się tworzenia i realizowania własnych koncepcji artystycznych, wykorzystywania wiedzy dotyczącej podstawowych kryteriów stylistycznych wykonywanych utworów, właściwego odczytywania zapisu nutowego, słuchowego rozpoznawania materiału muzycznego.

 

Praca po studiach

Absolwenci Instrumentalistyki na Uniwersytecie Rzeszowskim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w instytucjach kultury, instytucjach kościelnych, organizacjach pozarządowych działających w sferze popularyzacji kultury i sztuki.

 

Opinie

Rzeszów to istotny i ciekawy ośrodek akademicki na mapie naszego kraju. Osoby zainteresowane pozyskaniem solidnego wykształcenia bez trudu znajdą dyscyplinę, w której chcieliby się rozwijać. Planując studiować Instrumentalistykę warto prześwietlić uczelnię, która oferuje ten właśnie kierunek. Jakie ma Uniwersytet Rzeszowski opinie? Aneta, studentka Instrumentalistyki mówi:

„Uniwersytet Rzeszowski oferuje coraz więcej ciekawych kierunków, w których można rozwijać zainteresowania medyczne, inżynierskie, czy tak jak ja- muzyczne. To świetna uczelnia, z bardzo bogatą ofertą dydaktyczną, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko przyjechać do Rzeszowa.”

 

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Rzeszowie

Studia w Rzeszowie

 

 

INSTRUMENTALISTYKA - ważne informacje

Instrumentalistyka studia Rzeszów

Instrumentalistyka studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Instrumentalistykę na Uniwersytecie Rzeszowskim:

Absolwent kierunku Instrumentalistyka na Uniwersytecie Rzeszowskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • historii muzyki i literatury muzycznej,
 • analizy dzieła muzycznego,
 • harmonii i kształcenia słuchu,
 • pracy w zespołach nad repertuarem różnych epok,
 • kreowania własnych rozwiązań interpretacyjnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Instrumentalistyka:

Absolwent kierunku Instrumentalistyka na Uniwersytecie Rzeszowskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • instytucjach kultury,
 • instytucjach kościelnych,
 • organizacjach pozarządowych działających w sferze popularyzacji kultury i sztuki.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Podstawą kwalifikacji jest jeden przedmiot z najwyższą punktacją na poziomie podstawowym (część pisemna) z wykazu obowiązkowych przedmiotów maturalnych oraz egzamin wstępny.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Rzeszowski

Komentarze (0)